Jump to content

Moto Zajednica

poziv na sud. sta reci?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

zato sto mi je i keva i cale, rekli su da sam to platim, bukvalno su rekli bole me ..... . a ovo je sigurno ovaj zatvor na klisi. i malo sam se raspitao. jedan drugov stric je bio 12 dana, cini mi se. i kaze ono, nije nista strasno, smor je. gledas televizor, jedes, spavas... a opet. 6 dana nije mnogo. videcu da pozajmim od nekoga, jer moji mi nece dati, a ako nista, odlezacu 6 dana i gotovo. samo neznam, dal se to pise negde, to da si bio u zatvoru. jer recimo kad bi hteo sledeci put da idem u ameriku, da mi ne bude, ne mozes da dobijes vizu jer si odlezo u zatvoru... kao ono kriminalci nam ne trebaju...

 

 

yubilli

ajde molim te reci, sta je toliko lose, bas me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Nije tako strasno, ali ti nije potrebno da u biografiji imas podatak "lezao u zatvoru". Sto se tice matorih, pa nisi valjda toliko naivan. To samo tako kazu, cim bi otisao, dotrcali bi da plate i da te vade. Pogotovo sto to nisu neke pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Nije tako strasno, ali ti nije potrebno da u biografiji imas podatak "lezao u zatvoru". Sto se tice matorih, pa nisi valjda toliko naivan. To samo tako kazu, cim bi otisao, dotrcali bi da plate i da te vade. Pogotovo sto to nisu neke pare.

 

znam. to i ja kontam... ali necu da ih sad ja ucenjujem time, ako ne platite, idem da lezim tamo... a ako pise u dosijeu odlezo u zatvoru. onda bolje da ne idem. a opet videcu. jos 14 dana imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

3500 hiljade, za ne nosenje kacige, na postarskom skuteru.... puj!

 

u pravu si ... trebali su da ti naplate mnogo mnogo više, i tebi i svima ostalima koji se nadju u tvojoj situaciji.

 

datum 25.08.2008. 21:30, blizu bazena Banjica, Beograd

 

dečko, ima 17 godina, uzeo "poštarski skuter" od drugara, vožnja bez kacige. glavom probija zadnje staklo golfa 5 ... pritom je izbio jedan zub, rasekao obraz ... o pravnim (prekršajnim) posledicama neću ni da govorim ... sa druge strane, upropastio je  poslednje veče u Beogradu ovim strancima ... posle 3 dana me je zvala njegova majka da mi kaže da je posle imao neki odloženi potres mozga ... ne znam šta je to ... ali nije mogao na nogama da stoji u tom trenutknu i non stop je povraćao ...

 

 

...

 

ako nisi razumeo, hteo sam da kažem, da smatram da je premalo 3500 za rizik u koji si doveo svog drugara, sebe i sve ostale učesnike u saobraćaju. pohvalno je što si nam predočio šta si uradio, a nimalo nije tvoj stav prema celoj priči.

 

žao mi je stvarno što od bjb zajednice mnogo malo učiš ...

 

urednicima se izvinjavam za offtopic, bilo je jače od mene da ne prokomentarišem  >:(

 

napomena: unesrećenom kolegi je zatamljeno lice, jer je u vreme fotografisanja bio maloletan, njegova majka se složila sa objavljivanjem fotografija samo pod ovim uslovom

post-3295-12879010252524_thumb.jpg

post-3295-12879010253068_thumb.jpg

post-3295-12879010253471_thumb.jpg

post-3295-12879010253836_thumb.jpg

post-3295-12879010254288_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Alo dechache ti kao da treba da dash 3500 jevrerja a ne dinara. Pa pozajmi, pa vrati, snadji se a te nebulozne price o zatvoru ne spominji. Ne mogu da verujem da je neko tako neozbiljan da za 3500 dinara uopste i razmishlja o zatvoru ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

To ti ostaje mrlja za zivota, osim ako ne pokusavas da izgradis karijeru kriminalca, pa nikad ne znas gde ce te zivot odvesti, takvo razmishljanje izbaci iz glave, pa ja da sam ti matori klechao bi mi na kukuruzu dok ti taj zatvor ne izbacim iz glave.

 

Sto kaze Benjamin treba i vise da ti naplate za tu kaznu, to je smesno ali se nadam da ce uticati na tebe da se malo zamislish.

 

Pamet u glavu, nisi vise dete, ja te kritikujem sa dobrom namerom i nadam se da si dovoljno pametan da se uozbiljis.  8) 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

A mozda da trazis da to platis na rate? Znam da je jednom mom poznaniku pauk odneo auto, i nije hteo odmah sve da plati, pa je nekako to na rate sredio da plati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

zato sto mi je i keva i cale, rekli su da sam to platim, bukvalno su rekli bole me ..... . a ovo je sigurno ovaj zatvor na klisi. i malo sam se raspitao. jedan drugov stric je bio 12 dana, cini mi se. i kaze ono, nije nista strasno, smor je. gledas televizor, jedes, spavas... a opet. 6 dana nije mnogo. videcu da pozajmim od nekoga, jer moji mi nece dati, a ako nista, odlezacu 6 dana i gotovo. samo neznam, dal se to pise negde, to da si bio u zatvoru. jer recimo kad bi hteo sledeci put da idem u ameriku, da mi ne bude, ne mozes da dobijes vizu jer si odlezo u zatvoru... kao ono kriminalci nam ne trebaju...

 

 

yubilli

ajde molim te reci, sta je toliko lose, bas me zanima.

 

‚Ma boli te uvo, nije ti  to turski zatvor...ovde je bre sve fin svet, ovde svi u zatvoru dobiju kurtone i vazelin gratis. Za furundžije dušu dalo  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Mozes da kazes ovako: " Casni sude. Odazvao sam se vasem pozivu, iako smatram da sam nepravedno doveden ovde sto cu odmah sledecim recima elaborirati. Poznato je da sam maloletan i kao takav podlozan spoljasnjim uticajima, socijalnim prozivkama i ekonomskom deficitu. Ovde sam doveden jer sam okarakterisan kao opasnost po sebe i saobracaj, i ja sad dignute glave pitam Vas zasto?! Zasto casni sude ja moram danas ovde da se pravdam za momenat maladalackog zanosa koji bi trebalo podsticati, a ne sankcionisati! Zasto uvek kazna casni sude?!! Zasto ne nagrada za momenat mladosti i potrebe da ovaj grad obojim u istu?!!! Pa zar niste cak i Vi bili mladi i u ta pradavna vremena pokusavali da se izrazite kao pojedinac pun ideala i stremljenja. I da ne bih dalje zadrzavao tocak pravde (obratite paznju casni sude da sam rekao tocak sto implicira da mi je motor u krvi), zelim samo jos da kazem da  smatram da nisam kriv ali ako vec zelite da me osudite smatram da je bitno da znate da preferiram naizmenicnu struju, od jednosmerne mi se dize kosa na glavi"!!!

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Da, tacno je da nekada hoce da odobre placanje na rate, ali onda moras da se opet drndas po sudu oko papirologije.

 

Jok more. Ja sam dve kazne (ratličiti prekršaji) unazad 2 godine na 5000 i 5600 platio prvo pola i nakon skoro godinu dana,javio neki drug milicajac iz Milana Rakića.Čovek mi je oba puta rekao da platim ostatak kazne i donesem mu uplatnicu na prijavnicu da me nebi privodili.

Tako sam i uradio i nije bilo problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

A mozes i da odugovlacis sa placanjem, pa kad ti posalju opomenu, uput u zatvor ili patrolu na vrata da onda platis. A u medjuvremenu inflacija pojede pola kazne, a i ti se zaposlis i skupis novce...

 

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ma nisu to neke pare, 3500, oko 40e. a i 6 dana nije mnogo. videcu, pozajmicu pare, platicu, a ako nista, 6 dana odlezim, taman da se malo odmorim od svega. ali verovatno cu pozajmiti i platiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Zeljko,

ako nije proslo 8 dana od kada si primio resenje o kazni, sastavi zalbu za Vece za prekrsaje, pozivaj se u njoj da nisu uzete u obzir olaksavajuce okolnosti (da si maloletno lice, da si izdrzavano lice, bez sopstvenih prihoda, da ti je ovo prvi prekrsaj...) spakuj to u kovertu i PREPORUCENIM pismom posalji to sudu za prekrsaje koji je doneo prvostepeno resenje. U zalbi trazi smanjenje kazne, odnosno ponistavanje prvostepenog resenja i vracanje predmeta prvostepenom organu na ponovno razmatranje i reseavanje.

 

Pune nazive organa imas u pouci o pravnom leku, na dnu resenja.

 

Ovim ces dobiti neki mesec odlaganja, a mozda ti i umanje kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I da ne platis sad ni dinar, niko te ne bi jurio bar godinu dana. Bar tako je u Lazarevcu. Tako da mozes da placas po 1000din mesecno, i da za tri meseca otplatis celu kaznu. Naravno, cuvaj uplatnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Ekipa u zatvoru se uvek raduje kada im na zicer dodje lep mlad momak da im glumi devojčicu  ;D plati kaznu i beži ili ponesi i tamo kacigu i neki deo moto opreme koji štiti bulju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

1. Ako ikako mozes, IZBEGAVAJ boravak u zatvoru.

 

2. Da, u dosije ti se upisuje da si bio u zatvoru.

 

3. Da, moze uticati na eventualno (ne)dobijanje vize za USA.

 

4. Pozajmi novac i plati (mada ti je bolja varijanta da nadjes neki privremen posao i taj novac zaradis a i nesto ti ostane - stovari neki sleper cementa i eto novca).

 

Pozdrav, Ivica

 

PS: Sledeci put nosi kacigu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

ja sam dobio 10 prijava do sada i imao sam srece da sam bio maloletan  kada se to desilo. 2 puta mi se desilo da sam zaboravio da platim kaznu i morao sam jos par stotina da platim vise...

A na slici se vidi da je precrtan poziv za izdrzavanje kazne zatvora.

Zato sada druze pamet u glavu i pazi sta radis. Ja sam sada punoletan i rebnuli su me letos 2000  za voznju u suprotnom smeru.

post-4146-12879010288914_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Reci da te je pandur uzeo na zub. Par puta ti je tražio motor i ti mu nisi dao. Od tada te presreće, piše kaznu za sve moguće i nemoguće. Zahtevaj suočavanje, tvrdi da si imao kacigu i da imaš preko 18.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Reci da te je pandur uzeo na zub. Par puta ti je tražio motor i ti mu nisi dao. Od tada te presreće, piše kaznu za sve moguće i nemoguće. Zahtevaj suočavanje, tvrdi da si imao kacigu i da imaš preko 18.

 

Los nacin odbrane (mada je vreme za odbranu proslo). :)

Sud uvek poklanja vecu veru OSL (ovlascenom sluzbenom licu) ili ti policajcu koje radi svoj posao, koji je u postupku svedok bez ikakvih pravnih ili drugih interesa po rezultat postupka, nego okrivljenom ciji je interes da se "izvuce" i kome je dozvoljeno cak i da laze bez posledica. Svedok za lazno svedocenje moze krivicno da odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

gotovo je tu sad. presuda je izrecena, ja sam rekao da sam pogresio i nema tu sta da se laze vise...

 

a ako jeste tako, mislim vezano za to sto ce mi negde pisati da sam lezo u zatvoru 6 dana. onda bolje da se ne zezam s tim jer mogu da imam problema kad budem isao negde iz zemlje... a mislio sam da nebi bilo problema.

 

pozajmicu pare i platicu. posle cu vec nekako da vratim.

 

hvala svima na savetima!

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja