Jump to content

Moto Zajednica

DUCATI

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Inace, mogao bih da dam komentar u AreOut-ovom stilu:

 

V2 off road, V2 on the road, V2 on the track :lol:8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
I drukcijeg fabrickog set-upa koji dobijes na motoru. :)

I kada se sve to skupi, covjek ne moze nego da dodje do zakljucka da je motor ... DO JAJA!!! 8) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ako poslije njega ne kupim MV Agustu F4 1000 VELTRO, nista nisam uradio :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Sve te performanse novih 6-tica i novih hiljadarki bilo da su u V-2 i I-4 formatu su obicnim gradjanima NEDOSTIZNE. Nezeleci da ikoga uvredim ali nema ovde na ovom forumu nijednog clana koji je iskoristio 90% mogucnosti modernih motocikala. Prema tome price koji je motor bolji, te ovaj odrao onog na testu te onaj odrao onog na tocku, me podsecaju na ono: moja kita veca od tvoje! Svi vozaci na testu su ili bivsi pro trkaci ili odlicni klubasi koji mogu da deru te motore skoro do maksimuma i objektivno ih ocene, a sto se nas ulicara tice, ti testovi nemaju nikakvu ulogu jer mi nikada necemo voziti na tom nivou koliko god da nam je ego velik. Prema tome, V-2 vs I-3 vs I-4 je cista stvar ukusa i lojalnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Sve te performanse novih 6-tica i novih hiljadarki bilo da su u V-2 i I-4 formatu su obicnim gradjanima NEDOSTIZNE. Nezeleci da ikoga uvredim ali nema ovde na ovom forumu nijednog clana koji je iskoristio 90% mogucnosti modernih motocikala.

 

Veoma cesto u razgovorima kazem kao je 600R motorima doraslo 1% vozaca, 1000R motorima 0,1%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Slazem se da je to stvar ukusa, a i jako je diskutabilno sta znaci 'iskoristiti mogucnosti motora do maximuma'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Evil, izvini ali koji japanac ima Desmo motor? Mislim da oko tehnologije i nisi bas upravu. MOzda v2 ima manje konjskih snaga, ali su one mnogo korektnije rasporedjene i po mom krajnje subjektivnom misljenju, zajebi sve redne varijante, daj mi V(2,4....).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...po mom krajnje subjektivnom misljenju' date=' zajebi sve redne varijante, daj mi V(2,4....).[/quote']

Sa ovim si sve rekao. Ja znam da ti volis vibracije, brutalan i dubok zvuk, niske obrtaje ali i ENDURO-NEJKED motore!!! :evil: Ova tema nema nikakve veze sa NJIMA!

 

Ni prethodnih pet postova nemaju veze sa temom. Samo da vas podsjetim, tema je pitanje cijene, ekskluzivnosti i tehnologija kod Ducati-jevih sportskih motora!

 

...zajebi sve redne varijante' date=' daj mi V(2,4....).[/quote']

Pogresno si me shvatio, sada moram opet isto da pisem po drugi put. Nemam ja nista protiv jednocilindrasa, V2, I3 itd. Niti navijam za I4!

Vjerovali ili ne, ali ja volim zvuk Pablovog VTR-a i YOmanovog Stroma ili nekog tamo V4 VFR-a, ali malo vise volim zvuk sad Nesinog XX-a, ali ja volim sve sto ide, od kamiona do trotineta! To je ono subjektivno sto je samo moje i to smo sigurno u pet postova apsolvirali (DAKLE, TO JE INDIVIDUALNA STVAR).

Ali, samo hocu da kazem da vrhunske performanse kod gore navedenih su maltene neuporedive! Na mome fakultetu nas uce sledece sledece:

Hoces sportski automobil - ugradjuj "konjske snage"

Hoces gradski automobil - ugradjuj nesto sto malo trosi

Hoces limuzinu - ugradjuj snazan ali izdrzljiv motor sa obiljem obrtnog momenta

I tako sve u zavisnosti od namjene...

Sada vucem paralelu. Cika Ducati, zelim da mi napravis supersportski motor. On bi trebao da kaze, sacu da nadjem nesto sto ce da mi da najvise konja, mnooogo vise od konkurencije! Nije bitno da li je to V2 ili V5 ili V13! A ne da kaze, e jebi ga, ja imam samo V2, zbog tradicije to ne smijem da mijenjam, pa cu da iscrpim koliko mogu... I nema to nikakve veze sa time ko koliko moze to da iskoristi.

 

A sem toga, svaki motor sa unutrasnjim sagorijevanjem se moze optimizirati po zelji. Tako da, iz rednog motora isto mozete dobiti monstruozni moment na nizim obrtajima, ali zato imate manju maximalnu snagu, isto tako i sa V motorom i sa svakim drugim! U zavisnosti od namjene vozila, optimizirate onako kako hocete.

 

Pravo da vam kazem, volio bih ja da imam jednog Ducati-ja u garazi. Dakle, nikoga ne napadam, nikoga ne pljujem, samo govorim neke cinjenice vezane za projektovanje motornih vozila i za ovu temu. Eto toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Slazem se da je to stvar ukusa' date=' a i jako je diskutabilno sta znaci 'iskoristiti mogucnosti motora do maximuma'.[/quote']

 

Po meni to nije diskutabilno Pablo. Evo uzmi obicnu trku ubrzanja. Nadji ~vreme koje rade profesionalni novinari na 1/4 milje i probaj da ga napravis sa istim takvim motorom.

Otidji na stazu na kojoj se radio neki test motora (znam da je tesko ostvarljivo, ali ono prvo nije) i probaj da napravis rezultat najbrzeg kruga sa takvim motorom.

 

Posto je tema Ducati, evo jedne prerade modela 900ss u stilu nekada slavnih Vincent motora:

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cale, znam sta mi kazes, ali ja pricam upravo o situciji u kakvoj smo mi u Srbiji, gde nema pravih staza. Zato ti i kazem da ne vidim kako bilo ko moze da iskoristi R motor do maximuma kad je vec tako, a puno puta cujem tu frazu... Naravno da je tacna, ali kod nas jednostavno nema primenu.

 

Evil je potpuno u pravu da smo otisli van teme, al bar ne pricamo gluposti, tako da je to ok.

 

Inace, moj VTR je po mnogo cemu slican Ducatijima - skuplji je, recimo da je excluzivniji od ostalih R-ova zbog HRC tehnologije i delova i realno nije bas naj naj (najbrzi, najlaksi, najlepsi). VTR je totalno posebna grana u Hondinoj modernoj istoriji R motora i bojim se da ce uskoro i izumreti kao takva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Pazi ali toga VTRa je sigurno nevidjeni merak voziti za razliku od obicnih Rova. Isto kao sto je sigurno veci merak voziti Lotus Elise od nekog napucanog Golfa Turbo bez obzira sto je ovaj prvi sporiji(na pravcu).

 

A ti bi stvarno veliku gresku napravio kad ne bi s njim posao na Grobnik ( i usput svratio u Zaluzane :D ). Btw gdje nam je onaj lik iz Banja Luke?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

MA samo da se zna!!!

R-ovi su najbolji :lol::lol::lol:

Naravno kad budem vozio nesto drugo...TO ce biti najbolje :D

Mislim sta reci ..tipicno naski "MOJE je najbolje" :twisted: (ili ono nasta sam napaljen!)

rtemagiccola01gif7nx.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Cale' date=' znam sta mi kazes, ali ja pricam upravo o situciji u kakvoj smo mi u Srbiji, gde nema pravih staza. Zato ti i kazem da ne vidim kako bilo ko moze da iskoristi R motor do maximuma kad je vec tako, a puno puta cujem tu frazu... Naravno da je tacna, ali kod nas jednostavno nema primenu.

 

[/quote']

 

Bogami, juce na Adi sam video jedan CBR 600 RR, parkiran. Decku svaka cast. Vidi se da su gume sveze, duboke sare. Po samoj ivici guma u fronclama od obaranja i prgrevanja. I samo je po krajevima istrosena dok je sredina skoro netaknuta. Siguran sam da je on iskoristio 110% od tog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bogami' date=' juce na Adi sam video jedan CBR 600 RR, parkiran. Decku svaka cast. Vidi se da su gume sveze, duboke sare. Po samoj ivici guma u fronclama od obaranja i prgrevanja. I samo je po krajevima istrosena dok je sredina skoro netaknuta. Siguran sam da je on iskoristio 110% od tog motora.[/quote']

 

Ako je to uspeo u gradu, onda je garant stalno vozio za 45 stepeni iskrivljen motor :D

 

Meni se pre cini da je jeftino nabavio gume koje su bile na trkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ako je to uspeo u gradu' date=' onda je garant stalno vozio za 45 stepeni iskrivljen motor :D

 

Meni se pre cini da je jeftino nabavio gume koje su bile na trkama.[/quote']

 

:D:D:D

Motor je 2005 godiste sa Akrapovicem, ne stavljaju takvi polovne gume na motor. I sam izgled motora odaje utisak savrsenog tehnickog odrzavanja i stanja, tako da se lako vidi da ne bi stavio taj polovnu gumu. Luki sam ispricao za taj motor i on zna tog decka. Inace i gume na Lukinom CBR nisu daleko od ovih koje sam opisao, a znam da je kupio nove...

A i kad smo vec kod toga, to stavljanje polovnih guma mi je cista budalastina, stavljati glavu u torbu zbog 50 ili 100 evra ustede... Ali to je moje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Cale' date=' znam sta mi kazes, ali ja pricam upravo o situciji u kakvoj smo mi u Srbiji, gde nema pravih staza. Zato ti i kazem da ne vidim kako bilo ko moze da iskoristi R motor do maximuma kad je vec tako, a puno puta cujem tu frazu... Naravno da je tacna, ali kod nas jednostavno nema primenu.

 

[/quote']

 

Bogami, juce na Adi sam video jedan CBR 600 RR, parkiran. Decku svaka cast. Vidi se da su gume sveze, duboke sare. Po samoj ivici guma u fronclama od obaranja i prgrevanja. I samo je po krajevima istrosena dok je sredina skoro netaknuta. Siguran sam da je on iskoristio 110% od tog motora.

 

Potrosene gume sa strane neznace nista. I moje su gume takve posle staze pa to neznaci da sam vozio do maksimuma mog motora. Kao sto je Pablo rekao mozda je kupio polovne gume. To ovde klinci redovno rade odu na stazu i kupe polovne gume od trkaca pa se onda hvale. Ja sam jednom tipu prodao gume, a on me nije prepoznao pa mi je kasnije ispricao bajke kako je eto vozio neznam koliko po nekim krivinama pa je cele gume potrosio, kakda sam mu rekao da sam mu ja prodao te gume decko je samo ucutao. Voziti motor do njegovog maksimuma je umetnost.

 

Pablo, kada budes dolazio u USA obavezno vidi kada Califonia Superbike organizuje skolu i ostani dva tri dana duze i idi malo na stazu odusevices se, to je bolje od seksa! A i obavezno se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pablo' date=' kada budes dolazio u USA obavezno vidi kada Califonia Superbike organizuje skolu i ostani dva tri dana duze i idi malo na stazu odusevices se, to je bolje od seksa! A i obavezno se javi.[/quote']

 

To bi bilo savrseno kad bih uklopio tokom posete. Videcemo kad ce to biti, ali cu se potruditi da se bar vidimo, ako nista drugo ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Upravo sam saznao da je decko bio sampion Jugoslavije, tako da je moja procena bila 110% tacna o stilu voznje tog momka. Mogo je da kupi polovne gume i to ne bi onda znacilo nista, ali jednostavno ceo motor je odavao takav utisak... Ipak ja ne lupetam svakakve gluposti po forumu cisto da bi nesto napisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Pablo,

 

California Superbike school ima odlican raspored u Kaliforniji, maltene su non stop na stazi skoro svake nedelje pa nemislim da ce biti tesko da se uklopis. Evo ga i raspored.

 

10/18 Sears Point (Infineon) CA All Levels $420/$620

10-21 Streets of Willow Springs CA All Levels $370/$620

10-22 Streets of Willow Springs CA All Levels $370/$620

10-28 Streets of Willow Springs CA All Levels $370/$620

10-29 Streets of Willow Springs CA All Levels $370/$620

10-30/31 Streets of Willow Springs CA R.A.C.E.Program $1600/$2200

11-03 Firebird Raceway AZ All Levels $420/$620

11-04 Firebird Raceway AZ All Levels $420/$620

11-08/09 Las Vegas Motor Speedway NV 2-Day Camp $2050

11-11/12 Las Vegas Motor Speedway NV 2-Day Camp $2050

12-04 Sears Point (Infineon) CA All Levels $420/$620

12-05 Sears Point (Infineon) CA All Levels $420/$620

 

Moras da se registrujes unapred.

 

Dane,

 

ako je on bio sampion Jugoslavije onda je on odlican vozac, nazalost malo je takvih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Da se malo ukljucim u raspravu oko cuvenih Ducati-ja, upravo sam procitao odlican uporedni test 999R i Honde VTR, akcenat je stavljen bas na to da li je bolje kupiti jedan Ducati ili dva druga motora za iste pare ( Fata je Fata, al' dvaput je dvaput... :lol: )

 

http://motorcyclistonline.com/roadtests/122_0501_honda_rc51_ducati_999r/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Zo, Zo, pa Ducati(ne samo Dukati nego i Honda sa VTR-om) je dosta puta pokazao da je V2 raspored potpuno konkurentan I4 motorima na stazi, ako ne i bolji. Nije sve u snazi, ima nesto i u kontroli :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Zo' date=' Zo, pa Ducati(ne samo Dukati nego i Honda sa VTR-om) je dosta puta pokazao da je V2 raspored potpuno konkurentan I4 motorima na stazi, ako ne i bolji. Nije sve u snazi, ima nesto i u kontroli :D .[/quote']

Imao si ranije odgovor na to u ovoj temi, ne pazis Kvarko :paper:

 

Meni nesto drugo nije jasno' date=' kako to da serijskom 999 u uporednim testovima sa japancima svi zameraju "anemican" agregat i vidljivo losije perfomanse, fabrika kuka kako iz 2-cilindrasa nemogu vise od 150ks da iscede i traze povecanje zapremine, a na trkama Superbajk klase Ducati (skoro) uvek medju prva tri? Sta rade sa tim agregatom pa je jak kao japanci? Da ne sipaju kerozin mozda? :lol:[/quote']

 

Zato sto Japancima stave restriktore da bi Ducati mogao da dobija i prodaje krs motocikle za ogromne pare :twisted:

 

 

A sem toga, sigurno znam da si citao test novih hiljadarki u MOTO PULS-u i tamo si vidio da je u konkurenciji bila i Aprilia RSV Mile. I sta tamo pise? Kakva su vremena na stazi?

Ne navijam za nikoga samo ti iznosim cinjenice :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Upravo sam saznao da je decko bio sampion Jugoslavije' date=' tako da je moja procena bila 110% tacna o stilu voznje tog momka. Mogo je da kupi polovne gume i to ne bi onda znacilo nista, ali jednostavno ceo motor je odavao takav utisak... Ipak ja ne lupetam svakakve gluposti po forumu cisto da bi nesto napisao...[/quote']

Ako je crveni motor...onda si video Svetin CBR 600rr, sin Radeta Vojvodica sa Ushca! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislite plavo,belo,crveni(hmmmm cija li je zastava te boje a i ime moto kluba za koji vozi) Svetin motor. Pa i nije bas puno cudno da motoru koji 90% vremena provodi na stazi ili makar improvizovanoj stazi budu vise istroseni rubovi gume. Sta bi bese trebalo da se prica u ovoj temi...a da Dukac...nisam lud za njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja