Jump to content

Moto Zajednica

Modifikacija motora- savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Planirao sam da  kupim novi motor, ali nijedan nije zadovoljio dve glavne ideje: bas debele gume i moja visina ( 193) .

 

 Ideja je da nadjem majstora koji ce modifikovati neki postojeci motor. Samo da kazem da mi brzina i bilo sta drugo nije uopste bitno , gradska voznja je primarna.

 

1. Koji model motora izabrati, a da je moguce staviti bas debele gume na njega, sa kojima ne bi ugrozio neku bezbednost i ravnotezu na motoru ?

 

   S obzirom na visinu, da li su oni enduro motori  pogodni za modifikaciju guma ?

 

2. Koji je najbolji majstor za to u Srbiji ?

 

hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

meni jedino sto pada na pamet je neka modifikacija u supermoto obzirom  da pominjes enduro i bas bas debele gume, ali opet postoje fabricki propisi nije tamo neki inzenjer lupao dimenzije guma koje idu na odredjeni model, postoje tolerancije +- 2cm recimo, svakim odstupanjem od fabrickog se menja ciklistika i geometrija motora i to obicno bude losije, sto se tice gabarita mozda da zaboravis na te gume i uzmes nekog TDM-a, super teneru, africu... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Pa da, Scrambler i Rebel su mi bile opcije, i skoro sam i kupio Rebel, ali posle razmisljam, sto bih dao 7000-9000e za gradski motor, brzina nije bitna, a drugo znam sebe, imam dosta posla u gradu, znam da bih se iscimao zbog kradje . A drugo, zbog visine Rebel bi se isto morao modifikovati, a Scrambler je bas skup. I recimo da ga mogu normalno osigurati, vec je i to problem .

 

Ja bih uzeo neki stariji model, gde konstrukcija dozvoljava vece gume, i modifikovao ga sa bas debelim gumama .

 

Quote

mozda da zaboravis na te gume i uzmes nekog TDM-a, super teneru, africu.

Pa ne mogu da zaboravim nesto, sto mi je " fetish" odnosno glavna stvar, i kod nekog osecaja, i kod izgleda i samog dozivljaja, koji opet moze biti samo subjektivan ali opet .

 

Koji servisi i majstori bi ovako nesto uradili, ko je bas dobar za to ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Prava stvar za tebe - Ima najdeblje gume od svih, motor od 206 kubika, tri brzine, pogon na oba točka , maksimalna brzina do 60 km/h ( idealno za grad ) i može da prođe gde god poželiš : 

 

   

vezdexod_2014_leokuznetsoff_img_7755.jpg

vezdexod_2014_leokuznetsoff_img_7758.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja