Jump to content

Moto Zajednica

SAMOUBICE NA MOTORIMA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

upravu si dzolaja!

vidis zato moj cale uvek meni kaze:jos si zelen sine za veci motor!

i to postujem! dovoljna mi je moja hondica za sad! ;)

To je pravo i normalno razmisljanje jednog roditelja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Da dam komentar na pocetnu temu, meni takvi prizori nisu nikakva novina. Redovno vidjam po troje klinaca (naravno svi bez ikakve opreme) na skuterima. Jednom prilikom sam cak video coveka na skuteru od 50cc koji je iza sebe natovario dvoje dece, jedno 6-7 drug 4-5 godina, i naravno svo troje majica/sorc/papuce set opreme...

 

Imam osecaj kao da je ona nomenklatura "bicikl s motorom" tragicna u ophodjenju prema skuterima. Svi ih tretiraju kao bajsove koje ne moras da pedalas, koje svi voze bez ikakve opreme i bez kacige. Po zakonu mali motori mogu da se voze i na biciklistickoj stazi, da mene nesto pitaju to bi bilo obavezno ukoliko ista postoji.

Jednom prilikom sam samo video ovde u NS kako panduri na Bulevaru Oslobodjenja zaustavljaju sve skuterase i teraju ih na biciklisticku, ali tad je bio jako gust i zakrcen saobracaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa drugari malo crnji pogled na sve to je kako neko pomenu prirodna selekcija. Realno ti ljudi(deca!!!!!!!!!!!!!!) sto voze k4/5/6/7 600/750/1000, ili R1 ili nebitno sta. Ae budemo realno 7i razred?! Novi zakon propisuje tek od 21god jak motor ali otom potom.

Poenta price je da kao sto je vec receno nije mi ni najmanje zao ako neko svojom voljom(ne nosenjem kacige/opreme) uleti u jarak ili se stroposta bilo kako. Sto mi nije zao?! Manje budala na putu!!!! CIli je totalno u pravu. Jedini nacin da nauce sta znaci oprema je opletanje po asfaltu bez nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)
link=topic=20785.msg273442#msg273442 date=1214416382]

Pa drugari malo crnji pogled na sve to je kako neko pomenu prirodna selekcija. Realno ti ljudi(deca!!!!!!!!!!!!!!) sto voze k4/5/6/7 600/750/1000, ili R1 ili nebitno sta. Ae budemo realno 7i razred?! Novi zakon propisuje tek od 21god jak motor ali otom potom.

Poenta price je da kao sto je vec receno nije mi ni najmanje zao ako neko svojom voljom(ne nosenjem kacige/opreme) uleti u jarak ili se stroposta bilo kako. Sto mi nije zao?! Manje budala na putu!!!! CIli je totalno u pravu. Jedini nacin da nauce sta znaci oprema je opletanje po asfaltu bez nje.

upravu si miki!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Tacno je za Zuce ,pa tamo sada ima motora kao na nekom vecem moto skupu,svi isprodavali njive i kuce i ne znam ni ja sta vise i sada svaka kuca ima skoro pa minimum po dva motora u dvoristu,evo znam lika iz Zuca ista prica njegovi mu za prvi motor kupili R1 a njegovoj sestri valjda K7 ja mislim (zute boje) i posle mesec ili dva decko prokliza na Avali i odvali i sebe i motor a sta je isao neki 160ak km/h, a prosto je za neverovati kada se kaze da klinac od 12-13 godina vozi R6 ili GSXR a na zalost tako je i kakvu on buducnost ima pored takvih roditelja

Nisu brat i sestra,a to da mu je prvi motor R1 si u pravu,ali ga je decko kupio sam,roditelji mu nisu dali ni dinara....Inace rekao nam je da je isao oko 190/200.....znam decka licno....A ta devojka je 91 vozi k4 600 zuti...Mada njeni imaju dosta para nije od njiva...imaju stovariste dugo godina......Cale joj vozi R1 a daje ga i sinu koji je 7 razred......

da ja sam neki cudom skupim tolike pare i da kupim R1 mislim da bi me cale gurnuo sa njega cim bi ga isterao iz radnje...pa bi se vratio na skut :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

auuuuuu...sad sve ovo procitah i ne verujem...13-14 god..R1,R6.. :o

za sve su krivi roditelji za koje bi bolje bilo da malo razmisle pre nego li pocnu da kupuju  ljubav svoje dece, pri cemu megalomanski trose pare da bi se pokazali drugim divljacima i prostacima kako su kupili velike motore jer zaboga mnogo vole svoju decicu-pa to je licemerje, malogradjanstina i cist idiotizam...... na zalost ovim novcima im kupuju ulaznicu u pakao ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

auuuuuu...sad sve ovo procitah i ne verujem...13-14 god..R1,R6.. :o

za sve su krivi roditelji za koje bi bolje bilo da malo razmisle pre nego li pocnu da kupuju  ljubav svoje dece, pri cemu megalomanski trose pare da bi se pokazali drugim divljacima i prostacima kako su kupili velike motore jer zaboga mnogo vole svoju decicu-pa to je licemerje, malogradjanstina i cist idiotizam...... na zalost ovim novcima im kupuju ulaznicu u pakao ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

A sta kazete kad vidite dete od 9 godina na ktm krosu od 65cm3 koji vozi po kros stazi i skace sa istim motorom po desetak metara uvis.

 

Kazemo da nas za njega boli dupe, jer tamo ako bude divljao moze da polomi/ubije samo sebe, a u saobracaju svojom gluposcu/neznanjem mozda da ojadi i druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A sta kazete kad vidite dete od 9 godina na ktm krosu od 65cm3 koji vozi po kros stazi i skace sa istim motorom po desetak metara uvis.

a sta kazes na to kada dete od 7 godina vozi skuter,sa 9 ktm 80 ccm i to po GRADU!BEZ SVETALA!njegov brat sa 14 vozi novog reno klio-a,sa 15.5 vozi X5 a nema ni PSP! @ SH@NE:znas ko je to,samo nemoj reci......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Dobro Mirko nije pajser,zna dechko da vozi... Kad oce da malo potera ode na misheluk izdivlja malo na pravcu i ciao.... Nije lozhana ko ostali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja stvarno pocinjem da verujem da na ovom forumu ima sve vise onih koji nisu normalni!

Sad opet razmislite sta pisete,oni koji pisu onako strasne stvari....!

Bilo bi pametnije da napises nesto na ovu temu nego da provociras i pametujes naokolo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je to horor,kad vidim tu decu na motoru. Prvo sto znam da ce da se razlupaju negde,kad tad. Drugo sto vozim i kola i motor,i uvek me je strah da ne pokupim neko dete zbog njegove gluposti. Evo pre 2-3 godine,vracam se sa nbg-a preko tranvajskog mosta,ispred mene na vespi klinac i klinka,i on mrtav ladan kao ide pravo,drzi pravac,ali po shini!!! i naravno posle 20metara prokliza. Bukvalno meni ispred haube,sreca pa sam video da su idioti,i usporio na vreme.

Isto pre neki dan,idem Ustanickom ka gradu, i na semaforu sa Juznim Bulevarom vespa,na njoj 3! klinca,svi bez opreme,a na bukvalno 2 metra od njih stoji pandur i izigrava semafor..kao mase onom palicom da ubrza saobracaj. Ja ne verujem. Doslo mi je da ih slikam,i da posaljem sliku nekim novinama. On da popije otkaz,a ta decka,ako imaju makar malo normalne roditelje po par shamara i motor u oglase!

 

Iskreno,cekam taj novi zakon. U njemu ima i zaplene vozila za neke prekrsaje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Ja stvarno pocinjem da verujem da na ovom forumu ima sve vise onih koji nisu normalni!

Sad opet razmislite sta pisete,oni koji pisu onako strasne stvari....!

Bilo bi pametnije da napises nesto na ovu temu nego da provociras i pametujes naokolo....

 

Provociram,pametujem???Dve su stvari beskrajne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

E ovakva kamikaza jos nije vidjena ::)

klinac vozi skuter >:( pri tome  desna ruka u gipsu, a levom daje gas i koci ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E ovakva kamikaza jos nije vidjena ::)

klinac vozi skuter >:( pri tome  desna ruka u gipsu, a levom daje gas i koci ???

ahahahahahhahahahaaaa :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Ata iskuliraj temu ako nemas sta pametno da kazes

 

Pa onda Vi odavno treba da prestanente da kuckate....

 

Mislim da stvarno preterujes sa provokacijama. To sto ti ili neko koga znas verovatno vozi motor nepropisno i bez odgovarajuce dozvle pa su te malo pogodili komentari po tom pitanju ti ne daje za pravo da vredjas druge. Ako ti se ne svidja nemoj da citas i molim lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

DL4E je u pravu, izgleda da stvarno podrzavas ljude da voze kako hoce. Izvini ako si se nasla uvredjenom zbog nekoga koga znas da vozi tako, ali realnost je da je bolje da se isti ti ljudi koji tako voze skrcaju negde daleko od svih. Em ne ugrozavaju tako nikoga osim sebe, em ih nece vise biti na putu....Crno ..da...ali realno...Mislim ne mogu da skontam kako neko moze nama da prigovori sto optujujemo klince od 14 godina sto se voze po troje na motoru ili sto voze motor od 180 konja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

E onda sam i ja kriv... Jednom sam i ja vozio sa gipsom  :D bila u shkoli neka makljachina i ja prst slomio... a bio motorom... i u bolnicu se odvezao i posle morao do kuce sa gipsom i shipkom u prstu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja