Jump to content

Moto Zajednica

Jamaha 125 SR problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Sad viđoh da kolega ima isti problem kao moja jamaha. Gore sam pisao možda neko nije pročitao, ja sam nabavio drugi karburator i ništa se nije promijenilo sve je isto kako je i bilo sa mojim karburatorom. Ja sam od početka najmanje sumnjao na karburator ali kod mene brlja ugao predpaljenja, mislim da je tu neki problem oko elektronike. Nekad kad neće da upali stroboskop lampom nema nigdje tačke predpalenja a ako se samo malo javi odmah se pojave one dvije crte predpaljenja 9 stepeni i tako ako nastavi verglanje bez palenja motora opet se ne pojavljuje tačka predpalenja već baca varnicu na nevidljivom mjestu. Sledeća situacija je kad motor radi ugao predpalenja je 9 stepeni ali kad dam gas taj ugao je nekad do 29 stepeni a nekad pod turažom pada na 5-6 stepeni. Logično je da elektronika brlja, osjeto sam nekoliko puta da motor iz čista mira povuče dobro kao da je vjetar udario u leđa ali to je bilo nekoliko puta na momente. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Danas poseta majstoru (Djole iz Sremske Mitrovice) na žalost bez motora, samo kratak usmeni opis problema, čovek me je u pola rečenice prekinuo rečima: znam za taj problem, u pitanju je CDI, elektronika brljavi.
Ja ću da probam da nabavim negde polovan CDI pa da vidim jel to to, ako neko zna nekog ko bi to mogao da ima, ili način da se nabavi, slobodno me kontaktirajte, ovde ili na pp.
Mali update za motorić, repariran kofer i retrovizori, očišćen i podmazan lanac, felne doterane, nađen i dodat plastični deo koji ide na upravljač, ispod ključa. Sve mi je lepši, a mojoj ćerkici bolje pristaje nego meni :)

IMG-20180508-WA0007[2249].jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Lijep ti je motor, ja bih trebao utorak dobiti CDI i deklo namotaja pa ću vidjeti dali će problem biti riješen, Pitaću u jamaha servisu dali mogu nabaviti nov CDI i koja je cijena a predpostavljam da je preskupo kad im je klackalica 110e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Na ebayu sam kratko prelistao cene, nema da se nađe ispod 110-120e. Mnogo mi je to iskreno, gledam kod lokalnih majstora da li neko ima neko rešenje. U ponedeljak idem kod gore pomenutog majstora, da baci pogled na sve, pa ćemo videti da li da se može da se popravi ovaj stari CDI ili jok..

Motorić lep, al ja na njemu izgledam, u najmanju ruku, smešno :)

 

IMG-20180501-WA0002[2254].jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nađi negde na netu šemu instalacije i povezivanja CDI - ja, pa uporedi sa šemama sličnih kineskih motora. Pre nekoliko godina smo upasovali CDI od kineza na Apriliju Pegaso i motor radio perfektno. CDI za kineza kupili u radnji nov, nisam baš zapamtio, al mislim da smo ga platili oko 2500 din . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Probaj nazvati Motomax Laćarak, ja sam kod njih kupio dihtunge za moju jamahu i prodavac mi je rekao da ima neki majstor koji prerađuje Kineski Cdi na jamahu sr i da funkcioniše dobro. Cijena tog kineskog CDIa je činimise oko 25e. Ako kod mene ne uspije zamjena polovnog CDIa i ja ću probati u Laćarku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Taj iz Laćarka je već radio ovaj isti CDI, pre 2 god kada je kupljen motor, sa neispravnim CDIjem, pa evo koliko je trajalo. Majstor kaže da je to prvenstveno i napravilo problem, nestručno čačkanje elektronike.

Mada 25€ i 120€ nije mala razlika. Možda vredi probati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

A jeli rađen originalni CDI ili je prerađen kineski, i kad je majstor uradio jeli tada bilo štucanja gasa sa lera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Iskreno, ne znam tačno. Znam da je ćale gledao da uzme drugi CDI, da mu je isto bilo skupo, i odjednom je našao neko rešenje, meni je rekao da ga je radio neki momak iz Laćarka za male pare. Toliko znam. Znam i da je u vožnji radio ok, ali da je teško palio, i da se gasio kad mu se da previše gasa odjednom na leru (da ne kažem "instant", nagrdiše me zbog toga :) )

Tako je i sad kod mene, s tim da sad uopšte ne pali, mora na gurku. Aj proveriću sutra oznake na CDIju, kad izađem iz noćne, valjda će se videti da li je original ili china.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Kod mene je stalno to štucanje gasa a u poslednje vrijeme je oslabila i vuča a nekad se desi da sam povuče dobro, kako god ako ne riješim problem ( mada u jamaha servisu kažu da to štucanje nije kvar da je to tako) prodaću ga pa kupiti neki drugi motor jer ja se nemogu pomiriti stim da mi motor štuca, za mene je to neispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ma kakvo bre štucanje, toga ne sme da bude ni slučajno. I neko je ranije napisao kako je to slab motor i ne može da primi pun gas odjednom, navodno, zato se gasi. Taj motorić itekako može lepo da se zavrti bez trunke zadrške ili bilo kakve smetnje u radu, sve zvoni kad radi, baš ima prijatan zvuk. Sa srećom kolega Miladine, ima da ga opravimo da sve puca. Javljam čim budem imao nekih vesti, to mi je sad broj 1 prioritet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja