Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Svaka čast na korisnim linkovima, ali uputi kolegu na drugu temu, gde može da dobije mnogo više informacija u vezi dodatne opreme.

P.s. Nije mi jasno na koje njegovo pitanje si odgovorio!

Nemaa pokazivač brzina ali sam poslao linkove ka Grcima koji imaju svašta od opreme za stroma...E sada pitanje je postavljeno u pogrešnoj temi a mene iskreno ne tangira što sam odgovorio takođe u pogrešnoj temi... -_-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Pozdrav drugari, ajd jedno pitanje nije bezobrazno!

1oda.gif U planu mi je kupovina jednog V-Stroma 1000 (2002-03), naravno da pre toga moram da prodam moj motor, kako imam prijatelje u Sloveniji postoji mogucnost da odatle uvezem ali ne mogu da nadjem cenu za to godiste pa ako neko zna neka kaze. Koliko je carina i sve ostalo za uvoz? Drugo ja sam visom oko 1,90 m., plasim se da mi ne bude mali motor jer mi se cini da je nizi od Tenere 0staa2.gifa motor bi koristio iskljucivo za putovanja.1aha.gif Hvala na odgovorima i izvinite za malo duza pitanja! 1zdravo.gif

Sad videh da je ovo tema o mehanizaciji

1hej.gif izvinjavam se, ako urednici misle da tema nije prikladna neka je slobodno proslede tamo gde treba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Koliko ulja ide u stapove i koje gradacije?:Mina:

 

Nesto iznad 500 ml (tipa 528 ako se ne varam).... SAE 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

EBC sinter napred, organic nazad.

 

Gde ima da se kupe?

 

Ja nabavljam kod drugara u Kraljevu, ima mali servis i nabavlja po nesto od delova, opreme iz Engleske. Ako te bude zanimalo, mogu da proverim pa ti javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pozdrav Stromasi :)

Dvoumim se da li da postanem clan vase sekte, pa tri puta merim pre nego sto presecem. ;)

 

Interesuje me kako se Strom 650 ponasa na putu sa dvoje i tri kofera? Jel se muci u sestoj ako je uzbrdo, recimo na 80kmh. Na koliko kmh mora da se salta u nizu ako hocu da prestizem i tako dalje. Generalno me zanima utisak u situaciji kad je u pitanju duzi put sa dvoje na motoru i full natovaren.. Za sve ostalo znam da je perfektan.

 

Do sad sam vozio Diversion 600, recimo na 100kmh (sa dvoje) mogao sam koilko-toliko komotno da zapocnem preticanje. Nisam imao bocne kofere, ali je logicno da oni vise nego suvozac uticu na ubrzanje jer pruzaju otpor vazduha,a pa zato pitam.

 

Kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ako hoćeš da voziš 80 km/h, 6-tom uzbrdo sa dvoje na motoru i tri kofera gledaj da uzmeš neki motor od 1600 ccm, Strom 650 traži dosta šaltanja kada je opterećen i veće obrtaje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Sa 3 kofera i saputnikom sasvim lepo ide.Primetno je da mu fali malo snage u toj situaciji,ali mozes da ga vozis i 5-om rasterećeno i bez mucenja! Pri saltanju negledam km/h nego broj obrtaja motora.Mozes da obilazis i u 6-oj natovaren,ali ne da ga gusis na niskim obrtajima.Mozda bi trebalo da pogledas gsx650f ili bandit 650,oni imaju elasticniji agregat i bolje ubrzanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Hvala na odgovorima. Tako nesto sam i pretpostavljao..

 

Jos me zanima kako Strom 650 podnosi los put? Recimo, ako je neko prosao Stromom onim losim asfaltom na Fruskoj Gori ili neki slican put? Zanima me da li dobro upija rupe i zakrpe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

I rupe i zakrpe...i kaldrmu i seoske puteve...i travu i njivu.

Može i kroz potok,a i kroz pesak.

 

Sve on može. Ako zna vozač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

I rupe i zakrpe...i kaldrmu i seoske puteve...i travu i njivu.

Može i kroz potok,a i kroz pesak.

 

Sve on može. Ako zna vozač.

Slazem se :) Cini mi se da sad cak i bolje upija neke rupe po putu od kako sam ugradio forkbrace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

I rupe i zakrpe...i kaldrmu i seoske puteve...i travu i njivu.

Može i kroz potok,a i kroz pesak.

 

Sve on može. Ako zna vozač.

 

To nije odgovor na pitanje. Postoje snimci gde covek na R1 prolazi kroz sumu, ali to nije ovo o cemu pricam.

 

Moje pitanje je bilo: udobnost voznje na losem asfaltu, i kako Strom 650 upija rupe.

Bitno mi je da ako naidjem na los put ne moram da obracam mnogo paznje na izbegavanje svake rupice (sto je neminovno na sport-touring motorima, na primer), nego da motor to lepo absorbuje.

 

 

Samo totlano blesav (ili bogat ;)) covek ce da vozi motor od 200+ kila po nekom kamenjaru i vukojebinama. Zna se cemu sluzi trouring-enduro i kako je predvidjen da se koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Obzirom da niko ne razume tvoja pitanja, da probam ja da odgovorim...

 

Po asvaltu strasno neudoban, van asvalta je na domacem terenu, ali moras da se oslobodis tih 200+ kg (poskidas i oslobodis se svega sto mislis da je visak). Tada ne moras uopste da obracas paznju na neravnine (moze i vezanih ociju), ali obavezno u 6. i na 1000 obrtaja. I ne zaboravi, po njivama kocis iskljucivo prednjom...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pitanje za stromovce.

Da li neko zna kako prebaciti sa americkih na evropske postavke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Obzirom da niko ne razume tvoja pitanja, da probam ja da odgovorim...

 

.

Bravo.

 

Druze tebi je najbolje da sam nadjes odgore na svoja pitanja,kupi stroma pa probaj,cim ti neodgovaraju odgovori i iskustva ljudi koji imaju mnogo kilometara sa tim motorom pod guzom :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
1344082167[/url]' post='1348137']
1344028513[/url]' post='1347957']

I rupe i zakrpe...i kaldrmu i seoske puteve...i travu i njivu.

Može i kroz potok,a i kroz pesak.

 

Sve on može. Ako zna vozač.

 

To nije odgovor na pitanje. Postoje snimci gde covek na R1 prolazi kroz sumu, ali to nije ovo o cemu pricam.

 

Moje pitanje je bilo: udobnost voznje na losem asfaltu, i kako Strom 650 upija rupe.

Bitno mi je da ako naidjem na los put ne moram da obracam mnogo paznje na izbegavanje svake rupice (sto je neminovno na sport-touring motorima, na primer), nego da motor to lepo absorbuje.

 

 

Samo totlano blesav (ili bogat ;)) covek ce da vozi motor od 200+ kila po nekom kamenjaru i vukojebinama. Zna se cemu sluzi trouring-enduro i kako je predvidjen da se koristi.

Obzirom na to sta ti zelis kao vozac Stroma ti mogu reci da Strom verovatno nije to sto ti trazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Obzirom da niko ne razume tvoja pitanja, da probam ja da odgovorim...

 

Po asvaltu strasno neudoban, van asvalta je na domacem terenu, ali moras da se oslobodis tih 200+ kg (poskidas i oslobodis se svega sto mislis da je visak). Tada ne moras uopste da obracas paznju na neravnine (moze i vezanih ociju), ali obavezno u 6. i na 1000 obrtaja. I ne zaboravi, po njivama kocis iskljucivo prednjom...

Ovakvi odgovori su pravo zlato naseg foruma. Nivo kvaliteta BJB bi bio deset puta bolji kad bi svi mi ovako komunicirali jedni sa drugima. Svaka cast Mimi, puno si mi pomogao! 1zdravo.gif

 

Druze tebi je najbolje da sam nadjes odgore na svoja pitanja,kupi stroma pa probaj,cim ti ne odgovaraju odgovori i iskustva ljudi koji imaju mnogo kilometara sa tim motorom pod guzom :takoje:

Ja pitam kako Strom upija rupe, a dobijam odgovor "da zavisi od vestine vozaca gde moze da protera motor (i kroz potok i kroz pesak)".

 

Nije nista strasno ako neko ne razume pitanje, a hoce da mi pruzi neki mudar savet - i to cenim kao dobru volju. Usput se nadam da ce se pojaviti i neko ko kapira sta konkretno pitam, a ti nemas razloga da se uzbudjujes oko ovako sitnih nesporazuma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Druže,ti baš ne shvataš.

 

Ovo je 64 strana ove teme. kreni od početka i imaš sve odgovore.

Koji su slični mom.Ništa ti loše nisam napisao.

 

 

Samo ti slušaj Mimija,daleko ćeš dogurati...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Znam da nista lose nisi mislio i da si odgovorio kako smatras da treba. Meni je i to ok, i cenim sto si odvojio vreme da napises poruku, samo kazem da to nije u vezi sa mojim pitanjem. 1neznam.gif

 

Sto se tice ove teme, pratim je od nove godine. Tad sam "zagrizao" za Stroma ili TDM-a, tako da sam procitao sve o ta dva modela na BJBikers. Sto se Stroma tice, odgledao sam ceo YouTube kanal ovog lika, tako da mislim da to dovoljno govori koliko sam zainteresovan: http://www.youtube.com/user/DrVstrom :) (lik detaljno objasnjava kako se rade najcesci servisi i na sta treba obratiti paznju). Dakle, nisam dosao da trolujem ni da podjebavam ili nesto slicno..

 

Nikakvo citanje ne moze da zameni iskustvo, a posto svoje iskustvo nemam - dosao sam da pitam, i to je sve. Druge motore koji me zanimaju sam imao prilike da vozim, pa kolegama na njihovim temama na postavljam ovakva pitanja jer znam ono sto me zanima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo ti danas gde sam ga vozio..Po ovakvom terenu maksimum drugom oko 40 km na sata...3 kofera, šator,dušek, zezalice..Težak-.---Ide on, ali sa Stromom moraš lagano..Nije ti on za off. Ali za asvalt jeste.-..Pouzdan, ekonomičan i prosečno udoban( sedište sam radio).

EDB9275D-BC67-4B44-B83E-877F5B555F81_thumb.jpg

 

9810A9BC-255F-4B4C-A1F0-D02E75F06D90_thumb.jpg

 

0FF0AF39-F864-7B4F-860C-3FCCBEB94E6A_thumb.jpg

 

E8D6C040-27EE-6347-9999-8EFBF232F8F6_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Miljane,koliko me secanje sluzi,cini mi se da si u pocetku bio razocaran malo ovom zutom bojom,ali meni ta zuta boja najlepse stoji stromu,neverovatno dobra kombinacija :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja