Jump to content

Moto Zajednica

Motorom do Splita – PUTOPIS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Poslednji dan ostavljamo za druženje sa domaćinima i šetnji po Splitu.. Jovana odlazi sa drugarom kolima za BG jer ujutru radi, a Vukus i ja posle obe sekunde se dogovaramo da motorima nastavimo za Kotor jer nam je skilledwarrior sa foruma ponudio ključeve od njegovog stana! Jednostavno neću kući! Imam odmora, još  nešto para i želju da zaplešem sa KLEmentinom još koju stotinu kilometara. Nalazimo se sa Goranom i Svetlanom u marini. Pijemo pićence, razmenjujemo po koju reč o forumima kako našem tako i njihovom, kulturi saobraćaja, sezoni od 300 dana koliko voze motore tamo! Goran je dečko prva liga! Stavlja nas u kola i odlazimo po motore kod Joke pa u obilazak! Već se ogladnelo... a i vreme je za pivu :-)

 

 

 

post-3034-12879004382098_thumb.jpg

post-3034-1287900438251_thumb.jpg

post-3034-12879004382908_thumb.jpg

post-3034-12879004383674_thumb.jpg

post-3034-12879004384151_thumb.jpg

post-3034-12879004384753_thumb.jpg

post-3034-1287900438516_thumb.jpg

post-3034-12879004385576_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Tek oko 15.30 krećemo iz Splita za Crnu goru... Malo slikanja u okolini Dubrovnika... Pao je već mrak a mi smo stigli u Kotor..  Ostavljamo stvari i pravac stari grad na picu i šetnju... hvata nas umor.. Laku noć...

 

post-3034-12879004385841_thumb.jpg

post-3034-1287900438626_thumb.jpg

post-3034-12879004386668_thumb.jpg

post-3034-12879004387202_thumb.jpg

post-3034-12879004387693_thumb.jpg

post-3034-12879004388094_thumb.jpg

post-3034-12879004388497_thumb.jpg

post-3034-128790043889_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Ujutru odlazimo do Perasta i omiljenog nam Pirat bara.. Poprilično je prazno a i dan je šućmurast... Ajmo do Budve! Nije nam bilo do kupanja, vozilo nam se...  Šetnja po Budvi pa nazad za Kotor.. Dogovor je da ujutru krenemo preko Trebinja, Bileća, Goražda za Beograd...

 

post-3034-12879004389308_thumb.jpg

post-3034-12879004389725_thumb.jpg

post-3034-12879004390117_thumb.jpg

post-3034-12879004390531_thumb.jpg

post-3034-12879004390957_thumb.jpg

post-3034-12879004391365_thumb.jpg

post-3034-1287900439178_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Oduvek sam želeo da vidim Trebinje. Drugar mi je od malih nogu pričao o njemu, a sada znam i zašto. Prelep grad! Žao mi je što nismo imali više vremena, morala se pojesti „Petica“! Samo da napomenem da smo u Trebinje stigli u 8 ujutru a ćevabdžinica je bila puna mušterija koju su uveliko jeli repete!

 

post-3034-12879004394096_thumb.jpg

post-3034-12879004394371_thumb.jpg

post-3034-1287900439477_thumb.jpg

post-3034-12879004395184_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Odlazimo kod Kuste na ručak... Mešano meso iliti Zdrav život kako ga nazva Kusta. Koka-kole nema u meniju... Uh, da nije malo mnogo Kusto...

Ibarska pred Beograd... Zalazak sunca za kraj ovog predivnog putovanja...

Na cajgeru je 1600 kilometara... Srce je puno... Gde ćemo za vikend?

 

 

post-3034-12879004398035_thumb.jpg

post-3034-12879004398456_thumb.jpg

post-3034-12879004398972_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

;D ;D E, ovo je već mnogo bolje! Svaka čast kolegama iz Splita!

 

Još jednom želim da se zahvalim Goranu u Joki na svemu sto su uradili za nas!

Motore smo zatekli pokrivene, iako ih nismo mi pokrili.. Domaćini su to učinili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

glumchino, legendo... uzhivo mi dajesh komentar bilo je super, nemam rechi itd a ovde se ispisa... ccc ... sad mi je bash drago zbog tebe... a i znam shta me cheka sledece godine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Putopis fenomenalan!  Progutao sam ga u dahu!  :o  :o  :o

 

BRAVO!!!!  :) :) :)

 

ps.Jel vas nije Goran maltretirao da puuuuno pijete? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Putopis je predivan i mogu samo da ti kazem da ti zavidim.

Zamolio bih te da malo napises o samom ljetovanju.

Kako sam shvatio bili ste na brodu. Buduci da sam ja razmisljao da iduce godine probam da nagovorim prijatelje da rentiramo jedrilicu molim te za malo detalja.

Kako ste se organizovali, koliko kosta, itd

Hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Putopis je predivan i mogu samo da ti kazem da ti zavidim.

Zamolio bih te da malo napises o samom ljetovanju.

Kako sam shvatio bili ste na brodu. Buduci da sam ja razmisljao da iduce godine probam da nagovorim prijatelje da rentiramo jedrilicu molim te za malo detalja.

Kako ste se organizovali, koliko kosta, itd

Hvala

 

 

Saljem ti PP, da ne bude da smo postali „beton, dzunlga, voda“ forum:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Posto smo mi bili kod prijatelja na brodu, cenu rentiranja vam ne mogu dati, ali mogu sve ostale dnevno-noćne troškove, kao i troškove ulaska u marinu, veza itd.. Informacije u vezi rentiranja jedrilce i skipera mozete dobiti od člana GoranaST jer je on do skoro radio u čarter agenciji.

 

Što se tiče troškova koji su bili deo mog letovanja:

 

ulazak u marinu (vez) je na nasjkupljoj lokaciji iznosio 80 evra. (prosek je bio 70), s tim što smo mi ulazili u marine samo 3 puta za 8 dana, ostatak smo provodili „na sidru“, tj., blizu obale i onda pomoćnim gumenjakom u šizenje! Kada se podeli, čak i da svakodnevno ulazite u marinu i noćite tamo, ispada 10-12 evra po osobi, što je podnošljivo. Faktički u marinu ulazite samo kada vam nestane vode na brodu, a i to se rešava tako što tutnete 70 kuna - 10 evra momku iz marine, natankate vodu i struju i nazad na sidro.

Jedrilice ne troše mnogo (5-6 litara na sat ), litar po osobi na sat plobidbe, a s obzirom na to da kada imate prilike izvlačite jedra i gasite motore... Gorivo nećete ni osetiti. Ajde da ne preterujem, mi smo dali po 20 evra nas sedmoro za 8 dana!

Klopa: individualna stvar. Mi smo par puta kuvali, par puta otisli na veceru - Cene malo jače od beogradsko-bezobraznih, ali ipak jedete svežu ribu (ko voli, ja sam seljak pa sam i tamo jurio mesište)

Ako se ne bahatite možete proći večeru sa 20 evrića.

Put do tamo – vi najbolje znate koliko vam troše zveri i koliko ćete razvući kilometara pre nego što stignete do mesta ukrcavanja.

 

Evo našao sam neke čarter jedrilice pa pogledajte otprilike cene

http://www.adriatica.net/charter/charter_en.htm?source=google_ANET.row/en&gclid=CL_Mlt6C1pUCFQO11AodNh7YXg

 

Da se razumemo: brod jeste luksuz i košta, ali se brzo zavoli i natera vas na kompromise sa druge strane. Popićete pivo (deset) manje u kafiću na obali, ali će vam za vaš novac pružiti nezaboravnu avanturu, da ne kažem lifestyle... Podseća li vas na nešto što već volite... nešto što nas je okupilo ovde:-)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Da se nadovezem na temu oko jedrenja. Ove godine sam bio nedelju dana sa drugarima na 36ft jedrilici u Grckoj. Vezovi su tamo dosta jeftiniji od HR (najskupjli vez je bio na Krfu oko 30tak evra), a ostalo je sve slicno. Rentiranje tog brodica na 7 dana je kostalo 1200e uz 1000e depozit (koji mi nismo placali jer ekipa sa kojom sam isao vec par godina rentira jedrilice od tog tipa)... Ako uzmete u obzir da na brodic te velicine moze da se smesti 6-7 osoba onda vidite da nije tako skupo celo to iskustvo, a totalno je ludo i novo :)

 

Da se vratim na temu... Putopis i celo putovanje su za cistu desetku! :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd da se i ja javim...posto sam i ja ucestvovao u ovom putovanju;) I u voznji motora i na jedrilici!

Sto se voznje tice,culi ste sve...nemam nista da dodam sem da je bilo feeenomenalno. Bosna i Hrvatska svaka cast za puteve!

 

Sto se jedrilice tice,kad smo vec pokrenuli tu temu,osecaj je stvarno savrsen. Ali treba paziti na par stvari...

Kao prvo, ekipa ljudi na brodu mora savrseno da se kapira i poznaje. Jer je to jako mali prostor,i nema mesta za rasprave i neke licne hirove.

Drugo, komfor! To je brod, sto ce reci, na njemu je sve duplo manje...pogotovo WC solja!!!

Trece...Malvazija+Paski sir+ Masline!!!

 

Mi smo konkretno jedrili u Splitskoj i Dubrovackoj regiji. I tu stvarno ima puno stvari da se vidi i da se uziva u njima.

Moji utisci: Korcula-ostrvo sa gomilom vinarija,ali za opustanje,nema nekih preteranih desavanja tamo.

Mljet- nacionalni park. Savrsena priroda i voda sa kupanje. To obavezno treba videti!

Vis-takodje sarmantno ostrvce, ko voli da roni, to je top lokacija u hrvatskoj. Ima par potopljenih brodova cak i avion B-52!

Scedro,Solta- tu smo se samo kupali

HVAR!!! - za mladju populaciju savrseno!!!...party preko dana,party uvece,ali sve nekako umereno,bez neke tenzije koja se oseca npr. u cg

Trogir - lep gradic,nadomak Splita,kad ste vec tu u komsiluku treba ga obici.

Split- Goran i Joska....ne moram dalje da objasnjavam:)

 

Ko planira da rentira jedrilicu, mora da obarti paznju na par stvari. Kao prvo,kad gledate cenu,gledajte da li je u nju ukljucen skiper,posto on moze da vas kosta i 150eur na dan! Takodje, kad preuzimate brod, pregledajte sve detaljno, da ne bi posle bilo naplate stete koju niste napravili. Postoji i po Srbiji par agencija koje rentiraju, sve sa domacim skiperima. Tako da je to po meni najbolja varijanta.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Eh da...spomenuo je i pozdravio Goran i bandita i Yomana...Postoji neka najava da ce se uputiti on i Joska uskoro za Bg.

Pa to bi bilo sjajno!  :)

 

Kad ja vec ove godine nisam 'zabo'o Split..... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja