Jump to content

Moto Zajednica

5th Shadow Days Moto klub Sjene-Kaštela 14-20. 07. 2008

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

 

  5th Shadow Days  Moto klub Sjene-Kaštela 14-20. 07. 2008

  Vidim da niko nije pokrenuo temu a mi se spremamo da krenemo sutra u 09h put Splita...

  Ako neko ide ili želi da ide a treba mu društvo neka se javi na pp,  ide nas petoro iz ERA...

  Ovaj put ću poneti fotoaparat...

  Evo i link...http://www.mk-sjene.hr/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Ja bio prosle godine i extra se proveo.. ostao sam 12 dana u Kastelima.  Momci su odlicni domacini..

Izjedam se sto nemogu da uymem par dana slobodno  >:(  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Cetinje - Montenegro

Odose Cetinjani sjutra ujutro a ja ostajem da cuvam kucu. :'( :'

Nadam se da cu iduce godine bit bar malo stabilniji da ne moram ispracat nego mene da prate.

SRETAN PUT MILI MOJI :-* :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

  Cetinjani su se vratili srećni i zadovoljni prije dva sata iz Kaštela. Prešli smo tačno 888 km od  Cetinja preko Trebinja, Ljubinja,Stoca,Metkovića i Splita do Kaštela i nazad.

  Za skup sve riječi pohvale.

 

 

Pozdrav za sve članove MK SJENE i njihovog predsjednika STRAŠNOG!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2657 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Vratio se i  MC Srem,bilo nas je 28 ukupno.

Bilo je kao i prosle godine - veoma lepo.

Na nesrecu par incidenata je bacilo mrlju na opsti utisak. Pri tome ne mislim na organizatore,koje ovim putem pozdravljamo.

 

rnRCh_img5730hu5.jpg

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

  Evo stigao sam u nedelju oko 18h, malo sam se odmorio  pa da podelim sa vama utiske sa ovog moto-susreta.

Ekipa od šest motora i jednog automobila sa prikolicom koji naravno vuče motor sprema se za polazak put Splita.

U ekipi smo Kiško,Vlade,Stanko,Jovana,Kovač iz Čačka i Ivan sa autom...

  Krenuli smo u četvrtak oko 12h i prvu pauzu smo napravili na pumpi u Višegradu da se dopunimo sa gorivom...

IMG_0003.jpg

 

Zaključio sam da u Višegradu ima lepih kandidatkinja za zvanje teta-ujne  ;) svratiću u povratku obavezno...

IMG_0004.jpg

 

Sledeća pauza u Rogatici ispod Romanije... kafa,cigar,i td... 

IMG_0014-1.jpg

 

A onda prelepi pejzaži romanije i  jako klizav asfalt...

IMG_0028.jpg

 

Kamijoni pretovareni trupcima koji se kreću 5 na sat...

IMG_0031.jpg

 

Sarajevo, planiramo kratko zadržavanje da se nešto prezalogaji.. Na slici Kovač i Kiško..

IMG_0041.jpg

 

Svraćamo u Baš-čaršiju na deset upola s'lukom, tu nas dočekuje jedan član mk "Il paradaiso" iz istočnog Sarajeva.

IMG_0057.jpg

 

Mostar, naravno stari most, kafa iz fildžana, ratluk i ladna mineralna ...

IMG_0101.jpg

 

Nastavljamo put prema graničnom prelazu i Pločama...

IMG_0113.jpg

 

Prava gužva nastaje na Jadrnskoj magistrali puno automobila,kočenja,preticanja, može se reći najteži deo puta...

IMG_0153.jpg

 

Stižemo kasno uveče negde oko 23h u Novi Kaštel (inače ih ima 7) smeštaj je vrlo dobar...

IMG_0124.jpg

 

Petak, ustajemo doručkujemo i idemo na plažu,na naše iznenađenje nema gužve i more je veoma toplo...

IMG_0135.jpg

 

Oko podne idemo za Trogir u obilazak starog grada pridružuje nam se Kuzmica sa devojkom...

IMG_0173.jpg

 

Sve vrvi od luksuznih jahti i stranaca...

IMG_0180.jpg

 

Negde oko 15h se vraćamo u Kaštel do kafea mk Sjene gde čekamo da se priključimo defileu koji završava na rivi...

IMG_1519.jpg

 

Naš domaćin Tonči se zaista potrudio da se osećamo prijatno i opušteno...

IMG_1543.jpg

 

Za ručak su prvo poslužene barene iznutrice a posle toga ... mmm :P pržene sardele + crno i belo vino...

IMG_1535.jpg

IMG_1527.jpg

 

U večernjim časovima smo otzišli do Splita da prošetamo čuvenom Splitskom rivom...

IMG_0209.jpg

IMG_1557.jpg

 

U povratku za Kaštel Novi pravimo dogovor da sutra krenemo rano u obilazak ostrva Hvar trajektom...

Subota, trajekt za Hvar nam izmiče ispred nosa i da ne bi čekali sledeći dva sata, idemo na Brač što je ispalo još i dobro...

IMG_0254.jpg

 

Pristajemo u malo mesto na Braču koje se zove Supetar i izgleda prelepo...

IMG_1609.jpg

 

Vožnja po Braču je posebna uživancija jer hrapavi asfaltni i krivudavi put koji povezuje Supetar i krajnju južnu tačku ostrva

mesto zvano Bol,  fantastičan... I onako loša zadnja guma je posle ove vožnje pokazala konce, ali je vredelo... ;D 

IMG_1582.jpg

 

Dobar deo dana provodimo na šljunkovitoj plaži mesta Bol sunčajući se i kupajući more je toplo a hladovine ima dovoljno...

IMG_0129.jpg

 

Na povratku u Supetar stajemo na jedno proširenje da napravimo zajedničku fotografiju...

IMG_1605.jpg

 

Po pvratku idemo u kamp na koncert PSIHOMODO POP.  Ne pravim fotke jer je u kampu takva prašina da se ne može opisati.

Ispijamo par pića pozdravljamo se sa momcima iz Brčkog, Sremske Mitrovice i Siska i odlazimo na spavanje da bi ujutru ranije

krenuli za Užice.

Nedelja... Žera, Stanko, Jovana i ja krećemo za Užice dok Kiško  Ivan i Kovač ostaju do utorka. Povratak planiramo preko Splita

Tomislavgrada, Prozora, Konjica do Sarajeva... i nismo se pokajali...

IMG_1650.jpg

 

Put je dobar, skoro urađen, nema gužve a dovojlno je širok i pregledan za uživanje, u Toislavgradu cajger okreće 905 kilometar...

IMG_1648.jpg

 

Od Tomislavgrada put je još lepši, krivudavo zamiče kroz dugu dolinu da bi nestao iza planinskog prevoja...

IMG_1663.jpg

 

Prelepa jezera nas primoravaju da se zaustavimo i napravimo još par fotosa...

IMG_1667.jpg

 

Nastavljamo dalje do Prozora i Konjica i zaključijemo da je ova putanja puno bolja brža i sigurnija... Konjic

IMG_1683.jpg

 

Negde posle Sarajeva na pola Romanije uspem da probijem gumu na ekser... srećom imamo sprej i pribor za krpljenje...

IMG_1712.jpg

 

I zaključujemo da je iskorišćenje gume 200%  ;D

IMG_1710.jpg

 

Konačno negde ispred 18h stižemo u Užice, umorni ali i zadovoljni na lepoj vožnji i druženju od ukupno 1280km  sunčanog i lepog puta.

IMG_1742.jpg

 

Napravili smo preko 600 fotografija, nisam birao najlepše već one koje prate dešavanja, možda sam i preterao ali to ćete vi sami prosuditi

Pozdrav SQUI...

IMG_0148.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

  Cetinjska ekipa sa gostom iz Hrvatske krenula je u petak u  10h sa Cetinja  prema Kaštelima, umjesto u 7h kako je dogovoreno, jer imamo jednoga člana kojem treba nalagat' pod karter da bi se probudio.

nhlsw_polazaksp8.jpg

 

  Kroz C.Goru smo se zaustavili samo ispred granice da dopunimo rezervoare i telefone.

9aHM5_vilusihl7.jpg

 

Prvu pauzu pravimo u Trebinje u poznatom bajkerskom kafiću.

YYDj7_trebinjefc7.jpg

 

Sledeć pauza je na Baćinskim jezerima đe nas dočekuje neljubazno osoblje, a mi se razmišljamo da iz dogovora bačimo konobara preko ograde.

06fW7_bacinskajezerayr7.jpg

 

Više nema zaustavljanja do Kaštela. Ulazak u kamp sa puno prašine.

SKYrp_dolazakukampoh7.jpg

 

A u kampu nikoga nema. Svi su na defile.

CoW1O_kampjd3.jpg

 

Uveče je sve puno  svi su dobro raspoloženi .

lQBGs_sankyf5.jpg

 

U subotu veče nalazimo i našeg domćina predsjednika MK SJENE = Strašni.

fN3vu_strasnirr1.jpg

 

Neđelja i obavezno obilaženje Trogira.

nn2K1_trogirwi4.jpg

 

Tu slučajno nailazimo na svjetskog putnika Darka i njegovog prijatelja sa Pelješca.

dKiJG_darkonk8.jpg

 

Darkova Yamaha  '84.godište, prešla 920000 km. 5 septembra kreće na put za Indiju i Nepal.

aZNC1_darkovmotorjp4.jpg

 

Još jedna slika iz najljepšeg starog grada koji sam do sad vidio.

vKm0W_trogir1vm2.jpg

 

Pakovanje i odlazak kući.

vwJS5_pakovanjekt6.jpg

 

Prešli smo 888 km od Cetinja preko Nikšića, Trebinja, Čapljine, Metkovića do Kaštela i nazad preko Dubrovnika do Cetinja.

Bio je to lijepo proveden vikend.

Hvala svima iz MK SJENE a posebno njihovom predsjedniku Strašnom koji nas je pozvao na njihov skup.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

JAko dobar provod, ja se jedva vratih ;D. Incidenti nedovoljno veliki da bi bacili senku na gostoprimstvo domacina. Ja i dogodine palim...

 

Kakvi incidenti...da vas nisu domaće snajke gađale brushalterima  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

JAko dobar provod, ja se jedva vratih ;D. Incidenti nedovoljno veliki da bi bacili senku na gostoprimstvo domacina. Ja i dogodine palim...

 

Kakvi incidenti...da vas nisu domaće snajke gađale brushalterima  :D

 

...jedva se odbranismo ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja