Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga na laktu

Recommended Posts

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Posmatram po ns ovih dana sve je više likova sa kacigom na laktu, pa ne mogu da shvatim fenomen. Ako već neće da nose kacigu na pravom mestu (glavi) čemu trud vucarati je na laktu? :o Probao sam jednom i tu tehniku , i moram priznati da mi baš i nije išlo, ili sam se klepao u rebra ili mi je klizala od zgloba :), zaista ne kapiram užitak, što je lepo ne ostave kod kuće ili stave pod mrežicu na mesto suvozača? I dali je iko odjasnio likovima da ako padnu na tu stranu im negine makar dvostruki prelom ruke? Šta vi mislite o obajšnjenju ovog fenomena ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nisi dovoljno faca da stavis kacigu i istrpis agoniju da te ne vide na motoru, ali opet se pravis faca, kao vozis bez kacige, al ti je frka da te murija ne nahvata bez doticne jer bi onda morao da platis...

 

Isto kao da nosis kondom sa sobom ali ga ne koristis ;)... A imas prilike :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Znači sex sa sudanskom prostitutkom sa kondomom u džepu, lepo ;D ;D ;D

A ja mislio da u zakonu nepiše gde moraš nositi kacigu, baš sam glup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A ja mislio da u zakonu nepiše gde moraš nositi kacigu, baš sam glup.

 

Sto je najveca fora i ne pise, ali racunali su ljudi da ne postoje bolidi koji bi kacigu nosili na laktu ??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Ma to je fora da se vidi ko ima motor kada se vozi, a kako ljudi da zaključe čiji je ono motor ispred kafića ako kaciga ne stoji na stolu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ima i ljudi koji stite lakat,treba im mozda ruka za "neke radnje", a ima i onih koji imaju skupe firmirane kacige, pa im je glupo da ih nose na primer u koferu, a ako je na glavi onda se ne vidi ko to ima skupu kacigu, i tako je sve to strasno veliki problem, pa se lakat pokazao kao najbolje resenje...

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

To je primer klasicnih bolida koji nisu ljubitelji motora nego neizivljeni kreteni koji svojom bezobzirnoscu i nepazljivom voznjom ugrozavaju sve redom, a sve u cilju privlacenja sto vece paznje :-\ A ne tako retko voze skupe i napucane masine u sorcu i papucama :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1374 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ma to je fora da se vidi ko ima motor kada se vozi, a kako ljudi da zaključe čiji je ono motor ispred kafića ako kaciga ne stoji na stolu

E pazi kad sam i ja skontao da je to tako. I zato kad sednem u kafic, uvek drzim kacigu na vidnom mestu. A i motor parkiram sto blize stolu da se nebi neko zabunio i pomislio da je moj onaj raskantani tomos naslonjen na bankinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

A ja mislio da u zakonu nepiše gde moraš nositi kacigu, baš sam glup.

 

Sto je najveca fora i ne pise, ali racunali su ljudi da ne postoje bolidi koji bi kacigu nosili na laktu ??? ;D

 

Pise u zakonu i ne mozes se vise vaditi na to. Ja sam probao pre neki dan da stavim kacigu na lakat da preguram motor par metara i uopste nije bilo ni prakticno ni udobno. Izgleda da je i za to potrebna vestina i vezba.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Evo ja da dam malo drugaciji odgovor. Kacigu nekad stavim na lakat. I nista mi ne smeta. Ali to je na kracim relacijama. Par stotina metara. Ajde da mi neko kaze sto nisam nekada stavio kacigu da ja nisam motoras ili da ja ne volim motore.  Iskreno, ako ja napravim prekrsaj sto nekad stavim kacigu na lakat, isto tako i drugi prave prekrsaj sto preteraju brzinu. A to svi rade. Prekrsaj je prekrsaj. Kacigu uvek ponesem, jer nikad neznam gde cu ici, pa da mi je uvek tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1162 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

svaki put kada se vozim do novog sada, a to je nekoliko puta nedeljno grad je pun likova sa kacigom na laktu,probao sam nekoliko puta tokom defilea da je drzim nalaktu to mi je neudobno i smetami kaciga sluzi da se nosi na glavi,a ima vise oni koji je u opste nenose ni na laktu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kacigu stavim na lakat jer mi je tu najzgodnije. Kad hocu duze da se vozam ili idem negde dalje, stanem i stavim je na glavu za 5 sekundi. Ko ima deblju ruku, njemu smeta i steze ga. Ali kacigu uvek ponesem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ja bih ukinuo kaznu za nenosenje kacige.Ako neko hoce da izvrsi samoubistvo,zasto mu smetati?A pretpostavljam da bi takav gest izazvao i kontraefekat,barem kod jednog dela "bajkera"...Neka moja "politika" je da kaciga glavu cuva,i da apsolutno nije bitno da ljudi vide ko vozi motor,jer se zbog toga veoma lako moze desiti da sutra nema ko da vozi taj isti motor (ne daj Boze,ali je i te kako moguce).Ipak,i ja neretko sedam na motor bez kacige,ali samo na kracim relacijama.Neko ce reci da mozes da vozis 100km i da padnes isto kao i da si vozio 100m.Tacno je,ali su sanse manje.I meni kaciga smeta,ogranicava mi vid,steze,pod njom se znojim,opterecuje vrat,ali bolje i sve to,nego...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Meni to uopste nije jasno.....kacigi nije mesto na laktu, za laktove postoje protektori, makar oni bili i oni plastikanjeri za rolere ili oni u kombinezonu/jakni za motor, vec na glavi.

 

Pre 2 dana stajem na semafor kod novog merkatora i covek na skuteru skida kacigu i popravlja frizuru ( mislim...lik na 5-ici osisa, kao da ima sta da popravlja ) i kacigu obesi o lakat. Skrenem mu paznju da stavi kacigu na glavu, jer se o njegovoj glavi radi, mene bas briga, vozim tenk, a on sve " ma da u redu je...opusteno.." i nista....odzuji dalje sa kacigom o laktu.

 

Ajd, ja vozim bajs bez kacige pa mi suze oci koliko idem, a mogu misliti ovima na sportnjacima....jos da ih pukne neka zunzara ili gundelj u glavi pa da se stropostaju sa motora i on i suvozac, a jos gore da pokupe nekog sa strane. Nije kaciga izmisljna da se nosi o lakat, vec na contari.

 

Pretpostavljam da su takvi tipa " meni se padovi/udarci tvrdokrilaca u glavu pri 80/200 ne dogadjaju " pa tako voze bez kaciga, sa ili bez naocara koje cisto sumnjam da su one koje mogu da izdrze udar metka iz vazdusne puske.

 

Da ne spominjem soder koji odskace od automobila koji nemaju zavesice....

 

Mislim ljudi.....nesrece se desavaju kada se najmanje nadamo, kacigu na glavu, zivot je u pitanju. Ne zelim da iko nastrada ali sam veliki protivnik nenosenja kaciga na glavi, cak i na kratke relacije....djavo vreba iza svakog coska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Meni i dalje nije jasno!

 

Moze li neko da mi da konkretno objasnjenje zasto je lakse staviti kacigu na lakat nego na vugla? I jos i neko objasnjenje prakticnosti toga?

 

Ocekujem odgovore od onih koji to rade.

 

Ajde shvatam ove sto idu bez icega ili eventualno u brzim cvikama... glupi, lepi, to pali cicke ili sta vec.... zabole ih za policiju i za eventualni pad ili zakucavanje (ustvari to se njima ne desava... cek da pogledam crnu hroniku). Ali ne razumem vugljenje 2 kilograma necega na laktu! Niti je projektovana tako da pase, niti je dobar osecaj. Sposobnost koriscenja kvacila ili kocnice (ko kako vec voli da nosi kacigu) ni ne spominjem.

 

Redovno idem relaciju Temerin-Novi Sad (65km u oba smera ukupno)... kako god bio cist, dok stignem u NS prekriven sam raznoraznim ostacima kojekakvih zivuljki... osetim svaku kada udari u mene... buku kada udari u kacigu..... uhhh................. i onda mi u susret naidje smeker sa 200+km/h sa ili bez cvikera, nakrivljene glave, jedno oko zatvoreno, na drugo skilji... Mozda bube obilaze te bez kacige? Ne znam!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ma samo opušteno... Objašnjenje, teško da će na forumu neko iz prve ruke da ti da, al' mogu ja kao posmatrač da probam ;D

  ;D '' ;)Verujem da je to populacija koja nije popustila najezdi pisanja kazni pa su otišli s' ortacima na sajam i kupili ''lepu'' kacigu od par stotina ajvara! E, sad, niko im nije rek'o da istu probaju, a i verovatno ta šara nema toliko veliki broj pa su jednostavno uzeli najlepšu. Logično da je sad nose na laktu da im makar nešto štiti, a i rekli su im da će laktom da ih ''razgaze'' na potrebni XL ili XXL broj... ;) ''  ;D  Veeeeliki smajli na ovaj pasus, a vi

Ako stvarno nemate ništa pametnije da radite, nemojte hejtovati, idite vozite se.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam pre par dana presao 15km sa kacigom na laktu! Odvezao sam drugara kuci i za voznju mu dao moju back-up kacigu, koju sam nazad drzao na laktu. Dok sam stigao kuci bolela me cela ruka... ali sam valjda bio fensi?? (mada nemam R-a...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Ja sam pre par dana presao 15km sa kacigom na laktu! Odvezao sam drugara kuci i za voznju mu dao moju back-up kacigu, koju sam nazad drzao na laktu. Dok sam stigao kuci bolela me cela ruka... ali sam valjda bio fensi?? (mada nemam R-a...)

 

Eeee, nisi bio fensi jer ti je druga kaciga bila na glavi, ali mislim da bi bio extra frajer da si i drugu stavio na drugi lakat ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Eeee, nisi bio fensi jer ti je druga kaciga bila na glavi, ali mislim da bi bio extra frajer da si i drugu stavio na drugi lakat ;D ;D ;D

 

WOW! Dva lakta, dve kacige!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Eeee, nisi bio fensi jer ti je druga kaciga bila na glavi, ali mislim da bi bio extra frajer da si i drugu stavio na drugi lakat ;D ;D ;D

 

WOW! Dva lakta, dve kacige!!

 

"Fancy 2 in 1"  ;D ;D ;D!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja