Jump to content

Moto Zajednica

dizel agregat na dva tocka

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nije lose imati i dizel motor na ovu cenu benzina,dizel je ipak 2 do 3 puta isplativiji od benzinca,manje se kvari,jeftinije je odrzavanje itd itd,,,,,

mada je danas najisplativiji plin  ;D ;D ;D;D

Ko te to tako ljuto slagao, majke ti?? I na kom modelu si to zaključio? Pa za današnje dizele nemaš ništa ispod 100-200E, a cene intervencija idu i do 3 nule, o agregatu i da ne pričamo. S druge strane svećice i dalje koštaju par eura, ruka i kapa takodje, ultrazvuk par desetina eura itd itd, o plinu i da ne pričam. Znači, ako nije nov, PALI od dizela sa našom platom i sl...I šta se tu manje kvari, o bože...

A za motocikl dizel apsolutno ZA!!! Ako smanje gabarite i težinu, pa i cenu na prihvatljivu meru, što da ne?

inace radim dizele ceo zivot,naravno zajedno sa benzincima,,i potpisujem da je dizel isplativiji za odrzavanje od benzinca,pogotovu stariji dizeli,123 mecku retko kad da popravljas,ili bmw a dizela,a pogotovu wolksvagene,e noviji dizeli jesu skuplji za delove,al su i noviji benzinci skupi ko vatra kad se pokvare..komutator nemas ni za golfa polovan ispod 50e,a o protokomerima,citacima lambda sondama necu ni da govorim to je skupo ko vatra,,,,dizna za benzinca je ko 2 za dizela..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

nije lose imati i dizel motor na ovu cenu benzina,dizel je ipak 2 do 3 puta isplativiji od benzinca,manje se kvari,jeftinije je odrzavanje itd itd,,,,,

mada je danas najisplativiji plin  ;D ;D ;D

ali dizel je dizel,ko voli da oseti vibracije ispod dupeta uzivace.... ;D

 

To, neki paralel twin turbo dizel, od minimum 600 kubika,

pa kad provozas malu na njemu nemoze se dva sata sastavit s nogama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

nije lose imati i dizel motor na ovu cenu benzina,dizel je ipak 2 do 3 puta isplativiji od benzinca,manje se kvari,jeftinije je odrzavanje itd itd,,,,,

mada je danas najisplativiji plin  ;D ;D ;D

ali dizel je dizel,ko voli da oseti vibracije ispod dupeta uzivace.... ;D

 

To, neki paralel twin turbo dizel, od minimum 600 kubika,

pa kad provozas malu na njemu nemoze se dva sata sastavit s nogama

 

I to obavezno na isto koleno da idu klipnjace, pa da poskakuje motor na leru. ;D :D

 

Dizel jeste danas komplikovan, to je tacno. Odrzavanje sada nije jeftinije nego na benzincima kao sto je nekad bio slucaj, ali da vidimo sta oni nude. Dosta snage, impresivan obrtni memant, i na kraju malu potrosnju. Naravno da ne ocekujem njihovu primenu u supersportskoj klasi, ali recimo kruzeri, maxi enduro, naked... zasto da ne?

 

Zaboravih takodje da napomenem da je tezina holandskog ThunderStar-a 205 kg ("mokre" tezine ;D). Moguce je resiti i problem tezine kao sto vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A da probamo da zbudžimo motor koji će odlično povlačiti, biti bez vibracija i trošiti ko upaljač... I pri tome odlično izgledati i imati sjajnu ciklistiku...I da bude na vazduh ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A da probamo da zbudžimo motor koji će odlično povlačiti, biti bez vibracija i trošiti ko upaljač... I pri tome odlično izgledati i imati sjajnu ciklistiku...I da bude na vazduh ;D

 

pedale ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

nije lose imati i dizel motor na ovu cenu benzina,dizel je ipak 2 do 3 puta isplativiji od benzinca,manje se kvari,jeftinije je odrzavanje itd itd,,,,,

mada je danas najisplativiji plin  ;D ;D ;D;D

Ko te to tako ljuto slagao, majke ti?? I na kom modelu si to zaključio? Pa za današnje dizele nemaš ništa ispod 100-200E, a cene intervencija idu i do 3 nule, o agregatu i da ne pričamo. S druge strane svećice i dalje koštaju par eura, ruka i kapa takodje, ultrazvuk par desetina eura itd itd, o plinu i da ne pričam. Znači, ako nije nov, PALI od dizela sa našom platom i sl...I šta se tu manje kvari, o bože...

A za motocikl dizel apsolutno ZA!!! Ako smanje gabarite i težinu, pa i cenu na prihvatljivu meru, što da ne?

inace radim dizele ceo zivot,naravno zajedno sa benzincima,,i potpisujem da je dizel isplativiji za odrzavanje od benzinca,pogotovu stariji dizeli,123 mecku retko kad da popravljas,ili bmw a dizela,a pogotovu wolksvagene,e noviji dizeli jesu skuplji za delove,al su i noviji benzinci skupi ko vatra kad se pokvare..komutator nemas ni za golfa polovan ispod 50e,a o protokomerima,citacima lambda sondama necu ni da govorim to je skupo ko vatra,,,,dizna za benzinca je ko 2 za dizela..

ako gledas krveve onda je ta mecka jedna od boljih,ali zato su starim dizelima performaske lose,i nisu napucani ko ovi danas pa zato i traju sto godina.Pogledajte matora americka kola sa 5-6 hiljada kubika i 200,250 konja max koliko traju,a koliko ova napucana danasnja.Ako pricas o novim dizelima i benzincima nema sta da pricamo o kvarovima do nekih 200000 km,posle toga ce te i dizeli i benzinci skupo kostati za popravku.zavisi i koje dizele uzmes doduse,evo znam lika koji ima mecku 124 250 turbodiesel,zmaj od auta,presla 330000 km,i nista,samo neki sitni kvarovi,a opet tu je i cuveni 1.9 tdi koji je neunistiv motor po meni,a opet ja vozim honde ceo zivot i sve su benzinci i nikad nisam imao probleme,ma sve je relativno,neka vozi ko sta voli da ne idemo u off vise.ako naprave dobar dizel motor i bude neke pristupacne cene treba videti,ja ne bezim od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Jos jedna stvar, ono sto noviji dizeli ne vole, to je da se voze po par kilometara pa da ga ugasis, i sve tako. Ko dosta kilometara prelazi, njemu se dizel najmanje i kvari, tako da sumnjam da ce dizeli naci primenu u sportskim motociklima. Ali maxi enduro, ili neki turer... Mislim da bi bilo dobro imati neki takav model sa dizel agregatom u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Sta je tolika frka, ovaj sto trosi benzin ima svecicu, ovaj drugi nema... gdje su jos razlike...  ::)

ah, da... ovaj sto trosi dizel skoro uvjek ima turbo punjac...  ;D

 

Ok, sada ozbiljno. Dizel agregati su se razvijali mnogo vise nego benzinci, no, sada su stigli do svog maksimuma, pa ce sledeca generacija biti jos skuplja (mislim na to da zadovolje nove norme o zagadjenju)

Kod benzinaca jos nije ni pocela tzv. turbo era (ekvivalentno Comon Railu ili ranijem TDI kod VAG grupacije) i oni ce se lakse izboriti sa novim nametima.

 

Dizel, na motociklu. Svakako, onog momenta kada se ukaze potreba za tim. Da li je ,,greh'' tako nesto ugraditi u dvotockasa? Nije.

Suprotan odgovor mi djeluje kao milion puta prezvakana prica kada je neki evolutivni napredak u pitanju

(npr.: pravi motor nema zadnje vjesanje, pravi motor nema oklope, pravi motor pokrece benzin, ... )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Koliko laznih informacija o potrosnji dizel motora. I svi naravno lete, i idu 200 i nijedan ih benzinac ne moze stici. Ma dajte ljudi, koga lazete. Mene i iole realne ljude tesko da mozete. Sebe? Ako vam je tako lepse onda - URA ZA DIZEL!!! KUPUJMO DIZELASE!!! HOCEMO DIZEL MOTOR!!! TDI TDI TDI TDI TDI TDI TDI!!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

E sorry, ovdje je očito bio offtopic o potrošnji dizela u odnosu na benzince koji sam naveo samo da bi naglasio ekonomičnost koja je na strani dizela.

 

Što se tiče motora rekao sam već ranije, za sada bi mi draži bio benzin, ali ako se napravi nešto kao TDI za aute, bez razmišljanja bih ga uzeo. Poslednjih 10 godina kako vozim TDI mašine, uošte se ne osjećam osakaćen niti mi nedostaje uživanja u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja