Jump to content

Moto Zajednica

Dupla prinova, životinjKa:) i mašina (EOS 30 D)

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Moćno zvuči ha?

 

Prvo životinjka, kako to red nalaže, usvojio sam jedno mače, za neverovati potpuno identicne šare (3 boje)  kao moja starija mačka. U pitanju je Rescue centar u BG, zoo azil Gorana Paskaljevića. Da ne budu same...ni jedna ni druga

 

Mašina je 30D.

 

Evo 3 fotke, a danas u toku dana ću da vas smaram sa fotkama koje pravi macchina:)

 

post-100-12878999279883_thumb.jpg

post-100-12878999280367_thumb.jpg

post-100-12878999280622_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

A kako se zove Micko ?

 

;)

 

 

Matora mačka je Caca a ova mala je isto devojčica i zove se Lolica.... za prijatelje Lola. Rekla ti je Lolica da dodješ i da joj doneseš, pominje neki Whiskas junior kekse...ne znam šta joj je to valjda ti znaš  ;D I kaže da gazdi poneseš neku fotku....kaže ti znaš o čemu priča  ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

:)  PS Sve fotke su bez blica ...

 

Kuciste od legure magnezijuma, gumeni hvat, 8.2 Mpix (kao model 350d ili 1dmark II N, Digic II procesor, masa stvari preuzeta sa 1d i 5d.

Tezak, lepo se drzi, velik 2.5`` ekran, podesavanja su brojna i mocna, ima predefinisane rezime slikanja (portret, landscape), rucno podesavanje whiite balansa (kalvinova skala) te ako znate toplotu izvora (blic glave) eto resenja. 5 FPS, burst, 511a baterija sa 1350 mah itd itd..uostalom, ima sve na netu:)

 

Jedina da kazem zamerka je glasan zatvarac, a ovo je ispravljeno na nasledniku 40D.

 

post-100-12878999284895_thumb.jpg

post-100-12878999285287_thumb.jpg

post-100-12878999285665_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kaze nova masina a ja mislim ti kupio motor...

 

..mislish da ja motor dozivljavam kao fotoaparat pa ga turio u rubriku sa skljocalicama heheh ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kada mogu da očekujem ponudu za ovu mašinu  ;)

 

Cim skupim pare za 5D ili kazem sebi treba ti nesto jacce...sto mislim da nece biti tako skoro ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E sad smo ga naebali. Ima da zaglavi forum od slika  ;D

Pa lepo da ti skljoca, a sledece nista ispod ovog dole ne priznajemo. Ipak ima najbrzi auto fokus, valja za atletiku ;)

 

post-1915-12878999293418_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

E sad smo ga naebali. Ima da zaglavi forum od slika  ;D

Pa lepo da ti skljoca, a sledece nista ispod ovog dole ne priznajemo. Ipak ima najbrzi auto fokus, valja za atletiku ;)

 

EOS 1D Mk III....uprkos software i hardware update-ima, josh uvek nema potpuno reshen problem sa auto-focusom - veliki procenat sliika je neostar, cak i po jakom dnevnom svetlu...

 

Ako te ne mrzi da citash: http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-9310-9449

 

Bolje da sachekash sledeci model...

 

E da, i taj 16-35 je sranje....bolje uzmi 1,4/24 mm....mozes da ga vidis kod Mikke, pa uporedi kvalitet i ostrinu sa zoom bizuterijom.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

E sad smo ga naebali. Ima da zaglavi forum od slika  ;D

Pa lepo da ti skljoca, a sledece nista ispod ovog dole ne priznajemo. Ipak ima najbrzi auto fokus, valja za atletiku ;)

 

EOS 1D Mk III....uprkos software i hardware update-ima, josh uvek nema potpuno reshen problem sa auto-focusom - veliki procenat sliika je neostar, cak i po jakom dnevnom svetlu...

 

Ako te ne mrzi da citash: http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-9310-9449

 

Bolje da sachekash sledeci model...

 

E da, i taj 16-35 je sranje....bolje uzmi 1,4/24 mm....mozes da ga vidis kod Mikke, pa uporedi kvalitet i ostrinu sa zoom bizuterijom.

 

;)

 

 

 

Da, cuo sam sa vise strana, i da je 17-40 bolji cak sam se igrao sa njim malo al sto ja da testiram kad uradise pravi ljudi to pre mene,  a kamoli 24ka.

Sad cu da pucam sa ovim dok mu ne dezintegrisem zavesicu, a onda cu da razmisljam o novom modelu:) Mislim da ona srpska stara U rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita ovde ima primenu. Ovo je sasvim ozbiljan aparat za sad, naravno da sam trenutno bolji sa finansijama da bih uzeo nesto drugo. Uostalom, optika ostaje, a i radije bih sad u nju ulagao, tako da razmisljam upravo o tomes to si ti rekao, 24 ka ili 70-200L,f4,  tu mogu da se skrpim.

 

PS: AKO neko od drugara ima na prodaju ili zajam neki 18-55 EF-s objektiv koji ne vredi Q al bi meni zavrsio ALL round posao dok ne uzmem ozbiljnu optiku nek javne OBAVEZNO! Ostala mi je 50 1.8 II  i 80-200 4.5-5.6 koji zaista sasvim solidno crtaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Cestitam!!! logican i veliki korak napred u odnosu na 300D, bices odusevljen, bez sumnje :)

 

 

mackica je vrh, ali kako sam cat person, nisam objektivan :P

 

 

ps. malecna ispravka, senzor sa 30D jeste veoma slican onom sa 350D [iako nije 100% isti] ali zato prakticno nista nema sa onim iz 1D MkIIn [koji je 1.3x crop, dakle fizicki je veci a i dosta je bolji po svim parametrima, osetljivost, dinamicki opseg, readout itd...]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja