Jump to content

Moto Zajednica

Motor za pocetnika

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Pozdrav jos jednom.

Naime,posto planiram da uzmem neki motor/skuter iima dilemu oko izbora.Posto su mi sredstva ogranicena tj cale ce uzeti i planira da i on i buraz i ja vozimo isti,mada cu ja najvise,naravno :) . E sad,posto cale ima neka iskustva oko voznje (vozio MZ pre 30g.) burazer nikakva,ja onako (vidi u "predstavljanju") verovatno cemo uzeti neki jaci skuter otrpilike 150cc,jer to cudo treba i nas 100+ kilase da povuce.Max.sredstva za ulaganje su oko 1000e mozda + - 100e.Koji su vasi predlozi,novo,polovno,skuter,motor ili sl.Meni se licno svidja Keeway Matrix 150cc?I kakva su vasa misljenja o Sprint skuterima?Motor bi se koristio uglavnom za gradsku voznju (Ako se Nova Pazova  moze nazvati gradom :)  ) poneki izleti do BG i okoline.

Hvala unapred. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Koristi opciju "search".procesljaj malo 4um,ima dosta takvih tema  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Ja licno nemam neko poverenje u keeway skutere. Vozim Elysea od 100 kubika nekih 5 godina i jako je dobar i kvalitetan skuter. Relativno redovna odrzavanja i radi odlicno. E sad kad bi na mojih 100 dodao jos 50 , bio bi fantastican. Pogledaj Elysea od 100 i 150 kubika, moj predlog. :)Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

pogledaj jonway astro 125ccm,1100e nov,kinez naravno ali hvalitetan,millennium-motor.com

vozio sam ovaj skuter i mogu ti reci da je odlican za pocetnike a i za iskusne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

sprint classic, 150kuba, 16"tockovi, vodeni hladjenje, 1100jura, da ne mozgas mnogo.

Prve dve osobine su velika prednost sto se pocetnika tice.

Naravno liberty, al je cifra malko drugacija...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Sto se tice Keway-a, jesu mozda kinezi ali mislim da imaju garanciju dve godine bez obzira na kilometrazu, tako da za novac koji ti imas mozda je najbolje resenje od svih kineskih skutera (samo zbog garancije i servisa-batajnicki drum) -moje misljenje.

A za Liberty 125 - prosle godine (verovatno i ove) u Novom Sadu si mogao da ih uzmes za 600E (iz Italije, postarski). Moze da se naleti i na neki koliko toliko ocuvan primerak, ali za razliku koja ti ostaje mislim (nekih 400E) trebalo bi da mozes da ga dobro sredis i da te sluzi doooosta dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Slazem se,Liberty 125...za oko 800 eura mozes da nadjes dobro ocuvan primerak,i plus 300 za servis...i miran si :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Moj savet ti je da uzmes neki napucani kineski scooter, recimo Keeway(kvalitetniji) ili Sprint(jeftiniji). Jeftino odrzavanje i neces puci puno love ako planiras da u neko skorije vreme prelazis na pravi motor. Ja ne bih Liberty, ruzan mi do-zla-boga... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Moze i keeway125cc Sta fali Saxi-ju. Ide svuda i stize. Mozes sa njim da vidis koliko je zadovoljan.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ma da, ako bas hoces jaci skuter za te pare definitivno gledaj liberty...a onaj keeway speed 125, kvinki i nesto na tu foru? nije ni to lose, ako hoces nesto sto lici na pravi motor...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Liberty je mozda najbolji...

Veliki tockovi. Juce je meni ceo tocak "upao" u kanal... Da ga nisam video, i da ispred mene nisu kocili Dajver, Hornet i Dusan postojala bi velika verovatnoca da bih poljubio asvalt.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

da ne pocinjem i sada ovde otvorio sam novu temu gde razmatram neke skutere...samo sto polovni nece doci u obzir :S

 

onda ne razmisljaj, jer za 1000Eur imas Sprint ili Motomania.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1694 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Moze i keeway125cc Sta fali Saxi-ju. Ide svuda i stize. Mozes sa njim da vidis koliko je zadovoljan.

Nemoj se vredjamo,Saxi vozi Kymco od 125 cc ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Moze i keeway125cc Sta fali Saxi-ju. Ide svuda i stize. Mozes sa njim da vidis koliko je zadovoljan.

Nemoj se vredjamo,Saxi vozi Kymco od 125 cc ::)

 

Ok, ok. Moja greska. Placas pice!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

Ma uzi polovan keeway speed 125/150ccm i uzivaj, samo ga redovno odrzavaj i nece biti problema, ja ga vozim vec 6 meseci (125ccm), i vozio sam zivotinje od 120+ kila na njemu 90kmh...ma ide, a sta god da rikne kosta 300dinzi  ;D 

Ja se iskreno na njemu izivljavam i "uff" sa foruma to moze da potvrdi, teram ga samo u crvenom i dizem na tocak, padao sam sa njim i jos uvek ide dobro  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja