Jump to content

Moto Zajednica

R1200GS posle 100.000km (za 2 godine). Iz MotoPulsa

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Đuro brate...promašio si :D  Bolje bi bilo da si ,umjesto Rakelinog motora,postavio sličice one njegove predivne crnke  :D :D :D

 

ove?  ;D

 

kGrnz_17554898iy2.jpg

 

LO7EV_87261950rg6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Đuro brate...promašio si :D  Bolje bi bilo da si ,umjesto Rakelinog motora,postavio sličice one njegove predivne crnke  :D :D :D

 

ove?  ;D

 

lqX5g_17554898iy2.jpg

 

fb5IJ_87261950rg6.jpg

Auuuuu....zabrljao sam ;D u Umagu ga je pratila neka druga  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Hm...nije ista  ;)

A možda ova i nije njegova nego tuđa...ili kako kažu,sve su one tuđe  :D

 

Da ne bude totalni off evo i nešto vezano za temu - Georgova mašina

 

 

 

post-694-1287899942353_thumb.jpg

post-694-12878999450112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

eto.... i onda BMW ne valja....Rakela nije bas maneken a ovamo ne mozes da pohvatas sa kojom je  ;D ;D

 

da parafraziram onu reklamu za pivo:

 

BMW, helping ugly people getting laid since 1916

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

da ne bude da se pravim pametan sa ovim casovima, kolega Bane me malo pecnuo pa sam odreagovao, a prvi post mi nije bila namera da blatim bilo sta nego sam napisao po secanju,a taj test sam citao davno davno.

 

a meni je casove drzao pokojni deda, a sad burazer. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Sta se cudite evo Motoholicev GSA ce uskoro da okrene 60K milja za manje od dve godine bez ikakvih problema.  Nije bio u pustinjama Afrike ali je bio po pustinjama Nevade, Kalifornije i Meksika (Baja), covek se uopste nelibi da ga otera u offroad a da ga cepa cepa ga.  I nikada nikakav problem nije imao.

 

Kada sam pricao sa servisni menadzerom u Chicagu oko problema sa kardanom, moj prijatelj mi je objasnio da se potkrala neka losa serija na nekim dihtunzima i da to treba srediti cim ovlazi prsten, znaci cim primetis ulje odmah u servis.  Problem je sto ljudi nepaze pa teraju a nemaju ulja pa shebu sve unutra.  Inace to nije problem na svim GS-evima, nogo cesce se javlja kod RT i LT serije.  Takodje je bitno koliko je motor opteren, kaze on da ljudi vrlo cesto preopterete motore pa uz kombinaciju pustinja i reka nesto mora da rikne.  Inace oni to zamenjuju besplatno i van garantnog roka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2922 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pitanje: kad se menja kardansko ulje, bas zbog opiljaka, da li se i cime vrsi neko ispiranje, kao sto se kod masine sipa neki "detrdzent" za ispiranje i zameni se filter ili se skine karter i detaljno obrise i opere. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ra$o, što bi rekli stari Grci, "Hic Rhodus, hic salta". Dva puta si se pohvalio u ovoj temi da možeš da nekome držiš časove, pa umesto što to samo tvrdiš uzmi i pokaži nam. Ceo tvoj doprinos ovoj temi do sada je da prepričaš nešto što si pročitao u nekom časopisu. Prvi put si pobrkao dva različita kvara, drugi put si preneo ono što je napisano upravo u članku koji je Djura okačio u svom prvom postu:

 

ne znam šta nije jasno, lepo sam napisao da sam forum pratio preko telefona i da mi je nepregledno te sam na brzinu pročitao i napisao odgovor. ovaj test koji je đura okačio i onaj o kome sam ja pisao nije isti, onaj o kome sam ja pisao radio je motora na 50 000 km. isto sam naveo da što se tiče tog raspadnutog menjača da je jedinstven slučaj i da oni u servisu nisu imali takvih intervencija.

 

ne znam što se toliko uzbuđuješ kad je gs u pitanju, pa pobogu to je samo motor.

 

a što se tiče riknjavanja kardana, dešava se ljudima koji slušaju fabričku preporuku da zaborave na ulje u kardanu jer ne mora da se menja. sad što su neki od njih indijanci pa ne primete da je dihtung procureo i da je kardan dobio luft to je već njihov problem.

 

a ovo za držanje časova je moja reakcija na tvoju prozivku da ne znam šta je kardan a šta menjač, da ti nisi to napisao tonom koji si napisao ne bih ni ja ovako reagovao. i kao što sam već rekao nije mi bio cilj da omalovažavam ili obezvređujem motor nego sam napisao čega sam se setio, a kad sam video da ti opet peniš pronašao sam časopis i izneo tačne podatke.

 

ali i ja ću se truditi da ne ne pišem više jer ne mogu da komuniciram sa ljudima kojima odmah skoči pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

 

 

Odo u off

 

I ja bi da me devojke sa slika  poducavaju disciplinu  kako se "mesi" testo !  I TATA BI SINE !

 

 

Da imam slobodnih sredstava bez razmisljanja bi uzeo ADV iako sam visok svega 170 i zilet , pa makar mi kardan crkavao na svakom cosku. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Da imam slobodnih sredstava bez razmisljanja bi uzeo ADV iako sam visok svega 170 i zilet , pa makar mi kardan crkavao na svakom cosku. ;)

 

 

eto, sad bi neko rekao - Johann pise ono sto drugi misle....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

e neki su momci 80 ih godina prošli celu afriku uzduž i popreko, negde oko 200.000 km na motorciklu iz 1938, BSA M20, sa prikolicom, a mislim da ni pre toga ni posle toga nije ništa menjano. Kako standardi padaju. Svojevremeno se Vovo sa modelom amazon hvalio da motoi prelaze i po 1.000.000 km pre generalke, a sada čim dodješ do 250.000 beri kožu na šiljak.Vidoviti su ovi iz Zastave , za kojih dvadesetak godina svi će da menjaju motore ili rade generalnu na 20.000 km.

 

covek sve lepo objasnio

 

standardi su neverovatno opali,vise im nije ni isplativo da prave masine koje ce da traju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

He,he,he ne bih rekao da su kod Japanaca pali standardi cak naprotiv RASTU,to samo kod ovih europejaca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da li ja nesto izmislajam ili govorim neistinu.Mislim da ne ,evidentno je da ima probleme sa kardanom i to ozbiljne ako ti mislis da mu to nece smetati prilikom voznje budi uveren da ce meni jos manje smetati jer ja ne vozim bmw a kako stvari stioje necu ga sigurno nikad ni kupiti a razlog je upravo taj.Ne mogu da kazem da mi se ne svidja kako izgleda bio bi neiskren ali ako ja moram da ga vozim i da razmislajm da lice da mi rikne kardan u nekoj nedodjiji onda j..... ti to nema tu uzivanja ni opustanja,bar sto se mene tice .

 

Pa to da pišeš sve i svašta (da se ne izrazim gore) to stoji. Prvo si se uhvatio za "raspadanje menjača", pa kad je ustanovljeno da si se malo ispalio jer ovaj motor nije nikad imao problem sa menjačem, onda si se sad uhvatio za kardan. Pre ovoga je bilo ljuljanje levo-desno bokser agregata. Pre toga je bilo... ne sećam se više. Dakle ne omašuješ ni jednu temu o BMW-u, i konstantno mu nalaziš neke mane, s' tim što 98% toga što ti pišeš veze nema sa realnošću (opet da se ne izrazim gore).

 

No da se vratimo na kardan... Čini mi se da sam na prethodnoj strani dao detaljano, iscrpno objašnjenje o tome o čemu se radi i kako problem preduprečiti. Opet, obrati pažnju da je na ovom motoru reč o *jednoj* popravci kardanskog sklopa za 100.000 kilometara. Za istu kilometražu koliko puta bi promenio lanac i lančanike na nekom drugom motoru (obavezno uzmi u obzir kuda je ovaj čovek vozio - putinje, pesak, sjebani putevi, itd.). Kad sabereš koliko bi te koštale zamene lanaca i lančanike, te silni sprejevi za podmazivanje i čišćenje, doćićeš do zaključka da bi koštalo odprilike isto kao popravka kardana. Ustvari ne, zaboravio sam, popravka na Rakelinom GS-u nije koštala ništa jer je bio pod garancijom. Jel' se lanci i lančanici isto menjaju besplatno pod garancijom prvih 100.000 kilometara?

 

 

 

 

 

 

 

Motoholicu eto pokusavam da razgovaram o temina kulturan nacin tj argumentima al tebi izgleda smeta bilo sta da se kaze negativno o bmw-u pa potezes neke ''argumente '' iz proslih raspravki.Mislim da tome nema kraja i da ces ti uvek da se nadjes uvredjen na svaku ''pronadjenu ''fabricku gresku bmw-a .Moje neko razmisljane vezano za taj problem kod GS 12OO u vezi sa problemom kardana je sledece: za razliku od prethodnih modela 1200 gs je olaksan ,ima vise snage i sami tim materijali su oslabljeni i kod agresivnog nacina voznje dolazi do pucanja kardana i tu nema sta mnogo da se doda a ti moz da se ljutis koliko hoces i da mene prozivas za mrznju prema bmw-u al tako ti je kako ti je ja nisam sprovodio taj test niti sam sta izmislio .Pozdrav i bez nervoze.

 

 

 

sredio quote

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Stvarno neznam u cemu je problem jer je zanimljivo da ljudi koji rade ekstremne kilometraze kupuju upravo R1200GS ili R1200GSA.

Mozda zato sto im nesto ne valja  ;D

Ali istina je i da ih kupuju i pozeri ::)

Salu na stranu,svako bi ga htio kupiti,jedina mana mu je cijena koja je najveca u toj klasi.I ja vozim Varadera i NIKADA nisam imao ni najmanji problem na njemu ali bih GS-a kupio bez razmisljanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ma strašno padaju... Evo čovek prevezao 100.000 km, 3 kontinenta, 40 zemalja, 4 pustinje (uključujući Saharu), Alpe i Himalaje... Agregat i dalje u savršenom stanju... I kreće uskoro na put oko sveta...

 

 

Da se ne lazemo, vecina motora moze da predje 100 000 km bez ikakvih problema, naravno uz redovno odrzavanje. Mislim najmanji je problem preci 100 000 km na putovanjima, tada se agregat mnogo manje haba, nego recimo u voznji po gradu, tako da to ne bi trebalo da bude merilo izdrzljivosti i kvaliteta.

 

Meni je merilo za kvalitet recimo Urketova Honda, CBR 1000 F. Presao je sa njom oko 100 000 km, a vecina zna kako on vozi (pun gas, blokada, tocak, paljenje gume...) pa je opet izdrzala tolike kilometre. Aj sad mi odgovori, ali iskreno, da li bi R1200GS mogao da izdriz 100 000 km da se vozi na taj nacin ?

 

p.s. bar ti znas da nemam nista protiv BMW-a i da sam hteo da uzme F650GS  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Stvarno neznam u cemu je problem jer je zanimljivo da ljudi koji rade ekstremne kilometraze kupuju upravo R1200GS ili R1200GSA.

Mozda zato sto im nesto ne valja  ;D

Ali istina je i da ih kupuju i pozeri ::)

Salu na stranu,svako bi ga htio kupiti,jedina mana mu je cijena koja je najveca u toj klasi.I ja vozim Varadera i NIKADA nisam imao ni najmanji problem na njemu ali bih GS-a kupio bez razmisljanja.

 

 

Ma kazi slubodno:

 

....ali ĆU kupiti GS bez razmisljanja

 

nek' crknu dušmani  ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Stvarno neznam u cemu je problem jer je zanimljivo da ljudi koji rade ekstremne kilometraze kupuju upravo R1200GS ili R1200GSA.

Mozda zato sto im nesto ne valja  ;D

Ali istina je i da ih kupuju i pozeri ::)

Salu na stranu,svako bi ga htio kupiti,jedina mana mu je cijena koja je najveca u toj klasi.I ja vozim Varadera i NIKADA nisam imao ni najmanji problem na njemu ali bih GS-a kupio bez razmisljanja.

 

 

Ma kazi slubodno:

 

....ali ĆU kupiti GS bez razmisljanja

 

nek' crknu dušmani  ;D ;D

 

 

0002011F.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

BMW je najvece govno na svetu, tek onaj GS tek taj nista nevalja al' je zato moja Aprilia cudo, a tek moja Honda, pa ta je izmislila kvalitet. Nije sto su moje ali najbolje su.  Kod BMW je neki jebeni kardan (ko jos ugradjuje kardane, k'o kod tristaca) i to im jos puca, cuj puca im kardan!  A oni cilindri sto strce i vuku te da padnes kad oboris motor, a iako uspeh da ga oboris odraces cilindre a to kosta li kosta.  Pa jos i sranje kocnice, nikako nekoce (nikako da ga nabodem na prednji) jebes motor koji nemoze da predje 500,000 km bez generalne, a sad mu jos stavili neka sranja kao protiv proklizavanja (to mora da je zbog onih cilindarskih sila). Pa jos glupavi prekidaci za migavce na svakoj rucci, a oni grejaci su 100% uzrok mnogi padova, pa to greje bolje od Beogradskih Elektrana, moras odmah da pustis volan koliko je vruce, ma uzas!.  Ma kad ti kazem, najgori motor na svetu, neznam zasto ga ljudi kupuju mora da je zbog metroseksualnog  poziranja, sve sami urbani ratnici. 

 

 

Kupicu ga kad tad!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Pojma nemam ko je Urke, niti kako vozi. Jel' ovde tema Honda?

 

Da se ne lažemo, većina motora možda i može da pređe 100.000 km, ali da se opet ne lažemo, većina nikada ne pređe toliko niti će. Takođe da se ne lažemo, od ovih što pređu toliko, jedan u hiljadu će doći do te kilometraže "bez ikakvih problema". I takođe da se ne lažemo, motori koji *redovno* prelaze šestocifrene kilometraže (dakle ne izuzetci tu i tamo nego oni koji *redovno* prelaze mnogo km) su mahom BMW (skoro svi modeli), Honda Goldwing i Yamaha FJR. To što neko zna Pericu koji je sa svojim NSU-om iz 1835-e prešao 300 hiljada kilometara preko Arktika to me ne interesuje.

 

Da li bi R1200GS moga da pređe 100.000 kilometara na prednjem ili zadnjem točku uz paljenje guma? Nemam pojma, niti me zanima. Nije pravljen za to. Niti je stunt vožnja merilo po kome se gleda kvalitet motocikla.

 

 

Pa nije tema Honda, ali posto kazes da BMW-ovi motori prelaze najvise kilometara, moje pitanje je bilo da li bi mogli da izdrze tolike kilometre, a da se voze na tocku, pun gas, blokada, paljenje gume, itd....? To sto nije pravljen za to nema nikakve veze. I CBR1000 F je sport touring motor od skoro 300 kg, tako da ni on isto nije pravljen za to, ali je opet izdrzala sve to.   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zanima me da li je ovaj problem sa kardanom vezan bas za 1200GS ili se javljao i na ranijim modelima (1100 i 1150GS)? Ne verujem da je problem u znazi jer se kardan nalazi i na K1200 modelima koji imaju preko 160KS.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Zanima me da li je ovaj problem sa kardanom vezan bas za 1200GS ili se javljao i na ranijim modelima (1100 i 1150GS)? Ne verujem da je problem u znazi jer se kardan nalazi i na K1200 modelima koji imaju preko 160KS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne sikiraj se Lalajko i slobodno kupi 1100/1150,koliko ja znam ( ili nista ne znam po sveznalici Motoholicu) slobodno kupi jedan od ta dva mnogo je manje izrazen taj problem kodf njh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ahhhahahhahaaaaa... Pa vas dvojica nista normalni. Jeb'o vas kardan i BMW.

 

Mjesto da uživate, vas dvojica se prepucavate da li je baba slomila iglu pletući čarape ili nije. Ajde bježite van, na motor, pa krivine, pa uživanje. Manite se mlaćenja prazne slame oko BMW-a ili bilo kog već drugog motora.

 

Ne postoji motor na svijetu a da se nije pokvario. Svaki ima neku svoju falinku. Pa tako i BMW. Samo je pitanje kada će da se ispolji. Treba da se prihvati činjenica da se stvari ne prave više kao što su se pravile nekada. I da to bude kraj priče...

 

Ajde, sad - na motor!

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Temu zakljucavam radi samopreciscavanja. Nastavak diskusije koja ne doprinosi ovoj temi (ako zelite) slobodno nastavite u Off Topiku jer to ovde nit ima smisla nit ce biti dozvoljeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja