Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650s - ubrizgavanje ili karburator?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: KTM 790 Adventure R, Honda CRF300L i ženina Yamaha TW125 :-)

Hocu da kupim Suzuki SV 650s, pa me interesuje za i protiv ubrizgavanje ili karburator.

 

Na malim obrtajima sta je bolje, itd. itd.?

 

1999-2002 karburator

2003 -? ubrizgavanje

 

Pozdrav.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Iskuliraj brate i kupi sto noviji motor mozes. Nemoj da te neko lozi da je bolji onaj iz 90-ih od ovih iz 21. veka.

Inace vozio sam novi model, 2004g, SV 650s, preporucujem ga od srca ako zelis opustenu i udobnu voznju a ako trazis performanse onda pazari hiljadarku. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Hiljadarku bih izbjegao (ne zato sto je los nego zato sto ima mnogo boljih motora u klasi), ali 650 je fenomenalan motor u obje verzije. Sve zavisi koliko ti novca imas ali kao sto rece Velja, noviji  motor je u svakom slucaju bolji. Opet, ni sa starim se neces prevariti (pod uslovom da je ocuvan jel').

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Definitivno ubrizgavanje,karburatori su prevazidjeni.Preciznije regulisanje smese,veca snaga motora,manja potrosnja goriva,manja otrovnost izduvnih gasova itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Definitivno ubrizgavanje,karburatori su prevazidjeni.Preciznije regulisanje smese,veca snaga motora,manja potrosnja goriva,manja otrovnost izduvnih gasova itd...

Karburatori prevazidjeni? Jesu ali ne zato shto ne valjaju nego zato shto su veci zagadjivachi.

Yamaha ih je najduzhe izbegavala jer su bili dobra opcija. Ima tu josh dosta da se kazhe i ima ko to zna bolje od mene.

Veca snaga motora sa ubrizgavanjem? Uopshte ne mora da znachi.

Manja potroshnja? Ni to ne mora da znachi, chak je u dosta sluchajeva karburatorska verzija manji potroshach.

Otrovnost izduvnih gasova, koga zabole za to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
link=topic=20491.msg268942#msg268942 date=1213808295]

Definitivno ubrizgavanje,karburatori su prevazidjeni.Preciznije regulisanje smese,veca snaga motora,manja potrosnja goriva,manja otrovnost izduvnih gasova itd...

...

Veca snaga motora sa ubrizgavanjem? Uopshte ne mora da znachi.

Manja potroshnja? Ni to ne mora da znachi, chak je u dosta sluchajeva karburatorska verzija manji potroshach.

...

Sve zavisi od optimizacije motora ali je uvijek lakse dobiti vecu snagu ubrizgavanjem i manju potrosnju, pa i oboje istovremeno. Karburator ima samo i samo jednu prednost - to sto mo otprilike kuci da se servisira, inace sve ostalo je na strani ubrizgavanja. mada, ni to nije toliko komplikovano za odrzavanje koliko izgleda, samo su potrebni skupi instrumenti i alati... uglavnom, ima ko i to da servisira.

 

A karburatori su se zadrzali dugo poslije pojave ubrizgavanja jer je njihova izrada mnogo jeftinija i naravno da je to mega kompanijama odgovaralo (da nam prodaju muda za bubrege). Drago mi je da su to potisnuli i da sada za svoj novac dobijamo bolju tehnologiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=20491.msg268942#msg268942 date=1213808295]

Definitivno ubrizgavanje,karburatori su prevazidjeni.Preciznije regulisanje smese,veca snaga motora,manja potrosnja goriva,manja otrovnost izduvnih gasova itd...

...

Veca snaga motora sa ubrizgavanjem? Uopshte ne mora da znachi.

Manja potroshnja? Ni to ne mora da znachi, chak je u dosta sluchajeva karburatorska verzija manji potroshach.

...

Sve zavisi od optimizacije motora ali je uvijek lakse dobiti vecu snagu ubrizgavanjem i manju potrosnju, pa i oboje istovremeno. Karburator ima samo i samo jednu prednost - to sto mo otprilike kuci da se servisira, inace sve ostalo je na strani ubrizgavanja. mada, ni to nije toliko komplikovano za odrzavanje koliko izgleda, samo su potrebni skupi instrumenti i alati... uglavnom, ima ko i to da servisira.

 

A karburatori su se zadrzali dugo poslije pojave ubrizgavanja jer je njihova izrada mnogo jeftinija i naravno da je to mega kompanijama odgovaralo (da nam prodaju muda za bubrege). Drago mi je da su to potisnuli i da sada za svoj novac dobijamo bolju tehnologiju.

 

Ja sam odgovorio u skladu sa tim da se chovek interesuje za sv650 a ne za sportski motocikl kome ce da menja mape ubrizgavanja i da se zeza sa tim stvarima.

Chak sam nashao na jednom mestu da sv troshi manje sa karburatorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

O kakvom odrzavanju ubrizgavanja govorite?

 

Kupi motor koji ima <20. 000km i vozaces ga bar jos 20.000 bez problema, posle ga menjaj za mladji i neces ni znati sta je to ubrizgavanje...

Karbovi su druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad
link=topic=20491.msg268942#msg268942 date=1213808295]

Definitivno ubrizgavanje,karburatori su prevazidjeni.Preciznije regulisanje smese,veca snaga motora,manja potrosnja goriva,manja otrovnost izduvnih gasova itd...

Karburatori prevazidjeni? Jesu ali ne zato shto ne valjaju nego zato shto su veci zagadjivachi.

Yamaha ih je najduzhe izbegavala jer su bili dobra opcija. Ima tu josh dosta da se kazhe i ima ko to zna bolje od mene.

Veca snaga motora sa ubrizgavanjem? Uopshte ne mora da znachi.

Manja potroshnja? Ni to ne mora da znachi, chak je u dosta sluchajeva karburatorska verzija manji potroshach.

Otrovnost izduvnih gasova, koga zabole za to?

 

 

Karburator nije prevazidjen samo zato sto je veci zagadjivac da se moze savrseno nastelovati zagadjivao bi potpuno isto.A sto se potrosnje tice sa karbom moze da trosi manje jedino ako je smesa siromasna a to smanjuje snagu i motor se povecano greje

 

a sto se odrzavanja tice jedino sto je potrebno su filteri i odrzavanje protokomera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=20491.msg268942#msg268942 date=1213808295]

Definitivno ubrizgavanje,karburatori su prevazidjeni.Preciznije regulisanje smese,veca snaga motora,manja potrosnja goriva,manja otrovnost izduvnih gasova itd...

Karburatori prevazidjeni? Jesu ali ne zato shto ne valjaju nego zato shto su veci zagadjivachi.

Yamaha ih je najduzhe izbegavala jer su bili dobra opcija. Ima tu josh dosta da se kazhe i ima ko to zna bolje od mene.

Veca snaga motora sa ubrizgavanjem? Uopshte ne mora da znachi.

Manja potroshnja? Ni to ne mora da znachi, chak je u dosta sluchajeva karburatorska verzija manji potroshach.

Otrovnost izduvnih gasova, koga zabole za to?

 

 

Karburator nije prevazidjen samo zato sto je veci zagadjivac da se moze savrseno nastelovati zagadjivao bi potpuno isto.A sto se potrosnje tice sa karbom moze da trosi manje jedino ako je smesa siromasna a to smanjuje snagu i motor se povecano greje

 

a sto se odrzavanja tice jedino sto je potrebno su filteri i odrzavanje protokomera

Vozio sam i ubrizgavanje i karburatore. Ubrizgavanje starije generacije uglavnom ima problem pri pushtanju gasa na niskim obrtajima hoce da trzne i blago da se davi motor. Nije bash prijatno dok se chovek ne navikne.

Odrzhavanje karburatora? Ja ih nashtelujem i ochistim i traju tih 20.000km o kojima Maki pricha bez problema. Ako se zaprljaju to je pola sata posla dok skinesh, potopish i izduvash kompresorom.

Pogledajte testove sv-a, pishe da karburatorska verzija manje troshi a imaju isto konja?

U sluchaju 4 brizgaljke vs 4 karburatora pre bih uzeo ubrizgavanje jer 4 karba i mehanichar teshko ushteluje da radi perfektno.

U ovom sluchaju bih pre ishao na karburatore iz razloga jer ih sam nashtelujesh i ochistish i samim tim ushtedish od 30e do 50e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

delimicno se i slazem sa ovim jel ako ti recimo stane kod ubrizgavanja ima 100 stvari koje treba da se provere,puno elektronike itd...mada ipak bi se uvek odlucio za ubrizgavanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Logican potez suzukija 2003 godine je da u sv-a uvede el ubrizgavanje,sto zbog ispunjavanja euro bla,bla normi,sto zbog odrzavanja koraka sa konkurencijom,a sve sto su uz to radili je da bi zadrzali istu snagu(veci air box,lonac vece zapremine,nove bregaste osovine..)Uz to,dodali su i hladnjak za ulje i jos po svecicu(kao kod alfe-twin spark).Povucicu paralelu izmedju mog malog(2000 god,N varijanta) i drugarovog (2007 god,S varijanta).Ono sto se odmah primecuje je da noviji nekako mirnije radi i cini mi se da je tisi(ovo je pre nego sto je drugar ugradio akrapa).Naravno,nema zezanja sa sauhom,sacekas da el pumpa odradi svoje i palis..hmm nije lose,ali mi se ipak rad mog vise svidja,nekako je siroviji,a ovaj novi je..pa sad,kako da se izrazim..homoseksualan ;D.Prva stvar koja se primeti u voznji je da stariji odlucnije cima pri zavrtanju gasa,ali to ima veze sa ti sto imaju razlicit finalni prenos N i S varijanta,N ima 2 zuba vise na zadnjem lancaniku st rezultira boljim ubrzanjem,ali manjom krajnjom brzinom(sto tebe mozda i ne zanima posto si se vec opredelio za N). Noviji SV nekako glatko oslobadja snagu,ravnomernije,bez karakteristicnog cima koji moze biti nezgodan pri dodavanju gasa u krivini,ako si nenaviknut(Laza to veoma dobro zna ;) ).Jednostavno je el. ubrizgavanje preciznije sto se vidi i u potrosnji koja bi trebalo da je za 1 l manja kod novog ali ovo nemozemo da uporedimo,posto se drugaru i meni stilovi iznimno razlikuju 8) .U odnosu na stariji model,novi ima 30 % duzi hod zadnje viljuske,sto nismo mogli da usporedimo zato sto N verzija ima 6 mm duzu zadnju viljusku..sve u svemu isto s...e,N verzija se isporucuje sa predopterecenjem zadnje opruge podesenim na 5 od mogucih 6 stupnjeva(znaci-mekse),ali sam ja moje podesio na 3,koliko ima S,tako da nisam primetio neku razliku.Prednja viljuska je kao i kod starog modela ostala uskracena za bilo kakva podesavanja >:(,ali ajde,morali su negde da ustinu.

Vizuelno,stariji mi je dosta lepsi zbog masivnijeg rama(kod oba je od aluminijuma),koji u kombinaciji sa sivom bojom daje masivniji izgled SV-u.Ovaj novi mi nekako izgleda sitnije,al to su vec gluposti.Sta jeste pametno je to da novi ima merac temperature rashladne tecnosti,sto je jedna od stvari koja me najvise nervira kod mog.Tek sam sada video pitanje ;D,znaci to je glavna dilema..paa,da me ne cuje moj mali,naravno da je bolje el ubrizgavanje,inace ga ne bi svi stavljali u motore i u kola,a ako ti to nije dovoljno dobar argument,onda zato sto je preciznije.E sad,to za sobom povlaci da nemozes da ides kod majstor mileta u podrum da ti steluje karburatore,ali to verovatno nebi ni radio..Odes lepo,recimo kod Joce,nakaciti ga na komp i kraj price.mozda jeste malo skuplje nego ciscenje i stelovanje karburatora,ali preziveces ;),Tvoj glavni problem bi mogao da bude to sto nema bas puno SV-a u prodaji,pa neces bas moci mnogo da biras.Elem,da rezimiram,ako kojim slucajem naletis na verziju sa karbovima u dobrom stanju,neces niukom slucaju pogresiti ako je uzmes,jer,iako sam napisao citav roman o razlikama,sve u svemu to je jedan te isti motor, i ako nisi opsesivno -kompulzivno-poremeceni covek,kao ja,sve ove gluposti nebi ni primetio u svakodnevnoj voznji.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ja tvrdim da ubrizgavanje nema ko u Beogradu ni da dijagnostikuje, ni da nasteluje...Da ne tupim i ne dajem kritike i pljujem po majstorima na forumu, pitajte Pantochrator-a sa foruma sta mu je se sve izdesavalo sa novom Husqvarnom 510smr i ubrizgavanjem, elektronikom...morali Italijani da dolaze ovamo ... :D...a obican Mikuni u pitanju...  ???  >:(

 

Covek se napati i namuci...sve je to lepo, dok nesto ne zariba...a onda, ko ce to da ti sredi ovde?!

 

I meni motor sa ubrizgavanjem naspram onog sa karburatorom ima "pederskiju" :D isporuku snage...nekako mu uzeli dusu...suvise ispeglan...

 

I da...i meni je lepsi stari sa onim ramom :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: KTM 790 Adventure R, Honda CRF300L i ženina Yamaha TW125 :-)

Hvala vam na odgovorima.

 

Moja glavna briga je i bila karburatror = kljuc + šrafciger, a ubrizgavanje samo mogu da gledam  ako nešto podje kako ne valja.

 

Nisam probao SV sa ubrizgavanjem ali sa karbom jesam i oduševljen sam, ovih dan probao sam nekoliko motora pa i hornet 2002 itd. ali sv me je oduševio. Ravnomerno rasporedjena snaga, na malim obrtajima odlican, menjac jako precizan, vise sam za S verziju nego za N, odgovara mi sporski korman, polozaj nogu. Sve u svemu svidja me se.

 

Sad jos naci primerak valjani. Mada mislim da sam ga vec nasao - ali ajd jos malo da gledam.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

U Stefane ala ga isprica, ma totalno onako nekako inzenjerski da kazem. Ne bi ni ja bolje, svaka ti je ka' Njegoseva :D

 

...Noviji SV nekako glatko oslobadja snagu,ravnomernije,bez karakteristicnog cima koji moze biti nezgodan pri dodavanju gasa u krivini,ako si nenaviknut(Laza to veoma dobro zna ;) )...

Uh...

Power slide je zakon 8)

 

 

Ja tvrdim da ubrizgavanje nema ko u Beogradu ni da dijagnostikuje, ni da nasteluje...

Ima ima, svi ovlasceni to imaju, osim Huskvarne izgleda ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...Moja glavna briga je i bila karburatror = kljuc + šrafciger, a ubrizgavanje samo mogu da gledam  ako nešto podje kako ne valja...

Vjeruj mi da tu nema sta da podje po zlu, samo redovno odrzavanje i kontrola ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ja tvrdim da ubrizgavanje nema ko u Beogradu ni da dijagnostikuje, ni da nasteluje...

Ima ima, svi ovlasceni to imaju, osim Huskvarne izgleda ;D

 

Ima i Husqvarna, nije stvar u kompu, softveru i prikljucku...pitanje je obucenosti i strucnosti ljudi koji sa tim rade...Ne d'o Bog da ti zatreba, pa da saznas na najgori moguci nacin... :(...U vecini slucajeva to sve lepo radi, ali ako dodje do problema....to se ovde resava obicno novim sistemom za ubrizgavanje :D...ako stignu dotle da utvrde da je to problem...

 

Ja bih i dalje na jednocilindrasima i dvocilindrasima dao prednost karburatoru...nista lepse nego kad je motor lepo otvoren, pa otvoren auspuh, veca dizna, protocni filter i maaaalo zasicenija smesa...pa onaj zvuk kad mu oduzmes gas....ono bam-bara-dum-bam-bam-bam-bam... :D :D :D :D D:....evo zapenio sam :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

U Stefane ala ga isprica, ma totalno onako nekako inzenjerski da kazem. Ne bi ni ja bolje, svaka ti je ka' Njegoseva :D

 

Hvala,hvala..bio sam posebno nadahnut ;).

Nisam cuo da je na ovom suzukijevom motoru neko imao nekih specijalnih problema sa ubrizgavanjem,sem mozda el. pumpe,ali se ona prvo cuje,da ti sansu da je ocistis pre nego sto odapne

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Ja bih i dalje na jednocilindrasima i dvocilindrasima dao prednost karburatoru...nista lepse nego kad je motor lepo otvoren, pa otvoren auspuh, veca dizna, protocni filter i maaaalo zasicenija smesa...pa onaj zvuk kad mu oduzmes gas....ono bam-bara-dum-bam-bam-bam-bam... :D :D :D :D D:....evo zapenio sam :D :D :D :D

 

Pravis mi zazubice,i onako mi malo fali da krenem tom stranputiciom..bankrotiracu :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ja bih i dalje na jednocilindrasima i dvocilindrasima dao prednost karburatoru...nista lepse nego kad je motor lepo otvoren, pa otvoren auspuh, veca dizna, protocni filter i maaaalo zasicenija smesa...pa onaj zvuk kad mu oduzmes gas....ono bam-bara-dum-bam-bam-bam-bam... :D :D :D :D D:....evo zapenio sam :D :D :D :D

 

Pravis mi zazubice,i onako mi malo fali da krenem tom stranputiciom..bankrotiracu :'(

 

:D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

;D  :D  :D

 

Sto rece Stefan jedino sto je malko divlji na dodavanje gasa, ume bas da zasmeta u krivini, ali prebacivanje u nizu brzinu i malo vislji obrtaji resavaju stvar. Model sa el. ubrizgavanjem nisam probao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Ne znam zasto se uvek unapred prica o problemima i prizivaju se isti?!  SV ima agregat koji je poznat kao izuzetno pouzdan i sve sto treba je da kupis motor u dobrom stanju, redovno servisiras i UZIVAS. Sta bi bilo kad bi bilo je ono sto me izludjuje. A sta ako nista ne bude. Presao sam blizu 20.000 km  na novom modelu bez ijednog problema ili problema u najavi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja