Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Pegaso

Recommended Posts

  • XXX, 471 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Imam malih problema sa Apriliom Pegaso - pri kocenju motorom ponekada se cuje pucanj u auspuhu !?? Zna li neko sta moze da bude uzrok tome? Moj Pegaso je 2000 god. sa karburatorima....

 

Drugi problem je sto se pri menjanju brzina iz vise u nizu cuje glasan klik. Da li je to normanlo za ovaj model? Ulje sam sada promenio ne primecujem neku bitnu razliku :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

1. Kod vecine jednocilindrasa se javi taj (problem???) pucanj pri oduzimanju gasa, svecica, stelovanje ventila - nista strasno!

2. Nista strasno, samo vozi! Jes' probo s medjugasom da usaltas u nizu :wink: ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Imam malih problema sa Apriliom Pegaso - pri kocenju motorom ponekada se cuje pucanj u auspuhu !?? Zna li neko sta moze da bude uzrok tome? Moj Pegaso je 2000 god. sa karburatorima....

 

Drugi problem je sto se pri menjanju brzina iz vise u nizu cuje glasan klik. Da li je to normanlo za ovaj model? Ulje sam sada promenio ne primecujem neku bitnu razliku :roll:

 

Meni od kako vozim ovu ugladjenu hondu ponekad zafali pucanje iz auspuha hehehe, moc navike, na starom suzukiju DR350 izlazila mi je ponekad uz pucanje i vatra iz topa :twisted:

 

A sto se tice menjaca, na tvojoj apriliji je Rotax-ov agregat ako se ne varam, i menjac im je malo tanak (ne kazem los) ali budi nezan sa transmisijom i trajace. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Imam malih problema sa Apriliom Pegaso - pri kocenju motorom ponekada se cuje pucanj u auspuhu !?? Zna li neko sta moze da bude uzrok tome? Moj Pegaso je 2000 god. sa karburatorima....

 

Drugi problem je sto se pri menjanju brzina iz vise u nizu cuje glasan klik. Da li je to normanlo za ovaj model? Ulje sam sada promenio ne primecujem neku bitnu razliku :roll:

Proveri kakve su ti flasne na karuburatorima.Mozda su se malo svukle ili popucale to moze takodje da bude uzrok.Takav slucaj sam ja imao na Yamahi XT 600 E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

To sto puca nije nista strasno, samo zameni svecice i nasteluj paljenje ako mozes i proveri karbone. Ono sto mene brine je to sto svi kocite motorom.

MOTOR nije za kocenje nego za ubrzavanje, manite se starih fazona i kocenja motorom. Koci kocnicama one su napravljene za to, koristi medjugas za podesavanje obrtaja i onda u nizu brzinu. Kocenje motorom dodatno pojacava stres na pokretnim delovima masine i niko ama bas niko u svim skolama "voznje' ne savetuje kocenje motorom upravo zbog dodatnog habanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
To sto puca nije nista strasno' date=' samo zameni svecice i nasteluj paljenje ako mozes i proveri karbone. Ono sto mene brine je to sto svi kocite motorom.

MOTOR nije za kocenje nego za ubrzavanje, manite se starih fazona i kocenja motorom. Koci kocnicama one su napravljene za to, koristi medjugas za podesavanje obrtaja i onda u nizu brzinu. Kocenje motorom dodatno pojacava stres na pokretnim delovima masine i niko ama bas niko u svim skolama "voznje' ne savetuje kocenje motorom upravo zbog dodatnog habanja motora.[/quote']

Ne bih se bas slozio da se no ci motorom , ali nema veze.Cetvorotaktni motor i jeste u odnosu na dvotaktni utoliko bolji jer i motor moze da pomogne zaustavljanje odnosno usporavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja