Jump to content

Moto Zajednica

Politika - prolece doslo motoristi ginu

Recommended Posts

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

iako imam kordurinu jaknu sa 3m reflektujucim materijalom,,stavicu preko nje fluo prsluk,mislim da cu biti bar 2x uocljiviji u saobracaju,,naravno nebitno dali je nandzarast ili zelenkasto fluorescentan,,,mislim iliti nadam se da cu biti vidjeniji..... ;)

ha ha ha... ;D :D ;D Videćete bolje noću... Mislim da bi bilo bolje da nosiš fluo zelenu jer tu boju nosi policija pa se ljudi uplaše... Narandžastu nose smećari pa tu nema respekta...

Dobra ideja za eventualnu protestnu vožnju, da svi nosimo zelene fluo prsluke... Sorry za off...

Ja sad vozim lagano kroz grad i bolje se organizujem tj ne krećem na posao u zadnji čas pa da jurcam već ranije da bih lagano vozio do istog. Mislim da ovo pravilo treba forsirati u vaspitanju dece od malih nogu za bilo šta jer ako se ne organizuješ dobro pa kasniš, dolazi do jurnjave, nerviranja, zaboravljanja, prolaska na crveno i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ti me Boki podsjeti na ideju koju sam skoro dobio kod mene na poslu. Obzirom da mi na posao svaraćaju kojekakvi likovi, a između ostalih naša laboratorija odrađuje i analize krvi za gerijatriju, kod njih ima jedan lik koji je ne znam ni sam kako uspio da nabavi onaj narandžasti komplet kakav imaju oni iz hitne pomoći. Ultra narandžasti fluorescentni komplet jakne i hlača. Moja ideja je (bila) nabavka tog kompleta i prerada za motor.

 

Obzirom da se imaju po dve trakice na nogavicama i rukavima, a čini mi se da ima i na leđina, ostaje samo da se našiju nosači za protektore sa unutrašnje strane i da se dobije krajnje upadljivo i funkcionalan komplet za motor.

 

Pitanje je samo kako doći do tog kompleta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ljud, nemojte da se zavaravate idejom da su samo vozači automobila krivi, jer to samo uliva (laćni) osećaj sigurnosti, već treba obratiti pažnju na suštinu...

 

Koliko puta smo u crnoj hronici pročitali o pogibiji vozača skutera? Oni su jednako ugroženi kao i ostali motore, čak i više jer nisu ni stabilni niti imaju masu kao neki veći motori, i ima ih mnogo više u saobraćaju, pa opet u crnoj hronici su mnogo mnogo manje zasupljeni nego R-ovi, CBR-ovi, SRAD-ovi i slične zujalice... Ne verujem da skuteraše vozači automobila manje seku i oduzimaju prednost, ne verujem da se lepše ponašaju prema njima i da su obzirniji prema istima.. Ono što pravi razliku je što skuter ide 60, a R 260, i od toga se gine... Dakle to je glavni uzrok, a sečenje puta je samo jedna od propratnih stvari, i sigurno nije većinski uzrok u priči (da jeste, broj poginulih skuteraša bi bio mnogo veći nego broj poginulih na Rovima, proporcionalno broju skutera/Rova).

 

Na prvom mestu brzina ubija, a sve ostalo nije tako strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Mnogi ne pale svetla na motoru, pa kada jos dodas i jedva cujne auspuhe na novijim motorima- nevidljiv si.

 

Vozim kupe Alfu koja ima velike mrtve uglove i nepregledna je iza, tako da  mi se ne malo puta desava da se od niotkuda pojavljuju kolege bajkeri na "zujalicama". Neprijatno i opasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Pazis na motocikliste (i sam pripadas toj skupini), vidis ga u retrovizoru, sklanjas se desne da bi ovaj prosao i cujes sirenu, njegov kolega te obilazi sa desne strane  >:(  (desilo mi se prije dva mjeseca)

 

Ponovicu ovdje jedan moj post iz neke druge teme:

 

Kod spore voznje motociklisti najcesce bivaju ugrozeni zbog sledecih situacija:

 

1. obilazenje motociklom (skuterom) sa desne strane

 

Ja, kao, nazovi profesionalac bas puno i ne gledam u desni retrovizor (osim ako ulica nije bulevarskog tipa). X puta sam bio u situaciji da oborim motocikl koji se pojavi sa moje desne strane (a ja pazim na motocikle u saobracaju jer i sam sam motociklist, kakvo je stanje tek kod onih koji ne paze, a takvih je puno). No, u toj situaciji smo sami krivi iako se poslije udesa moze se dokazati krivica vozaca veceg vozila (izgurao sa puta nezasticenog motociklistu). Savjet: iako izgleda da ima vise prostora i da je siguran obilazak sa desne strane, ne radite to jer jednostavno niste uocljivi i niko vas ne ocekuje sa te strane.

 

2. ukljucivanje velikog vozila u glavni put

 

Tu je zapravo najveca opasnost (narvno u slucaju da vozimo normalno, bez divljanja) sporo ukljucivanje vozila u glavni tok saobracaja (pogotovo ako je to kamion pod teretem). Da zlo bude gore, uglavnom su prikljucne ulice nepregledne, a u novije vrijeme bilbordi predstavljaju ogroman problem jer bitno smanjuju pogled. Ako govrimo o prometnoj gradskoj ulici ukljucivanje u saobracaj je prakticno nemoguce bez oduzimanja prednosti (pitajte one koji zaradjuju na tockovima). Tu je za nas situacija daleko najnepovoljnija i tu mozemo da nastradamo ni krivi ni duzni, pogotovo ako vozimo iza dostavnog vozila zatvorenog tipa (furgon) zbog cega imamo jos manji pregled na situaciju i ne mozemo da predvidimo reakcije vozila ispred. Savjet: biti sto vidljiviji (duga svjetla, jarke boje, ... ) i stati i propustiti nestrpljive vozace koji bi da se ukljuce u sobracaj.

 

3. iskljucivanje velikog vozila sa glavnog puta

 

Ovdje postoje dvije varijante, kada se vozilo koje ide u smjeru s vama iskljucuje iz kolovozne trake. Najveca opasnost zapravo preti od neispravne (ili nekoriscenja) signalizacije. Ako skrece desno to i nije toliko opasno, ali ako skrece lijevo, a prije tog je usporio tako da smo u liniji sa njim i onda cimnje lijevo, presjekao nam je put i... Ovdje postoji jedan bizarni savjet: budite vidoviti, tj. predpostavite zasto je vozilo usporilo, radi tempa saobracaja, ili zeli da napravi neku radnju koja ce da nas ugrozi.

 

Slicna situacija je i kada se vozilo iskljucuje iz suprotnog smjera, a presca nam put. Tu takodje vrijedi savjet iz predhodnog slucaja.

 

4. zaustavljanje na sred puta

 

Ovo nema smisla, ali opet se desava da se neko vozilo zaustavi odjednom na cesti, naravno da to nije po propisu. Tu smo zapravo najvise ugrozeni ako se krecemo iza vozila koje nam smanjuje vidik (autobus, kmion, dostavno vozilo,... ) pa ne mozemo da predvidimo sta ce da se desi. Savjet: ukoliko je velika guzva, a zatekli ste se iza takvog vozila koje nije bezbjedno obici pustite da vas obidje automobil ili dva i time odma dobijate bolju preglednost u sobracaju.

 

Napomena: kod brze voznje nite jedan od ovih savjeta ne vredi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja