Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje u vezi protektora na jakni

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Evo mozda jednog glupog pitanja... Kada se kaze da jakna ima protektore da li se misli da ima ona kao sundjerasta podebljanja ili su od tvrdog materijala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Kod mene na jakni (Ixon) su plastišni sa sunđerastim obodom za ramena i laktove dok je onaj za leđima od sunđera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: BGD,Bezanijska kosa

Svako vreme ime svoje materijale:

Protektori>nekada=fatelin,sundjer

Protektori>danas=sundjer,plasticni materijali,karbonska vlakna..

Protektori>sutra=sundjer,titanijum,....

Protektori>prekosutra=?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Svako vreme ime svoje materijale:

Protektori>nekada=fatelin,sundjer

Protektori>danas=sundjer,plasticni materijali,karbonska vlakna..

Protektori>sutra=sundjer,titanijum,....

Protektori>prekosutra=?

 

 

ima titanijuma i danas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

U 3T-Racing-u imash povoljno da uzmesh kornjachu, ona najveca preko celih ledja je oko 3500din. i solidna jakna oko 12000din pa za neke pristojne pare dobijesh i jedno i drugo shto je najbolja kombinacija (al' sam pametan ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ki pcelica ... ;D ..... nego naso sam neku kornjacu ima za ledja, ramena, laktove sve iz jednog dela, cena je cini mi se oko 110 evra??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

da probam da ne otvaram novu temu.

 

mene zanima opcija sa protektorima koji se postavljaju spolja. konkretno, imam jaknu koju rado nosim ali bez protektora. ispod stavim kornjacu (duzu) i to je ok a recimo stavio bih i nesto za laktove spolja. isto tako i dole za kolena. znaci, da li tako nesto postoji, gde se moze nabaviti (nesto mi se cini da toga nema ni u louis-u). da li je stepen zastite manji kod takvih protektora nego kod onih ugradjenih u jaknu (!). preporucujete ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=20019225 (za laktove)

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=20019224 (za kolena)

 

Što se tiče laktova, ako ništa drugo, daleko je jednostavnije obući jaknu sa protektorima, nego kačiti ove protektore preko jakne. Zamisli da 5 puta u roku od dva sata moraš pet puta da skineš i obučeš jaknu. Što se bezbednosti tiče, šta znam, mislim da je ipak teže da se protektor laktova u jakni uvrne i ne zaštiti lakat, nego što je to slučaj sa ovim spoljnim protektorom. Dodatno, jakna ima i štitnike za ramena. Meni ovi spoljni protektori više liče ako hoćeš da voziš u majici pa čisto da se zaštitiš tipa bolje išta nego ništa. To je neko moje razmišljanje, ne tvrdim ništa od ovoga što sam rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=20019225 (za laktove)

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=20019224 (za kolena)

 

Što se tiče laktova, ako ništa drugo, daleko je jednostavnije obući jaknu sa protektorima, nego kačiti ove protektore preko jakne. Zamisli da 5 puta u roku od dva sata moraš pet puta da skineš i obučeš jaknu. Što se bezbednosti tiče, šta znam, mislim da je ipak teže da se protektor laktova u jakni uvrne i ne zaštiti lakat, nego što je to slučaj sa ovim spoljnim protektorom. Dodatno, jakna ima i štitnike za ramena. Meni ovi spoljni protektori više liče ako hoćeš da voziš u majici pa čisto da se zaštitiš tipa bolje išta nego ništa. To je neko moje razmišljanje, ne tvrdim ništa od ovoga što sam rekao.

 

odlicno hvala za linkove, ne znam kako sam ih prevideo tamo. upravo me to zanima. prednosti i mane. u tom smislu evo kontra pogled koji me provocira ka ovom resenju. imas ovakvu sitaciju. krenes iz bgd npr na taru. stavis protektore. u valjevu je pauza. skines protektore i u kofer. tada imas /skoro/  "civilnu" jaknu (komotno, udobno, sednes na pice, setas gradom a nisi robocap - ok moze u majci ali mi jakna dobro dodje zbog dzepova). nastavljas put, navuces kacigu, navuces i protektore. slazem se da nije neko resenje za lokalne, gradske voznje (?) na 100 metara kreni stani. jakna sa ugradjenim protektorima mi jedino pasuje kada sam na motoru (u pokretu) cim stanem postaje mi neprakticna cak i da je nosim "preko ramena".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

mene je jakna po ovoj vrucini pocela opasno da smara

 

poceo sam da razmisljam o nekoj all-in-one kornjaci koju bih mogao da obucem ispod taknkog duksa

 

 

jos samo parice....  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ako na jani pise da ima CE protektore, to je onda prava stvar, sve drugo je igra. CE protektori se u jaknama stavljaju na ramena i laktove, na ledjima je obicno sundjer koji treba zamijeniti ledjim CE protektorom koji se gotovo uvijek doplacuje ili jednostavno kupiti kornjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja