Jump to content

Moto Zajednica

axel sgrasso

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Jel' mogu sa time da se operu prljavštine i oni talozi sa ceste na agregatu i izduvnim granama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Oprez! Nagrza.

 

Cope, mislis nagriza lanac ili elektricni sporet?  ;D

Mene sporet trenutno ne interesuje, vec lanac

 

Gumu, farbu, plastiku, o-ringove, udje u ležajeve rastvori mast pa napravi haos, itd... Ponavljam - oprez sa hemijom.

 

Mislim da je Cope u pravu.Ja ne bih smeo da poprskam to cudo po plastici,farbi,gumi.To je toliko jako da ruke ne mozes da operes od specificnog mirisa neko vreme,a i osecas peckanje po kozi.Ja sam mu nasao bolju namenu:nadjem buba svabu u gajbi,nisam mogao da je zgazim reko ajde da je malo peskiram sa tim  (za 20 sekundi se izlezavala) ili pojavile mi se buve od psa i macke u gajbi,napskalimo smo 2 puta i nema ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

pojavile mi se buve od psa i macke u gajbi,napskalimo smo 2 puta i nema ih.

 

koga nema buva ili psa i mačke ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

pojavile mi se buve od psa i macke u gajbi,napskalimo smo 2 puta i nema ih.

 

koga nema buva ili psa i mačke ;D ;D ;D

Sve se to razbezalo,ostali samo mi na dve noge.Posle sam i psa i macke malo naprskao,ne po glavi,samo izbacuju buve.Sad  kad im pokazem zutu prskalicu,inace imam nemackog lovnog terijera i 3 macke,svi s u na ledjima i cekaju tretman axselisanja.Tih 2 minuta su mirni posle opet haos. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: beograd-kotez

link=topic=21100.msg277797#msg277797 date=1215129727]

Ostavlja i tanak zashtitni sloj pa se teshko lepi ulje od lanca za felnu nakon chishcenja  8)

 

A kako je onda sa nanosenjem novog mazivnog sloja na lanac, a preko ovog zastitnog sloja?

Provereno ne uspeva da spreči sprej da podmaže lanac, a zaštitni sloj funkcioniše kao filmić na velikim površinama.

U pitanju je sredstvo koje je minimalno kiselo i ne nagriza ništa osim masnoće.... ;D ;D ;D

 

da li si siguran da ne nagriza nista osim masnoce? budi zec pa ga nanesi na oklope od motora ili na neku drugu plastiku i sacekaj koji minut....e a posle toga ces poceti da me kunes....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve mi liči na priču o coca coli i džigerici. Prsni u oko pa vidi da li nagriza. Niko nije napomenuo prskanje plastika i farbanih delova. Pouzdano ne negriza aluminijum i čelik, a razgradjuje mast. Ako neko misli da postoji bolje sredstvo za te pare neka mi javi, pošto imam problem za nabavku Axela bez pumpice (imam desetak a i tako je jeftiniji za 30 dindži).

Uglavnom ja sa njim skidam kukce i asfalt sa oklopa i nije mi pravio nikakve probleme čak ni na farbanim površinama, ali mu ne dajem dugo da stoji, nekako mi je lakši za korišćenje od benzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, pričamo o pranju lanca, a posebno da li taj Axel prodire kroz O ili X ringove u unutrašnjost lanca i razgrađuje fabričko podmazivanje, dakle ono ispod rolnica i iza ringova. Ako je agresivan, onda razgrađuje i tu masnoću unutra, što nikako nije dobro po lanac, pa zato fabrike i preporučuju petrolej (gas za lampe). Lanac lepo peru i WD-40, Ekoklin, Famin i benzin, ali i isušuju unutrašnjost lanca, što mu svakako skraćuje vek trajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

jaoj ala lupate sad svi.... pa ni ovaj vazduh nije cist pa ga disemo svi.... sta sad.  axel je odlican, i ako ostecuje lanac to je jako sitno... vise ce ga petrolej nagristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

jaoj ala lupate sad svi.... pa ni ovaj vazduh nije cist pa ga disemo svi.... sta sad.  axel je odlican, i ako ostecuje lanac to je jako sitno... vise ce ga petrolej nagristi.

 

Sada si nam otvorio oci.

 

Ja sam za ciscenje lanca koristio vise stvari. Nekako najmirnijji sam bio sa sprejom za ciscenje lanca (ali to kosta najvise). Posle proba sa raznim sredstvima, koristim famin. Jeste da kazete da i on nije bas najbolji ali  :P

 

Axel Sgrasso, neko koristi za lanac, neko za odmascivanje felne. Cim lako razgradjuje masnoce, ima jako dejstvo. E sada da li samo razgradjuje mast ili moze da prodre i u unutrasnjost lanca, to ne znam. Ipak cu se za sada zadrzati na famin-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

juce sam probao Axel,pa evo utisaka.Za lanac definitivno nije!Prskao sam vise puta,trljao cetkicom,spirao vodom,ali slabo to radi,lanac i dalje crn.E sto se felni tice,i manjih masnih povrsina,tu je tito

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Ljudi, pričamo o pranju lanca, a posebno da li taj Axel prodire kroz O ili X ringove u unutrašnjost lanca i razgrađuje fabričko podmazivanje, dakle ono ispod rolnica i iza ringova. Ako je agresivan, onda razgrađuje i tu masnoću unutra, što nikako nije dobro po lanac, pa zato fabrike i preporučuju petrolej (gas za lampe). Lanac lepo peru i WD-40, Ekoklin, Famin i benzin, ali i isušuju unutrašnjost lanca, što mu svakako skraćuje vek trajanja.

 

Ako je lanac "zreo" za menjanje (ako je o,x,z ring popustio,ne dihtuje)  moguce je da ce se prilikom pranja razgraditi i mast unutar rolnica, ali ako je lanac u ok stanju ne vdim nacin kako bi mu ista od gore pomenutog  naudilo. Citao sam da ljudi unazad 20 godina peru lanac wd-om i ne zali se, pricalo se o tome na forumu zilion puta i ne bih opet da davim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

jaoj ala lupate sad svi.... pa ni ovaj vazduh nije cist pa ga disemo svi.... sta sad.  axel je odlican, i ako ostecuje lanac to je jako sitno... vise ce ga petrolej nagristi.

 

Ne lupamo sad svi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Onda naprskaj vizir i instrument tablu ako smeš pa nam javi kako je prošlo :)

Ja ga koristim retko i veoma oprezno prilikom rada, a ima pitomijih stvari za odmašćivanje poput eko klina, famina,  petroleja i sl. Axel su provalili preprodavci motora, kad narokaju pa operu ono sve sija, a posle možeš ležajeve i pro link da skineš i baciš

aj sad ti ne lupaj, i proizvodjači kažu da se viziri i insrument table peru samo blagim rastvorom sapunice. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Mali off: Potrosio sam celu bocu spreja za pranje lanca i nisam bio zadovoljan.

 

Skinuo, potopio 1dan u petrolej, istrljao malo cetkicom i GLE CUDA!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Kako ste kontradiktorni-pojedinci tvrde da skroz isusuje lanac, odnosno apsolutno skida svaku masnocu, a drugi opet da ne skida skoro nista :-\. Meni sa sporeta sikne samo sveze masnoce-zagorelo mora dugo, dugo da se trlja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Без љутње, али има ли неко од уредника меродаван да каже завршну реч , људима јасно каже да ли је коришћење Аксела штетно или не за ланац и након тога закључа ову тему? То би требао да буде посао уредника, зар не?  ???

Не дозволите више дезинформацијама и полуинформацијама да несметано шпартају форумом, а да одговорни не реагују на време.

 

Хвала унапред!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

:D :D :D, ako su urednici foruma ne znaci da se najbolje razumeju u sve, a i vecina establismenta se trenutno brcka...

 

Stvarno se ne razumem koje sredstvo iz kucne hemije najbolje citi lanac?!?  ::)

Ja naivan pa koristim Motul chain clean-er.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

:D :D :D, ako su urednici foruma ne znaci da se najbolje razumeju u sve, a i vecina establismenta se trenutno brcka...

 

Stvarno se ne razumem koje sredstvo iz kucne hemije najbolje citi lanac?!?  ::)

Ja naivan pa koristim Motul chain clean-er.  ;)

 

MOTUL-ovim sprejem perem rernu na šporetu, a AXEL-om lanac na motoru  ;D

 

 

Onda naprskaj vizir i instrument tablu ako smeš pa nam javi kako je prošlo :)

Ja ga koristim retko i veoma oprezno prilikom rada, a ima pitomijih stvari za odmašćivanje poput eko klina, famina,  petroleja i sl. Axel su provalili preprodavci motora, kad narokaju pa operu ono sve sija, a posle možeš ležajeve i pro link da skineš i baciš

aj sad ti ne lupaj, i proizvodjači kažu da se viziri i insrument table peru samo blagim rastvorom sapunice. ???

 

 

Nemoj da si bukvalista  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

MOTUL-ovim sprejem perem rernu na šporetu, a AXEL-om lanac na motoru  ;D

 

Cope, sta je bolje za kamenac u kupatilu MOTUL SHINE & GO ili WASH & WAX?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

MOTUL-ovim sprejem perem rernu na šporetu, a AXEL-om lanac na motoru  ;D

 

Cope, sta je bolje za kamenac u kupatilu MOTUL SHINE & GO ili WASH & WAX?  ;D

 

Цопе пусти да се каменац нагомила па га штемује, а Мотулове производе користи да оплемени кафу!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

MOTUL-ovim sprejem perem rernu na šporetu, a AXEL-om lanac na motoru  ;D

 

Cope, sta je bolje za kamenac u kupatilu MOTUL SHINE & GO ili WASH & WAX?  ;D

 

Zadnje što sam koristio je MOTUL ENGINE CLEAN, i mogu reći da sam zadovoljan, sve sam izbacio napolje a imao sam zatvor zbog suve hrane,  5100 sipam u salatu umesto maslinovog, 300V mi je kad odem na plažu i kad je jako sunce leti - debeo sloj namažem  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

MOTUL-ovim sprejem perem rernu na šporetu, a AXEL-om lanac na motoru  ;D

 

Cope, sta je bolje za kamenac u kupatilu MOTUL SHINE & GO ili WASH & WAX?  ;D

 

Zadnje što sam koristio je MOTUL ENGINE CLEAN, i mogu reći da sam zadovoljan, sve sam izbacio napolje a imao sam zatvor zbog suve hrane,  5100 sipam u salatu umesto maslinovog, 300V mi je kad odem na plažu i kad je jako sunce leti - debeo sloj namažem  :) :) :)

 

Ово за MOTUL ENGINE CLEAN је давно позната ствар да је изузетно захвалан у служби лаксатива, али стварно нисам знао да 5100 може да земени маслиново уље.

300V можеш и на тело и на лице да наносиш, па чак и да га гргољиш у случају инфекције грла! Јако, јако добра ствар!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja