Jump to content

Moto Zajednica

Oprema za kaficu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Puno se pise o nosenju opreme i to podrzavam, ali me iteresuje koliko nosimo opremu na kratim relacijama po gradu (ali bas kratkim).

 

Kad idem van grada onda obavezno uvek nosim svu opremu ali...

S' obzirom da zivim u Budvi, mali grad a velike vrucine i velika guzva, a sve obaveze zavrsavam motorom. Kada krenem motorom na jutarnju kafu ili da obavim neke poslice po gradu na brzaka sto znaci po nekoliko kracih voznji (najduze 2km ili 5min voznje) onda nosim samo osnovnu opremu.

Situacija je takava da je napolju 40 stepeni, guzva stvara jos vecu zagusljivost a moram u roku od 20min da odem na 3 mjesta da obavim sitne poslice (ili me drustvo jednostavno zove na pice ili plazu 800m od stana), e sad kad bi koristio opremu to bi bio stvarno mukotrpan posao i bolje bi bilo krenuti kolima neko se muciti, tako da po gradu koristim samo osnovnu opremu, sto znaci da mogu do grada da sidjem u bermudama, majici bez rukava, sandalama (nikad papuce), i od opreme samo kacigu (i to onu najmanju, sto i nije prava kaciga nego cisto da te policija ne kaznjeva).

Moram da napomenem da situacija u velikim gradovima nije ista, npr u BG da bi obavio par poslica trebas da predjes i po 20km, ja mislim samo na ove ekstremno kratke voznje sa puno stajanja da se nesto zavrsi ili cisto kad odes na pice a zivis u bilzini.

 

E sad, tu dolazi do onih negativnih stvari, da i na najkracoj relaciji moze da ti se desi sr**e pa da te ta oprema spase ili da te neko dozivljava kao pozera ispred kafica....

Ja sam napisao kako ja postupam (to necu menjati), i trudim se da vozim jako oprezno. Stvarno mislim da je nemoguce nositi opremu po ovim sulovima koje sam naveo. Ne tvrdim da sam upravu zato me i zanimaju ostala misljanja...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Kada sam na skuteru onda obicno samo kaciga.

Veci motor je vec nesto drugo. Kao idem 500m a odem 20km.

Na zalost BG je BG pa je tesko komentarisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

eventualno neću poneti pantalone već samo farmerke (čekam da mi stignu štitnici za kolena)

 

uvek na sebi ... kaciga, jakna sa protektorima (ovo ću na leto menjati full body kornjačom), rukavice, polučizme

 

meni je asfalt jednako tvrd na 100 metara i 100 kilometara, a ni broj idiota na ulici se ne povećava sa kilometražom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

eventualno neću poneti pantalone već samo farmerke (čekam da mi stignu štitnici za kolena)

 

uvek na sebi ... kaciga, jakna sa protektorima (ovo ću na leto menjati full body kornjačom), rukavice, polučizme

 

meni je asfalt jednako tvrd na 100 metara i 100 kilometara, a ni broj idiota na ulici se ne povećava sa kilometražom

 

Isto izuzev polučizama... nekad full čizme, nekad "malo jače" patike. Počeću da jurim tu full kornjaču, jer se povećeva rizik od toplotnog udara pa jakna može na kraju više da šteti nego što koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

eventualno neću poneti pantalone već samo farmerke (čekam da mi stignu štitnici za kolena)

 

uvek na sebi ... kaciga, jakna sa protektorima (ovo ću na leto menjati full body kornjačom), rukavice, polučizme

 

meni je asfalt jednako tvrd na 100 metara i 100 kilometara, a ni broj idiota na ulici se ne povećava sa kilometražom

 

Svaka ti je na mestu prijatelju ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad krenu vrucine, a po gradu je haos - sednem lepo u auto i vozim se.

Niko ne moze da me ubedi da mu je prijatnije na motoru na 44C u redu u Kneza Milosa gde ne znas da li greje vise odozdo ili odozgo, sa kacigom, rukavicama i jaknom (a pri tome se vozis sa dvokilometarskoj relaciji) nego u kolima, sa ukljucenom klimom u sorcu i majici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Kad krenu vrucine, a po gradu je haos - sednem lepo u auto i vozim se.

Niko ne moze da me ubedi da mu je prijatnije na motoru na 44C u redu u Kneza Milosa gde ne znas da li greje vise odozdo ili odozgo, sa kacigom, rukavicama i jaknom (a pri tome se vozis sa dvokilometarskoj relaciji) nego u kolima, sa ukljucenom klimom u sorcu i majici.

 

Ja nemam auto... nemam gde da ga držim, a nemam ni neke preterane potrebe za njim. Enivej, više pošizim od gužve nego od vrućine (a vrućina mi mnoooogo smeta)  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

pa ne stojim u redu kad vozim motor...

 

Moram da se slozim :)

 

Inace, ja imam svoju enduro jaknu i kacigu, bez toga nigde. Jakna jeste crna, ali ima odlicnu ventilaciju (kada se otvore svi ventilacioni otvori). Dok se ide, sve je uredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

pa ne stojim u redu kad vozim motor...

 

jedino ako vozis helikopter. Naravno da ni ja ne stojim u redu kada je saobracaj normalan, ali kada ispred sebe imas klasican čep onda ili stojis jer ni bicikl ne moze da prodje, ili milis u 1. dok ti znoj curi niz ledja, sto mi takodje ne pretstavlja preveliko zadovoljstvo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Po gradu nosim jaknu i kacigu naravno, ponekad i cizme i pantalone. Kriticno mi je kada idem na posao jer moram da nosim odelo, a mrzi me da se presvlacim. Ne osecam se dobro u odelu jer onda sem kacige nemam nikakvu zastitu. Mada pravim izuzetke. Moram da priznam da nemam entuzijazma da vozim po gradu. A posto zivim u kraju gde svi vi dolazite mogu na kaficu i peske ;)

 

Kada je 40 stepeni onda samo kola. Ne mogu da se kuvam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

dobro djuro nemoj odmah da se ljutis...

htedoh reci da dosta nas nema auto sa klimom, a neki ni auto... ali opet i da imam ubilo bi me stajanje i stani-kreni situacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

...dok ti znoj curi niz ledja, sto mi takodje ne pretstavlja preveliko zadovoljstvo.

 

Mada uz dovoljno mašte....  ;) ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad krenu vrucine, a po gradu je haos - sednem lepo u auto i vozim se.

Niko ne moze da me ubedi da mu je prijatnije na motoru na 44C u redu u Kneza Milosa gde ne znas da li greje vise odozdo ili odozgo, sa kacigom, rukavicama i jaknom (a pri tome se vozis sa dvokilometarskoj relaciji) nego u kolima, sa ukljucenom klimom u sorcu i majici.

 

 

A sta ce oni koji voze juga?

da ugrade klimu? ili da odseku krov?  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Dobro, covek rece kako on..... ko ima juga, nek vozi juga, ko nema nista nek ide peske.....

Ja odprilike, kola ne vozim kad je lepo vreme (nije kisa, nije hladno), uopste. Cak ni na +40, jer vozim poshtarsku Pandu, a to je limena kutija na tockovima.... Oprema: kaciga, letnje plitke cross style rukavice i letnja jakna od tanke mreze koja sluzi samo da drzi protektore, bukvalno. Sve ostalo civilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3169 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Cak ni na +40, jer vozim poshtarsku Pandu, a to je limena kutija na tockovima.... Oprema: kaciga, letnje plitke cross style rukavice i letnja jakna od tanke mreze koja sluzi samo da drzi protektore, bukvalno. Sve ostalo civilno.

 

Sve to stavis na sebe da bi vozio auto? Da ne preterujes malo?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Kad sam kupio kacigu, vozio sam poluraspadnutu mazdu od shtajge do mirijeva sa kacigom na glavi da vidim oce li da zulja.... verujem da se mnogi ljudi koji su me tada videlii i dalje secaju toga  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kako krecu vrucine tako krece i striptiz tj oslobadjanje od opreme .Trenutno od opreme lake cizme koje nosim i kad ne vozim motor ,koznu jaknu(rokersku) i kacigu .Van grada ful bez obzira na vrucinu.Zadnji stadijum i na 45 celzijusa kacigu ne skidam a i ne stojim u redu bez obzira na zagusenja u saobracaju,mada u Nisu to i nije tako strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Kad sam kupio kacigu, vozio sam poluraspadnutu mazdu od shtajge do mirijeva sa kacigom na glavi da vidim oce li da zulja.... verujem da se mnogi ljudi koji su me tada videlii i dalje secaju toga  ;D ;D ;D

 

 

ja video lika da sa kacigom vozi šleper, tek kad se približio video sam da nema šoferku.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kad krenu vrucine, a po gradu je haos - sednem lepo u auto i vozim se.

Niko ne moze da me ubedi da mu je prijatnije na motoru na 44C u redu u Kneza Milosa gde ne znas da li greje vise odozdo ili odozgo, sa kacigom, rukavicama i jaknom (a pri tome se vozis sa dvokilometarskoj relaciji) nego u kolima, sa ukljucenom klimom u sorcu i majici.

 

 

Apsolutno tačno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Samo kacigu, Sabac mali grad i skuter-mala brzina. Ali primetio sam ovih dana na plus 30 da sve manje skuterasa i kacige nosi, murija kaznjava, ali dzaba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja