Jump to content

Moto Zajednica

Kocenje motorom

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

RSV je pomenuo ovo i ucinilo mi se interesantnim. Dakle, dal i koliko kocite motorom?

 

Ja uglavnom vozim VTR-a, koji je V2 i ima bas izrazeno jako kocenje motorom. To mi prija i to cesto koristim kad lagano prilazim semaforu i pred ulazak u krivinu...

 

Misljenja/iskustva/saveti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Moj jednocilindras ume i da zakuje zadnji tocak ako malo jace pustim kvacilo, a sasvim je legitimno pripremiti motor za krivinu spustanjem u nizi stepen i blagim kocenjem agregatom.

Ja bar gledam da mi obrtaji u tom momentu ne skoce preko 4000-4500 rpm, i da to bude nezno kao za zenskim srcem :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Ja mislim da blago kocenje motorom nista ne steti masini, i obilno koristim pre krivine, pre semafora itd... naravno bez nekog veceg opterecenja masine. Mozda je RSV u pravu , mozda nije skolski :shock: :?: (kod automobila je kocenje motorom bas skolski), ali mislim da je to korisno, naravno pri nekoj normalnoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
Kocim motorom prednjom ' date=' zadnjom i nogama ako treba[/quote']

Probaj neki put da kochish i motorom,pa ce ti biti manje shanse da kochish nogama 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4302 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
RSV je pomenuo ovo i ucinilo mi se interesantnim. Dakle' date=' dal i koliko kocite motorom?

 

Ja uglavnom vozim VTR-a, koji je V2 i ima bas izrazeno jako kocenje motorom. To mi prija i to cesto koristim kad lagano prilazim semaforu i pred ulazak u krivinu...

 

Misljenja/iskustva/saveti?[/quote']

 

JA ki sta si znate vozin motore sa 2,3 i ponekad 4 cilindra.Agregati sa 2 i 3 cilindra ne da kocu motoron kad in saltas nisu nego skoro blokiraju zadnje kolo :? ,ali to je moj stil voznje na mom motoru.Ne bez zezanje moje kocnice traju oko 22,000km prednje,a zadnje oko 20,000km samo zato sta kocin motoron non-stop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Uglavnom kocim motorom, prednja i zadnja tek kad moram (i kad je panika)

Moj Freewind zbog jednog cilindra ima prilicnu kompresiju, pa ga saltovanje u nizi stepen prenosa efikasno usporava..

 

Usput tehnika kocenja motorom uveliko stedi kocnice, kako rece Caca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kada sam presao na 4T motore, kocenje motorom mi je izuzetno smetalo, i izbegavao sam ga na sve moguce nacine. Medjutim, sad vidim da to moze biti veoma korisna tehnika, pogotovo pri sportskoj voznji, jer je puno lakse smanjiti brzinu na ulasku u krivinu, bez straha da mi "popusti" prednji (jer kocenje zadnjom kocnicom nikad nije bilo moja jaca strana, u 99% slucajeva kocim samo prednjom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Prije par godina, kada sam uzeo Kawasaki-ja, sam bas detaljno procesljao tu temu, ali ne mogu da sjetim sada svih tih source-va... Svega toga se i danas pridrzavam. To bi glasilo otprilike ovako:

Kada agresivnije vozim i prilazim krivini, tada za smanjenje brzine koristim OBJE kocnice. Kvacilo pustam koji trenutak prije pustanja kocnica tako da dobijem efekat da motorcikl pri otpustanju kocnica ostane na vec svedenoj brzini bez "propadanja" usljed inercije (da u tom trenutku nema kocenja motora bez kocenja kocnicama bi motrcikl opet malo ubrzao usljed inercije). Time obezbjedjuujem mirnocu ulaska u krivinu dako da je dalji manevar u sredini i pri izlasku laksi, sigurniji i fluidniji.

Po gradu dosta koristim i prednju i zadnju kocnicu i slicno kocenje motorom kao sto opisah gore...

 

A sem toga, i na ova moja 4 cilindra pri svakom naglom otpustanju kvacila jurim zadnji tocak... sto je ponekad strava 8):lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Kod 2T motora nikako ne preporucujem kocenje motorom. Kod 4T motora pogotovo sa ubrizgavanjem ekonomicnije je kocenje motorom. Mada ako ne morate ne preporucujem takav vid kocenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E sad dal je jeftinije da promenis set kocnica, ili set lamela, klipove, karike, bregastu, lanac, ventile, drugi lanac.................................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
E sad dal je jeftinije da promenis set kocnica' date=' ili set lamela, klipove, karike, bregastu, lanac, ventile, drugi lanac.................................[/quote']

Uffff, Cope.Nedesava se to tako lako.I neradi se o stednji kocnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4302 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
E sad dal je jeftinije da promenis set kocnica' date=' ili set lamela, klipove, karike, bregastu, lanac, ventile, drugi lanac.................................[/quote']

 

da nisi i ti ki jos neki nasi vozaci kad ide oko 100 km/h pa ubaci u ler da ne trosi lamelu.Kad san to vidija nisan moga virovati i to ne jedanput nego vise puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
E sad dal je jeftinije da promenis set kocnica' date=' ili set lamela, klipove, karike, bregastu, lanac, ventile, drugi lanac.................................[/quote']

 

da nisi i ti ki jos neki nasi vozaci kad ide oko 100 km/h pa ubaci u ler da ne trosi lamelu.Kad san to vidija nisan moga virovati i to ne jedanput nego vise puta

 

E toliki stedisa nisam :D Nisam ni mislio da to treba raditi, samo slusati motor kako peva i gledati obrtaje, i sve u redu. Ostalo ce da kaze fabrika o izdrzljivosti i habanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nemojte tako, dinar po dinar... :oops: Kocim k'o Dirty sem nogama :twisted: a ako mi maccina ranije propa'ne zbog kocenja motorom, isserem im se u ton filmove! :kaboom: :jecaj:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Nemojte tako' date=' dinar po dinar... :oops: Kocim k'o Dirty sem nogama :twisted: a ako mi maccina ranije propa'ne zbog kocenja motorom, isserem im se u ton filmove! :kaboom: :jecaj:[/quote']

Tako je IME MOJE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Treba cuvati motor na ovu skupocu i besparicu, a i onaj nesretni kupac posle kad od nas pazarii polovan motor i postane sedmi ponosni vlasnik, neka se i on malo siroma izvoza :D8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Treba cuvati motor na ovu skupocu i besparicu' date=' a i onaj nesretni kupac posle kad od nas pazarii polovan motor i postane sedmi ponosni vlasnik, neka se i on malo siroma izvoza :D8)[/quote']

Cuvam ja moju glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sto sad tako, to sto Cope kaze je potpuno normalno pitanje koje ce sva

ko sebi da postavi, "hocu li da akam masinu ilii je jeftinije da drndam plocice" ... ne kazem da ce bilo sta da u masinii i menjacu da se visse trosi, pukne, izliza ili se usere, verovatno da nece, cak je ovo pitanje bilo na netuu davno pre nego sto sam se ja opet zainteresovao za motore pa su neki koji se u tehniku mnogo vise razumeju rekli da ama bas nikako ne steti nicemu na motoru samo kocenje motorom......ne govorimo o novim tipovima kvacila koji dozvoljavaju proklizavanje lamela pri velikim razlikama u brzini vrtenja motora i tockova...

Ja volim kocenja motorom a i doziranog kocnicama, u krivinama moze da se prodje samo sa kocenjem motorom ko je vest (rekreatvno naravno).

 

Iz iskustva sa Xt-om, odnosno vazdussarama jednocilindrassima (citaj Prekrupaccima) opet kao sto Andrej i Cope rekose, kompresija je poprilicna, ukoliko se sa velikog broja obrtaja, bez popustanja gasa ili prethodnog kocenja salta grubo u nizi stepen, moze da se desi da, cak ukoliko i ne zablokira (sto se meni licno nije desavalo) da pocne da plese zadnji kraj u trenutku spajanja lamele, odnosno da prokliza zadnji. Meni se to zadnji put desilo prosle godine u krivini na Ledinama, vracao sam se iz NS i na onoj krivini gde se skrece desno ka autoputu za br i zmaju samo sto me dupe nije preteklo kad sam ga zabo iz 3ce u 2 gu i to poprilizno naglo.... Jbg jeftino nauccena lekcija :) Daklem - ko sa zenom neznoooooo .... pa grubo :twisted:

 

Sto se kocenja tice, vise volim prednju, ali kad isprobam jos 10ak razlicitih tipova motora, reci cu kompletne utiske....

 

O koriscenju prednje kocnice na vlaznom, mokroj travi i pesku Ne zelim UOPSTE DA DISKUTUJEM :)

 

Voznja po razlicitim terenima vuce dodatna pravila pa ovo na kraju ispada cini mi se najbitnije kao odgovor na ovo pitanje.... ne samo kako volimo, nego kako valja raditi...

 

..I hoce li vec neko da me prekine ja samo pricaaam i pricaaammmm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ako kocim, onda brate kocnice. Zato su i napravljene. Slazem se dosta sa Giulianom.

Motorom ako kocim, to je samo pustanje gasa, bez upotrebe kocnica. Ne bih to ni nazvao kocenjem, ali nekada kod brze voznje dovoljno je jednu nize i doziranje gasa.

 

Kod dvotaktnih motora, masina se podmazuje kroz gorivo, pa ako se zatvara gas, zatvara se i podmazivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Ako kocim' date=' onda brate kocnice. Zato su i napravljene. Slazem se dosta sa Giulianom.

Motorom ako kocim, to je samo pustanje gasa, bez upotrebe kocnica. Ne bih to ni nazvao kocenjem, ali nekada kod brze voznje dovoljno je jednu nize i doziranje gasa.

 

Kod dvotaktnih motora, masina se podmazuje kroz gorivo, pa ako se zatvara gas, zatvara se i podmazivanje.[/quote']

Na takvo kocenje i mislim , nisam mislio na zaustavljanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Koliko shvatam neki saltaju nekoliko brzina nanize. Na primer, dugacak pravac, vozis recimo petom, pa onda ostra krivina za drugu brzinu. Ja nikada necu saltati u cetvrtu, pa pustiti kvacilo, pa u trecu pa pustiti kvacilo, pa onda u drugu.

Umesto toga sleduje ostro kocenje sa pritisnutim kvacilom, za to vreme saltam do druge i onda prvi put pustam kvacilo i kocnicu istovremeno, obicno uz blago dodavanje gasa da zadnji tocak nebi blokirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja