Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa paljenjem sprint exactly 2t

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint exactly

Pozdrav, imam problem sa sprint exactly 2t. Kada ga palim hladan jedva upali, upali i radi nekoliko sekundi pa se ugasi i kao da se guši i kada dodam gas uguši se, posle pali bez problema. Menjao sam vakuum pumpu pre neki dan, i od tada se to dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
Pozdrav, imam problem sa sprint exactly 2t. Kada ga palim hladan jedva upali, upali i radi nekoliko sekundi pa se ugasi i kao da se guši i kada dodam gas uguši se, posle pali bez problema. Menjao sam vakuum pumpu pre neki dan, i od tada se to dešava.
Provjeri saugh,desavalo mi je se to na piaggio zipu 50cc.Problem sam resio tako sto sam odvezao majstoru i rekao je da mora da se podesi smjesa i ler gas pravilno...I da se stavi nova svjecica i saugh da se popusti skroz jer zna da gusi ponekad...100jada ima a najvjerovatnije je ovo sto sam naveo LP


Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova

Можда сам једно 100 пута писао да је хладан скутер аутоматски са укљученим саухом, кад га упалиш и кад термоелеменат у њему почне да се греје због струје која му долази, исти полако затвара саух и агрегат смањи обртаје. По оно што си писао "кугла каже" да му стартно не долази довољно горива и зато гуши и једва спаја.
И дај објасни зашто си то мењао.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

I ja imam taj sprint exatcly.Taj nikad nije palio prvo palenje.Namestalo ga je par majstora u Ns,slaba vajda.Nikad nisi siguran kad ce upaliti i da li ceSad mi stoji u garazi vec dve tri godine nemam zelju da ga popravljam.

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova

Ако су мајстори за гибаницу онда тешко иде, али ако су за моторцикле требало би "мижечим кораком"

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Ipak su za motocikle.Poznatiji u Ns za tu vrstu motora.Menjalo se tu svasta nesto i sauh i karburator i pojma nemam sta jos al nikad nije radio normalno.A kad upali posle x verglanja dimna zavesa bude okolo.

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4408 postova

По овом исказу "кугла каже", да се агрегат налива бензина док је у мировању. Тако да кад упали(једва) прави димну завесу док сагори накупљени бензин у картер. Рецимо ево једно старовремско решење, рупица на картеру, навој и кратак шрафчич са бакарном подлошком. После дужег стајања само издренираш и палиш, мада дефинитивно све је решљива ствар и није ми јасно какви су то "зидари" који не могу да среде твоје моторче.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja