Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tenere (modeli)

Recommended Posts

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

 

 

 

 

 

 

 

He he pa naravno da je 9 prema 5 za Jamahu kad je Jamaha bolji motor generalno gledano al Hondina sekta je jaka pa moramo da se macujemo sa njima al nema veze ionako moramo o necemu da pricamo.

 

ocigledno da ovi linkovi na you tube nisu dovoljni da se dokaze da st ide i po off roadu,,,,ma sigurno su namesteni,,,

meni je dosta polemike,,st je bolja za moje potrebe ako nista drugo....i po mojoj proceni duzetraje,ali je i glupost voziti jedan motor 100.000km...

pa dosadi i posle 20.000km,covek treba da ih menja cesce,,bar je to moje misljenje..sto vise zena,motora,itd,promenis u zivotu vise ces i znati...

ali sta da se radi jaka je ova hondina sekta,mi se u afrikinom odeljku neguramo.......a oni napadaju nasu sekciju..sekta je to....

uostalom st je muski motor nije nezan kao afrika,pa ko voli neka bira sta ce da kupi,,

 

I piva, Bokilicu, zaboravio si na PIVO!  ;) ;) ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

 

A kako ja to vozim? Ne secam se da smo ti i ja bili na nekoj off voznji da bi ti to znao? U svakom slucaju, dodji sa tim automatikom da te odvedem na neka mesta da mi pokazes kako se vozi. Ali bih vise voleo da dodjes sa ST-om. Jako bih voleo da tebe sa njom vidim na tom mestu. :)

 

jel to bese kao ono na fruskoj gori....kad si pao sa sve afrikom,a tak da si bio sa gs om ,,auuuuuuuu  ;D ;D ;D ;D da je bio vislji motor nebi ti se to desilo,a i da je bio jaci naravno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Evo sta ja nadjoh ovde! http://en.wikipedia.org/wiki/Paris_Dakar_Rally. Koliko mi se cini da je 9 : 5 za Yamahu!Podrazumeva se da su to specijalno nabudzeni motori, kao sto su i automobili za relly, koji nemaju veze sa onim sto mi vidimo i kakve mi znamo. Mitsubishi Lancer, Ciroen Saxo, Subaru Impreca itd, itd.....

 

Tih 9:5 nema nikakve veze sa serijskim proizvodima, tim više što je Yamahin uspjeh zapravo uspjeh

nekolicine entuzijasta  na čelu sa vozačem Peterhanselom, a sve je rezultat Yamaha France ekipe,

nema veze sa Japanom. To ti je isto kao kad bi sada ekipa iz Belgarde složila neki Yamahin model samo

za reli Dakar i uspjela pobijediti, pa bi onda smrtnici pričali kako je XT660R bolji za teren od KTMa LC4  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo sta ja nadjoh ovde! http://en.wikipedia.org/wiki/Paris_Dakar_Rally. Koliko mi se cini da je 9 : 5 za Yamahu!Podrazumeva se da su to specijalno nabudzeni motori, kao sto su i automobili za relly, koji nemaju veze sa onim sto mi vidimo i kakve mi znamo. Mitsubishi Lancer, Ciroen Saxo, Subaru Impreca itd, itd.....

 

Tih 9:5 nema nikakve veze sa serijskim proizvodima, tim više što je Yamahin uspjeh zapravo uspjeh

nekolicine entuzijasta  na čelu sa vozačem Peterhanselom, a sve je rezultat Yamaha France ekipe,

nema veze sa Japanom. To ti je isto kao kad bi sada ekipa iz Belgarde složila neki Yamahin model samo

za reli Dakar i uspjela pobijediti, pa bi onda smrtnici pričali kako je XT660R bolji za teren od KTMa LC4  ;D

 

 

 

 

 

 

Da al sto ta ekipa nije izabrala Afriku za svoje podvige nego bas ST ,mislis li da je to slucajno?Aman shvatite da je ST neponovljv motor vrhunskih performansi po meni bolji cak i od mnogo hvaljenog KTM adventure ZBOG TOGA STO CE PROCI  MNOGO VISE KILOMETARA OD DOTICNOG KTM,koji svidelo se to nekom ili ne bez teske logistike ne moze mnogo da dalje da mrdne od Evrope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Evo sta ja nadjoh ovde! http://en.wikipedia.org/wiki/Paris_Dakar_Rally. Koliko mi se cini da je 9 : 5 za Yamahu!Podrazumeva se da su to specijalno nabudzeni motori, kao sto su i automobili za relly, koji nemaju veze sa onim sto mi vidimo i kakve mi znamo. Mitsubishi Lancer, Ciroen Saxo, Subaru Impreca itd, itd.....

 

Tih 9:5 nema nikakve veze sa serijskim proizvodima, tim više što je Yamahin uspjeh zapravo uspjeh

nekolicine entuzijasta  na čelu sa vozačem Peterhanselom, a sve je rezultat Yamaha France ekipe,

nema veze sa Japanom. To ti je isto kao kad bi sada ekipa iz Belgarde složila neki Yamahin model samo

za reli Dakar i uspjela pobijediti, pa bi onda smrtnici pričali kako je XT660R bolji za teren od KTMa LC4  ;D

 

 

 

 

 

 

Da al sto ta ekipa nije izabrala Afriku za svoje podvige nego bas ST ,mislis li da je to slucajno?Aman shvatite da je ST neponovljv motor vrhunskih performansi po meni bolji cak i od mnogo hvaljenog KTM adventure ZBOG TOGA STO CE PROCI  MNOGO VISE KILOMETARA OD DOTICNOG KTM,koji svidelo se to nekom ili ne bez teske logistike ne moze mnogo da dalje da mrdne od Evrope.

ah pominjes ktm a,,,a ovi sa bmw ima,,long vej,,,,, i oni bez logistike nigde neidu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Da al sto ta ekipa nije izabrala Afriku za svoje podvige nego bas ST ,mislis li da je to slucajno?Aman shvatite da je ST neponovljv motor vrhunskih performansi po meni bolji cak i od mnogo hvaljenog KTM adventure ZBOG TOGA STO CE PROCI  MNOGO VISE KILOMETARA OD DOTICNOG KTM,koji svidelo se to nekom ili ne bez teske logistike ne moze mnogo da dalje da mrdne od Evrope.

 

Pa kad su Honde pobjeđivale, zašto onda oni nisu izabrali Yamahe za te podvige  ;D

A znaš li ti koliku je prateću ekipu imao Peterhansel i Orioli dok su vozili ST na Dakru ?

Ne bi ih se posramilo 5 KTM teamova !! A dva motora! Ja se toga svega sjećam kao

da je jučer bilo !

 

Volim ovaj forum...  ;D

 

Glede usporedbe ST vs KTM Adv, ja kao bivši vozač ST definitivno bi uzeo bilo koji

KTM Adv, ako ni zbog čega drugog, zbog 5 klasa boljeg ovjesa i 5 puta čvršće rame.

Sve je super ako se vozamo easy, onda ST može dugo trajati, no za neku ozbiljniju

vožnju - ST, ne hvala. A za neki put oko svijeta, ST je debelo na začelju odabira.

Naravno, moje viđenje i mišljenje, ne nadvikujem se ni sa kim  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da al sto ta ekipa nije izabrala Afriku za svoje podvige nego bas ST ,mislis li da je to slucajno?Aman shvatite da je ST neponovljv motor vrhunskih performansi po meni bolji cak i od mnogo hvaljenog KTM adventure ZBOG TOGA STO CE PROCI  MNOGO VISE KILOMETARA OD DOTICNOG KTM,koji svidelo se to nekom ili ne bez teske logistike ne moze mnogo da dalje da mrdne od Evrope.

 

Pa kad su Honde pobjeđivale, zašto onda oni nisu izabrali Yamahe za te podvige  ;D

A znaš li ti koliku je prateću ekipu imao Peterhansel i Orioli dok su vozili ST na Dakru ?

Ne bi ih se posramilo 5 KTM teamova !! A dva motora! Ja se toga svega sjećam kao

da je jučer bilo !

 

Volim ovaj forum...  ;D

 

Glede usporedbe ST vs KTM Adv, ja kao bivši vozač ST definitivno bi uzeo bilo koji

KTM Adv, ako ni zbog čega drugog, zbog 5 klasa boljeg ovjesa i 5 puta čvršće rame.

Sve je super ako se vozamo easy, onda ST može dugo trajati, no za neku ozbiljniju

vožnju - ST, ne hvala. A za neki put oko svijeta, ST je debelo na začelju odabira.

Naravno, moje viđenje i mišljenje, ne nadvikujem se ni sa kim  ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ante naravno da se ne nadvikujemo ovo je drugarska konverzacija u kojoj svako ima pravo izneti svoje misljenje.Da li bi ti smeo al iskreno da podjes sa KTM-om na put oko sveta bez logistike.

Ja iskreno da ti kazem da se ne bih usudioxzbog toga sto debelo sumnjam u njegovu pouzdanost dok bi recimo sa novom ST kada bi se proizvodila iz cuga krenuo gde oces ,mada bi smeo i sa polovnim dobro ocuvanim primerkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Da al sto ta ekipa nije izabrala Afriku za svoje podvige nego bas ST ,mislis li da je to slucajno?Aman shvatite da je ST neponovljv motor vrhunskih performansi po meni bolji cak i od mnogo hvaljenog KTM adventure ZBOG TOGA STO CE PROCI  MNOGO VISE KILOMETARA OD DOTICNOG KTM,koji svidelo se to nekom ili ne bez teske logistike ne moze mnogo da dalje da mrdne od Evrope.

 

Pa kad su Honde pobjeđivale, zašto onda oni nisu izabrali Yamahe za te podvige  ;D

A znaš li ti koliku je prateću ekipu imao Peterhansel i Orioli dok su vozili ST na Dakru ?

Ne bi ih se posramilo 5 KTM teamova !! A dva motora! Ja se toga svega sjećam kao

da je jučer bilo !

 

Volim ovaj forum...  ;D

 

Glede usporedbe ST vs KTM Adv, ja kao bivši vozač ST definitivno bi uzeo bilo koji

KTM Adv, ako ni zbog čega drugog, zbog 5 klasa boljeg ovjesa i 5 puta čvršće rame.

Sve je super ako se vozamo easy, onda ST može dugo trajati, no za neku ozbiljniju

vožnju - ST, ne hvala. A za neki put oko svijeta, ST je debelo na začelju odabira.

Naravno, moje viđenje i mišljenje, ne nadvikujem se ni sa kim  ;)

poceo si da mesas babe i zabe,,,taj ktm je nov motor za razliku od tenere,,ja bi onda pre uzeo gs a nego ktm a,,,

aj sad...

nemesaj zabe i babe sad kad ste poceli da gubite..,.,.,.,,.,.,.,,,.,.,.,.

a i za tvoju informaciju ktm se kvari skoro kao i svi evropski motori...a to je 2x vise nego japanski,,,ocajno reseni spaneri itd,,,,

i bre ne mesaj babe i zabe,,uporedi onda afriku sa tim ktm om......pa ces videti rezultat....

i da rezimiramo st je bolji od afrike,,

st je muski motor za prave muskarce

za off road dobri su i st i afrika,ali off samo na umerenim off terenima,

za off su singl bolji.....

st je brza od afrike....

ktm adv je bolji od afrike st a ,,verovatno i od gs a,,,,

i ovo je tema o modelima tenere a ne o ktm u..ili africi....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

Tako da, po meni, u kategoriji zasta su oni namenjeni, pobedu, i to veliku odnosi KTM...

 

I da i ne... Gledajući samo performanse, KTM jest u prednosti... No ima to i drugu stranu

medalje... Troškovi održavanja KTMa su daleko veći nego Yamahe... Sva tri frienda koji

su vozili/ voze KTM Adv ( dvojica su ga prodala u međuvremenu ) su imali fatalne kvarove

motora na oko 30.000 km ( ležaji radilice i klipnjače ), a toliko km prođe prosječan vozač

za dvije godine, eventualno tri... O ciframa servisa i popravaka bolje da ne govorimo...

E sad, ako imaš dublji džep pa te boli briga, onda super, al ako nemaš i kupuješ motor da

te služi deset godina i 100.000 km, onda KTM singl nije neki izbor... Gledajući samo

performanse, KTM jest u prednosti, no kažem ti, leekovi koji imaju i ADV 640 i novu Tenerku

kažu da je KTM jedva malo bolji, i to naravno na Terenu... Vi svi gledate samo težinu motora,

no bitnije je kako je motor izbalansiran, nego da li je teži 10 ili 20 kg... Ja bi rado imao oba u

garaži ...  ;D

i ti bi sa tim ksem da ides na duzi put,nemoz ni 30.000km da sastavi a ja ubi 18.000 za sezonu s polovnom jamahom...

znaci jos jedan rezime,,

jamaha je bolja od ktm a....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Africa je bolji motor od XTZ 750, bolje izbalansiran, definitivno. Pri tome mislim na XRV 750.

XTZ 750 je jača 10 konja, brža u vožnji, al ja bi ipak kupio AT. One priče o servisu na 65 tkm

su malo priče za djecu - može XTZ 750 preći više od 100.000 km bez otvaranja motora, jednako

kao što sam vidio i otvorenih Africa sa malo km. Generalno mehanika nije ni jednoj problem, al

AT je ukupno bolji motor.

a i ovde si izjavio da i st prelazi 100.000km.....

pa sad kupi ktm a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Antek, zasto KTM nije sponzorisao LONG WAY Skotska - New York?

Iz prostog razloga " zato sto su znali da KTM nece stici na cilj".

 

LWR je lijepo ispričana pričica i ništa više. To zašto nije KTM sponzorirao putovanje,

znaju samo oni i učesnici, bez obzira na izjave učesnika. Barem meni, taj LWR nije

ništa posebno, jako je napuhan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Africa je bolji motor od XTZ 750, bolje izbalansiran, definitivno. Pri tome mislim na XRV 750.

XTZ 750 je jača 10 konja, brža u vožnji, al ja bi ipak kupio AT. One priče o servisu na 65 tkm

su malo priče za djecu - može XTZ 750 preći više od 100.000 km bez otvaranja motora, jednako

kao što sam vidio i otvorenih Africa sa malo km. Generalno mehanika nije ni jednoj problem, al

AT je ukupno bolji motor.

a i ovde si izjavio da i st prelazi 100.000km.....

pa sad kupi ktm a...

 

Ti poprilično osobno shvaćaš temu i ne možeš prihvatiti da tvoj motor je takav kakav jest...

Ja jako dobro znam koji motor koliko može preći i koje su mu kvalitete, i uopće ne miješam

kruške i jabuke... Znam i sve probleme sa KTMovima, od LC4 do LC8 950, ne moraš mi ništa

objašnjavati, znam i servisere i zastupnike osobno, sve njihove probleme kojih nije malo...

A i znam za ST probleme, od krhkog rama sklonog pucanju, loših brtvi glave, problema sa

radilicama, itd... Puno je STova bilo ovdje i puno ih je friendova vozilo, a imam i ja dosta

dugačak staž u šarafanju ... Neupitna je činjenica da su Yamahe pouzdanije od KTMova i

da mogu preći više km, to mi ne trebaš objašnjavati... Isto kao što je neupitna činjenica

da KTMovi imaju daleko bolja vozna svojstva od paralelnih Yamahi, a što je eksploatacija

ekstremnija, sve je manje Yamahi a više KTMova...

 

Smiješno je vaditi stare rezultate sa Dakra i pričati danas... Uostalom, tko pobjeđuje na

Dakru unazad 10 godina? KTM i dva puta Sainct na BMWu, tamo 99-e i 00-te, čini mi se...

Sve poslije pripada samo i isključivo KTMu, ostalih nema apsolutno nigdje, jedino Yamahin

prototip WR450 2-track tu i tamo nešto napravi, no to je kap u moru... Gdje su danas

Honda, BMW ? Otišli su u drugom pravcu, u neke druge vode...

 

Stvari treba promatrati objektivno, vama to fali, uz dužno poštovanje ... I ja vozim Yamahe,

i uvijek sam ih vozio, no treba imati dozu objektivnosti... Npr. bio sam na ovogodišnjim

Orange Daysima vozač "instruktor" ( ma što to značilo, ništa posebno ) na LC4 690 Enduro...

A vozio sam i ostale modele... KTM je stvarno trenutno najjači u offroad segmentu po

voznim karakteristikama od vozila koja nisu hardendurci sa kratkim intervalima održavanja...

Da ne duljimo dalje...

 

To što japanci rade pouzdane motocikle prosječnih komponenti i prosječnih voznih osobina

jedna je stvar... I ja sam sa svojom XTZ 660 prešao puno km, pa kad nakon 100 km na

KTMu ADV 640 sjednem natrag na svoj motor, tek onda vidim kako prosječan motor vozim,

a vozim ga zato što mi je jeftin za održavanje jer sve radim sam...

 

Treba u životu svašta isprobati i onda donositi zaključke, jebeš LWR i slične komercijalne

filmove koji su reklama onih koji si to mogu financijski priuštiti, a raja naivno donosi zaključke,

BMW može, KTM ne može i slično ... Najteža takmičenja trenutno osvajaju KTMovi, a onako

kako se učesnici LWRa voze, mogu komotno ići kod Daneta i Kome na instrukcije  ;)

 

Ajd kad se jednom vidimo, da uz pivo nastavimo dalje, ne da mi se više  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Africa je bolji motor od XTZ 750, bolje izbalansiran, definitivno. Pri tome mislim na XRV 750.

XTZ 750 je jača 10 konja, brža u vožnji, al ja bi ipak kupio AT. One priče o servisu na 65 tkm

su malo priče za djecu - može XTZ 750 preći više od 100.000 km bez otvaranja motora, jednako

kao što sam vidio i otvorenih Africa sa malo km. Generalno mehanika nije ni jednoj problem, al

AT je ukupno bolji motor.

a i ovde si izjavio da i st prelazi 100.000km.....

pa sad kupi ktm a...

 

Ti poprilično osobno shvaćaš temu i ne možeš prihvatiti da tvoj motor je takav kakav jest...

Ja jako dobro znam koji motor koliko može preći i koje su mu kvalitete, i uopće ne miješam

kruške i jabuke... Znam i sve probleme sa KTMovima, od LC4 do LC8 950, ne moraš mi ništa

objašnjavati, znam i servisere i zastupnike osobno, sve njihove probleme kojih nije malo...

A i znam za ST probleme, od krhkog rama sklonog pucanju, loših brtvi glave, problema sa

radilicama, itd... Puno je STova bilo ovdje i puno ih je friendova vozilo, a imam i ja dosta

dugačak staž u šarafanju ... Neupitna je činjenica da su Yamahe pouzdanije od KTMova i

da mogu preći više km, to mi ne trebaš objašnjavati... Isto kao što je neupitna činjenica

da KTMovi imaju daleko bolja vozna svojstva od paralelnih Yamahi, a što je eksploatacija

ekstremnija, sve je manje Yamahi a više KTMova...

 

Smiješno je vaditi stare rezultate sa Dakra i pričati danas... Uostalom, tko pobjeđuje na

Dakru unazad 10 godina? KTM i dva puta Sainct na BMWu, tamo 99-e i 00-te, čini mi se...

Sve poslije pripada samo i isključivo KTMu, ostalih nema apsolutno nigdje, jedino Yamahin

prototip WR450 2-track tu i tamo nešto napravi, no to je kap u moru... Gdje su danas

Honda, BMW ? Otišli su u drugom pravcu, u neke druge vode...

 

Stvari treba promatrati objektivno, vama to fali, uz dužno poštovanje ... I ja vozim Yamahe,

i uvijek sam ih vozio, no treba imati dozu objektivnosti... Npr. bio sam na ovogodišnjim

Orange Daysima vozač "instruktor" ( ma što to značilo, ništa posebno ) na LC4 690 Enduro...

A vozio sam i ostale modele... KTM je stvarno trenutno najjači u offroad segmentu po

voznim karakteristikama od vozila koja nisu hardendurci sa kratkim intervalima održavanja...

Da ne duljimo dalje...

 

To što japanci rade pouzdane motocikle prosječnih komponenti i prosječnih voznih osobina

jedna je stvar... I ja sam sa svojom XTZ 660 prešao puno km, pa kad nakon 100 km na

KTMu ADV 640 sjednem natrag na svoj motor, tek onda vidim kako prosječan motor vozim,

a vozim ga zato što mi je jeftin za održavanje jer sve radim sam...

 

Treba u životu svašta isprobati i onda donositi zaključke, jebeš LWR i slične komercijalne

filmove koji su reklama onih koji si to mogu financijski priuštiti, a raja naivno donosi zaključke,

BMW može, KTM ne može i slično ... Najteža takmičenja trenutno osvajaju KTMovi, a onako

kako se učesnici LWRa voze, mogu komotno ići kod Daneta i Kome na instrukcije  ;)

 

Ajd kad se jednom vidimo, da uz pivo nastavimo dalje, ne da mi se više  ;D

 

Ako se secas, snimatelju Klaudiju  na GS-u pukao je ram kada je tresnuo sa motora, kao da je od stakla. Zar to jedan BMW moze sebi da dozvoli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Pukao je ram, jer je to preveliki motor za jaci off road koji su imali po Sibiru i posebno Mongoliji. Ali Ante nije BMW-ov advokat, ne znam sto se njemu obracas u vezi pucanja rama na BMW-u? Niko ne brani BMW niti napada, samo pokusavamo da realno uporedimo prednosti i mane ST i AT (ali nam zbog navijanja tesko ide ;D) ;)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Pukao je ram, jer je to preveliki motor za jaci off road koji su imali po Sibiru i posebno Mongoliji. Ali Ante nije BMW-ov advokat, ne znam sto se njemu obracas u vezi pucanja rama na BMW-u? Niko ne brani BMW niti napada, samo pokusavamo da realno uporedimo prednosti i mane ST i AT (ali nam zbog navijanja tesko ide ;D) ;)!

 

Sci, samo da razjasnimo nesto. Antek je u par navrata spomenuo pucanje rama na ST. O.K.,ST je za klasu ispod GS-a pogotovo Adventur-a ali ako pukne na BMW-u (a ne bi smeo) sto ne bi pukao i na ST-u. Sta je onda u pitanju, los proracun inzenjera ili zamor materijala, i to na novom motoru. Znaci li to da nije predvidjen za kofere i svu dodatnu opremu, sto onda nisu isli nacked? To me dovodi do zakljucka da bi se KTM raspao a Ural nebi ni video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pukao je ram, jer je to preveliki motor za jaci off road koji su imali po Sibiru i posebno Mongoliji. Ali Ante nije BMW-ov advokat, ne znam sto se njemu obracas u vezi pucanja rama na BMW-u? Niko ne brani BMW niti napada, samo pokusavamo da realno uporedimo prednosti i mane ST i AT (ali nam zbog navijanja tesko ide ;D) ;)!

 

Sci, samo da razjasnimo nesto. Antek je u par navrata spomenuo pucanje rama na ST. O.K.,ST je za klasu ispod GS-a pogotovo Adventur-a ali ako pukne na BMW-u (a ne bi smeo) sto ne bi pukao i na ST-u. Sta je onda u pitanju, los proracun inzenjera ili zamor materijala, i to na novom motoru. Znaci li to da nije predvidjen za kofere i svu dodatnu opremu, sto onda nisu isli nacked? To me dovodi do zakljucka da bi se KTM raspao a Ural nebi ni video.

 

 

 

 

`

 

 

Podrzavam ,sve sto si rekao je tacno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Zato su oni kupili rusku makinu i presli onoliko km ;D ;) Nijedan maxi enduro nije predvidjen za teski off road i zato na BMW-u puca ram i kardan na teskim terenima. Ne postoji maxi enduro koji moze trpeti i istrpeti teski hard kroz pustinju, jer su pritisci koje trpi ram nenormalno visoki i u kombinaciji sa vibracijama oni kidaju svaki ram kod tezih motora :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Zato su oni kupili rusku makinu i presli onoliko km ;D ;) Nijedan maxi enduro nije predvidjen za teski off road i zato na BMW-u puca ram i kardan na teskim terenima. Ne postoji maxi enduro koji moze trpeti i istrpeti teski hard kroz pustinju, jer su pritisci koje trpi ram nenormalno visoki i u kombinaciji sa vibracijama oni kidaju svaki ram kod tezih motora :);)

bas zato st i at nisu za teski off road,,jes da je st laksa pa se bolje pomasa od at,,,al to nesmem da izjavim  ;) ;) ;) zbog hondosektasa.. :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Zato su oni kupili rusku makinu i presli onoliko km ;D ;) Nijedan maxi enduro nije predvidjen za teski off road i zato na BMW-u puca ram i kardan na teskim terenima. Ne postoji maxi enduro koji moze trpeti i istrpeti teski hard kroz pustinju, jer su pritisci koje trpi ram nenormalno visoki i u kombinaciji sa vibracijama oni kidaju svaki ram kod tezih motora :);)

 

IZ planeta 350 ccm. Mongoli, cobani ga popravise u sred vukojebine i teeeeraj Misko, a ovi Bembaru bacise u staro gvozdje! ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Zato su oni kupili rusku makinu i presli onoliko km ;D ;) Nijedan maxi enduro nije predvidjen za teski off road i zato na BMW-u puca ram i kardan na teskim terenima. Ne postoji maxi enduro koji moze trpeti i istrpeti teski hard kroz pustinju, jer su pritisci koje trpi ram nenormalno visoki i u kombinaciji sa vibracijama oni kidaju svaki ram kod tezih motora :);)

 

IZ planeta 350 ccm. Mongoli, cobani ga popravise u sred vukojebine i teeeeraj Misko, a ovi Bembaru bacise u staro gvozdje! ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodas po ivici kolega  ;),jios par ovakvih izjava o GS-u i sekta ima da baci anatemu na tebe a onda da ti nisam u kozi :o ;D,imas srece pa te program jos nije detektovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sad ce ga detektuje  ;D ;D ;D ;D ;D

ma najgore je to sto je bmw morao da vodi citav tim iza sebe,,zato kupis yamahu i ne razmisljs,kao sci ,covek krenuo bez logisticke podrske,otiso vratio se i nista spektakularno da mu pandrkne na motorcetu,,,,,,jos uz to polovnjak,, ;D ;D ;D a bmw i novi...doduse nisu oni za takavu turu al ajd sad,idu ljud i sa boljim motorima po blatu i off roadu pa se vrnu.....

 

post-2236-12879005641125_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Sci, samo da razjasnimo nesto. Antek je u par navrata spomenuo pucanje rama na ST. O.K.,ST je za klasu ispod GS-a pogotovo Adventur-a ali ako pukne na BMW-u (a ne bi smeo) sto ne bi pukao i na ST-u. Sta je onda u pitanju, los proracun inzenjera ili zamor materijala, i to na novom motoru. Znaci li to da nije predvidjen za kofere i svu dodatnu opremu, sto onda nisu isli nacked? To me dovodi do zakljucka da bi se KTM raspao a Ural nebi ni video.

 

Potpuno krivi zaključak, KTMovi ramovi neuporedivo su čvršći i robusnije napravljeni od bilo kojeg BMWa,

Honde ili Yamahe. 100% ne 99%  ;) KTMovi su više offroad koncepcije nego BMW GS i to se vidi na

svakom detalju. BMW je nekakav alround motocikl, namjenjen prvenstveno za putovanje po svim terenima,

ali da je bash neki offroad motor, nije... U principu se možeš voziti i sa R1 po terenu, ostaje samo pitanje

kako i u kojem ritmu. Sve ima svoju svrhu i namjenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja