Jump to content

Moto Zajednica

Zverinjak II

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Biće to fina mašinica :takoje:

Jako mi se dopala opreznost i predostrožnost, retki su oni koji u garažama ili radionicama imaju bilo kakav PP aparat i to zakačen na pravom mestu :takoje::takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Djenka@: Bio sam vatrogasac u JNA te su ostale neke navike. U garazi cesto varim te mi je se desilo da sam zapalio masnu krpu iskrom i tek posle sat-dva kada sam ponovo dosao , video sam kako tinja krpa, srecom, nije bilo plamena. Od tada pazim preko svake mere.

Pre upustanja u prepravku sam sa drugarem dugo" muhabedio", merio, premeravao u nameri da izbegnem zaplete što je više moguće.

Imam i "prvu pomoc" i to punu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Djenka@: Bio sam vatrogasac u JNA te su ostale neke navike. U garazi cesto varim te mi je se desilo da sam zapalio masnu krpu iskrom i tek posle sat-dva kada sam ponovo dosao , video sam kako tinja krpa, srecom, nije bilo plamena. Od tada pazim preko svake mere.

Pre upustanja u prepravku sam sa drugarem dugo" muhabedio", merio, premeravao u nameri da izbegnem zaplete što je više moguće.

Imam i "prvu pomoc" i to punu.

 

Ako nije ova najnovija onda nevazi! :))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Scorpij@ Novo-staro, nema veze.Bitno da je puna.

 

boban@ Ako cemo tako, bio sam kolega i sa Scorpjom.Punih 12 godina na taksiju..

post-3484-0-02131200-1323730767_thumb.jpg

post-3484-0-34474800-1323730781_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Doktore,ako mi nadješ jednu jedinu nit koja povezuje fotku koju si okačio i moju temu odustaću ot molbe da izbrišeš tvoj post u suprotnom biću ti veoma zahvalan da sprovedeš u delo moju molbu. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dal si mozda merio tezinu starih i novih delova ( ovih od Kawe ) i kakva je situacija ? Dal ce motor biti iste tezine il mozda laksi il tezi ? Takodje, ako ima neke razlike - kako je rasporedjena ( prednji ili zadnji kraj ) ? Sve skupa, dal ce ako ima neke razlike to uticati na ponasanje motora u voznji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Sta imam da merim, liveni tocak 19" sa dva diska i dve kandze, dva creva je tezio od MZ-ove kombinacije.Štapovi su 35mm i kod jednog i drugog.Da podsetim da je tih godina cak i Honda 1000 CBX od 6 cilindara imala stapove viljuske 35mm. Pozadi je mozda nesto bolja varijanta ili ti manja je razlika u tezini.Kavina viljuska je veoma laka, ne smem da se zakunem ,mozda i laksa od MZ-ove. MZ ima duple cevi a kava bedne kutije 50X30X1.5, kako mi zovemo, namestajske cevi.Nisam siguran da bi razliku u tezini bilo ko od nas osetio u svakodnevnoj eksploataciji.

 

Što se tice hendlovanja u voznji, prednji , veci tocak moze da ima malo jaci ziroskopski efekat i Kavina viljuska ima predtrag drugaciji jer joj je osovina izmestena unapred u odnosu na centralnu osu viljuske. Medjuosovinsko rastojanje ce biti duze cirka 40mm.Sve su ovo nijanse koje ne mogu pokvariti vozne karakteristike MZ-a.

 

Hrteo sam da stavim el.paljenje o kome je Voja pravio storiju i posle raspitivanja kod ljudi i citanja objasnjenja po netu sam shvatio da cu dobiti MZ-a u donjem rezimu da se bolje odaziva i lajkse pali ali posle kontakta sa Joškom sam ostao razocaran jer mi je rekao da posle akcije sa Vojom nije napravio ni jedan jedini komad i da nema vise ni sheme niti da je u mogucnosti da napravi jedan komad.

 

Ostaje mi da se preko zime raspitam koje el.paljenje da stavim na MZ-a od onih koje se pojavljuju na trzistu a da ima boljitka u eksploataciji. Da li znas za paljenje koje ide fabricki na 251 ima pomeranje predpaljenja u nizem rezimu?Drugari mi kazu da prepravimo paljenje od nekog skutera i da to ima da fercera...

 

Celom akcijom oko prepravke MZ-a nisam imao zelje da poboljsavam vozne karakteristike MZ-a jer ono sto on nudi (osim neudobnog sedista kod 250) sve ostalo je vise nego sto je vecini potrebno. U ovim godinama imam samo jednu veoma ostru zamerku a to je ne posedovanje "magicnog dugmeta" ili ti elektricnog pokretaca. Muka mi je od skakanja po kurbli.Hteo sa samo da ostvarim zamisao koja mi se mota jos od `80-tih godina, a to je face lifting a i malo sam zardzao poslednju godinu, nista nisam radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

A najgora varijanta, dvoje na motoru i ugasi se...e od toga mi se povraca. Prvo dok objasnis suvozacu da mora da sidje sa motora a on preplasen od simfonije sirena iza tebe i brdo psovki.Onda posto sidje, onda ti sjases, odguras magare u strenu, iskaces se po kurbli, upalis, zauzmes pocetni polozaj za upravljenje MZ-om , zamolis suvozaca koji vec razmislja da krene peske, da sedne iza tebe...>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Meni jeste :moto3:

 

Zverinjak..što mi poznate te šare.. :D

Svaka čast na entuzijazmu :care:

 

Da, da. Sve znas.

Gde si, nema te ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Pre neki dan sam skinuo zadnju viljušku i tocak u nameri da vidim šta sve treba da uradim da bi namontirao Kavasakijevu viljušku. Bilo je ozbiljnih problema sa izbijanjem osovime koja je na tom mestu još od izlaska iz fabrike. Posle toga , sve je išlo glatko. Sledeći potez je na strugaru.Treba da mu odnesem delove da napravi biksne za vrat volana i zadnju viljušku.

post-3484-0-97591100-1326052417_thumb.jpg

post-3484-0-53337900-1326052443_thumb.jpg

post-3484-0-95509900-1326052469_thumb.jpg

post-3484-0-84279300-1326052495_thumb.jpg

post-3484-0-33290900-1326052520_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

I ja sam imao zestoku muku da izbijem tu osovinu... svima zelim punoi srece kada se upuste u ovaj poduhvat. Ta osovina vremenom se sjedini sa ramom pa ne misli da mrdne cak ni primeni sile... ali samo strpljivo, i na kraju se ipak uspe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Inace ovaj ekstremni projekat je ozbiljna "konkurencija" mojim lodorijama... :takoje:

 

Jedva cekam ovogodisnja okupljanja... bice to prava izlozba...

Svima iskreno zelim da krenu ovim stopama, uzmu brusilice u ruke i krenu u rusenju fabrickih dogmi, i tako daju "SVOJ KARAKTER SVOJIM MASINAMA"...

Oduvek sam mrzao fabrikovanje ili uniformnost u bilo kom pogledu :)

 

KORACAJTE HRABRO !!! :takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

I ja sam imao zestoku muku da izbijem tu osovinu... svima zelim punoi srece kada se upuste u ovaj poduhvat. Ta osovina vremenom se sjedini sa ramom pa ne misli da mrdne cak ni primeni sile... ali samo strpljivo, i na kraju se ipak uspe.

Ja sam osovinu izbivao cirka 4 dana... natapanje naftom, nitrom, wd-om...svasta nesto!! Problem je dok ne krene, posle ide lakom maltene ispada sama :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja