Jump to content

Moto Zajednica

Test 600 Supersport 2008.

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Konacno i honda da zaradi prvo mesto u nekom uporednom testu. Uglavnom biva medju poslednjima, a u klasi 1000 suzuki dere vec godinama...

Ove godine izgleda shvatili da im ne pali zvaka da su njihovi modeli toliko savrsen da ne moraju da ugradjuju komponente koje su kod ostalih uglavnom odavno standard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Honda je ove godine pobedila i u klasi 1000ccm....u ukupnom poredku...na stazi kao i zadnjih godina Kawa uzima prvo mesto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

U Moto Puls testu 1000, Suza je odvalila konkurenciju, Honda druga(konacno da se mrdne sa zadnje/predzadnje pozicije), Kawa treca i Yamaha cetrvrta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Moto puls je po meni najkompetentniji od nama dostupnih casopisa.

Na svim motorima se montiraju iste gume, testiraju u istim uslovima kao i njihova upotrebljivost na stazi i van staze. I naravno tu je i licni utisak profesionalnih vozaca koji vrse testiranje, a ne samo misljenje malo vestijih novinara.

Npr. u motoreviji je yamaha izgubila poene na racun farickog izbora guma, sto pretstavlja losiju sliku motora od realne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj sada da postavimo drugačije pitanje. Koliko će koji da košta polovan u odličnom stanju za 5 godina.

Ja vidoviti prognoziram:

1. Yamaha r6  4000 evra

2. Suzuki gsxr6000 3500 evra

3. Honda cbr600rr 3000 evra

4. Kawasaki zx6r 2500 era

5. Triumph 600 daytona 1000 evra (zalepljenih na vizir da ima neko vajdu kada ga uzme)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Iz koje godine ti je taj motopuls?????

 

Ja ga kupujem redovno ali nevideh takav poredak na testu.......

 

A najkompetentniji test je onaj sto zajednicki prave...Francuski Motorevue...Italijanski neznam kako se zove...Nemacki Motorrad i Spanski isto neznam ime......

Motopuls  pravi testove kao i ovi nasi iz MOTO casopisa provozaju dva kruga po gradu i daju ocene sa "staze"....smesno... drugo sto mi smeta (bez obzira sto vozim Suzuki) je pristrasnost....mi ga prodajemo i on je uvek najbolji bez obzira sta se kaze u svetu.....

 

 

I daj da narucim nekoliko komada Kawe 600 pet godina starih po 2500 eura.....

 

I kad smo vec kod toga zadnje dve godine pratim katalog polovnih motora sa testovima velike kilometraze.....pokazalo se u 90% slucajeva da su Honde najpouzdanije....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

I daj da narucim nekoliko komada Kawe 600 pet godina starih po 2500 eura.....

 

I kad smo vec kod toga zadnje dve godine pratim katalog polovnih motora sa testovima velike kilometraze.....pokazalo se u 90% slucajeva da su Honde najpouzdanije....

 

 

ko bukvalno shvati moju vidovitost, ja mu ne mogu pomoći, samo sam parafrazirao dogadjaje na tržištu. Jednostavno R1 2004 je 8500 evra a GSXR 1000 k4 je 6500 evra,a mislim da u startu nije toliko jeftiniji, a da nepričam o RR1000 koji je kao nov najskuplji.

 

Honde se jesu  pokazale kao najizdžljivije na testovima , ali imaju obično nešto slabije performanse u klasi i višu cenu. Usput imaju najbolju i najobučeniju servisnu mrežu u evropi a pogotovu u nemačkoj i francuskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Mi smo malo "bukvalni"i ali se vidi da si ti genije......i da si u sve upucen....pogotovo sto se tice performansi Hondinih najnovijih modela....lepo je nesto nauciti od visprenih ljudi...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

E oko cega ste se vi uhvatili...

Imam MotoPuls iz proslog mjeseca sa testovima konjaze. Navodno, rijetko koji proizvodjac stvarno daje onoliko koliko KS, koliko napise. Medjutim, kad se to izmjeri, vidis da nije tako.

E sad... Oni rade testove sa fabrickim izduvima. Testiraju, ovo, ono. Daju misljenje. Vi procitate i glodjete se.

U sledecem broju izadje uporedni test snage za cetiri hiljadarke sa aftermarket izduvima. Parafraziram, Kawasaki zx10r, sa Akrapovicem, laksi 10kg i jashi 10ks.

 

I sta sad?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

U Moto Puls testu 1000, Suza je odvalila konkurenciju, Honda druga(konacno da se mrdne sa zadnje/predzadnje pozicije), Kawa treca i Yamaha cetrvrta.

 

 

Mante se tih testova gde profesionalni vozaci teraju te motore na stazi, pa na osnovu toga daju rezultate. Niko od nas nema taj nivo znanja kao oni, a i nemamo gde tako da vozimo, tako da to sto pise u novinama ko je prvi,a ko poslednji, nema nikakve veze sa realnom voznjom na drumu.

 

A to sto je Honda zadnja na stazi, nama moze da bude samo prednost, jer to znaci da je pravljena i za nas obicne vozace, a ne samo za profesionalne trkace. Skoro svi ti vozaci su rekli da je Honda za drum najupotrebljivija, jer je poslusna i prasta greske.

Istina je da je Honda najpitomija i da prasta greske. Ali kod R-ova se gledaju ukupne performanse(uglavnom na stazi) gde je Suza jos uvek najbolja, naravno sve zavisi od vozaca do vozaca.

Kod svih je razlika "milimetarska"(da se tako izrazim) ali opet, Honda je tek sada pocela serijski da ugradjuje neke komponente koje njena konkurencija ugradjuje vec dosta godina unazad. To nije islo Hondi na ruku kao "lovcu na brzine" i na njenu reputaciju.

 

Eto recimo ja kada bih kupovao nekog R-a to bi na prvom mestu bio GSX600R ili Kawa ZX6R. Jbg, ljubav prema tim markama ;D

Mada se ne bih bunio ni za ostale dve japanske marke... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nebih da ovo preraste u svadju ali "gde je to suza jos uvek najbolja na stazi"...neznam na koje kriterijume mislis....lepo su u 99% testova napisali da kawa ima najbolja vremena po krugovima (kod svih vozaca) Honda jedva da malo zaostaje ali je najbolja u ukupnom poredku zbog milion razloga za ....ovogodisnji Suzuki lepo pise da je prevazidjen i da se od njih ocekuje odgovor za iducu godinu....naravno sve je ovo smesno za "obicne smrtnike" posto se radi o mikronskim razlikama.....ja bih normalno bio presrecan da imam K8 i bolelo bi me uvo sto je Kawa brzi 0,046 sec. po krugu na nekoj tamo stazi....

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18618.0

 

 

 

KZIQv_test6rl9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja