Jump to content

Moto Zajednica

Louis pomoc!

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

@BanditVA Sada je kasno. Naime, prilikom kupovine moraš da naglasiš da želiš da ti popune "Tax Free" obrazac. Sa tim na izlazu iz EU ili na aerodromu pre ulaska u avion, je obavezno prijaviti robu, koju oni pregledaju i overe obrazac. Ili ne overe ako se radi o otpakovanoj i upotrebljivanoj robi. Originalno pakovanje, ili etiketa ako se radi o odeći, su obavezni kako ne bi bilo problema. Nakon overe, takav dokument se šalje u evropsku centralu, jedno vreme beše u Češkoj, sad ne znam, sa podacima o računu na koji da uplate povraćaj novca. To nije uvek u visini PDV-a već zavisi o kojoj vrsti robe se radi. Koliko se sećam, za odeću je oko 8%. Pravo na ovaj povraćaj robe imju svi koji kupuju u državi u kojoj nemaju prebivalište, osim ako pridavnica nema ugovor za ovo pa i ne nudi ovu opciju. Jbg, kasno si se setio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ok, nema ni veze.. Pored automobila za carinu ko bi se još baktao sa time, mislio sam da je jednostavnije :)

Hvala svima u svakom slučaju.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki LTD i Yamaha Tenere

Stara tema isto pitanje, ima li ko da donosi iz Louisa opremu? Ako ne da znam da cimam sestru da mi salje nekim prevoznikom kacigu ovamo...

 

WWW.LOUIS.EU

Buy Scorpion Exo-920 Evo Flip-up Helmet at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Bio u Louisu i trazio povracaj poreza tj dokument sa kojim posle vratim porez

Na kasi im trazis papir GLOBAL BLUE  !!!

Na carini (granici) prijavis papir zbog pecatiranja i overe  !!!

Kod nas u Rajfajzen banci ( tada je bilo samo kod njih ) uzimas novac sa prilozenim dokumentima - banka uzima 15% proviziju  !!!

 

ETO ,

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 8/28/2019 at 8:09 AM, BanditVA said:

Da ne otvaram novu temu, a staru ne mogu da nadjam, a mislim da sam negde pročitao o povraćaju poreza od kupovine u Louisu..

Elem, u predhodne 2 nedelje sam pazario u louis-u u dva navrata, prvi račun 210e, drugi 360e.. Imam sačuvana oba računa, sad me zanima kako najjednostavnije da dobijem povraćaj? Hvala

Sad nikako. Dok si na kasi odma trazi GLOBAL BLUE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja