Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc za mog druga Broj motora se ne slaze

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Audi A4

Zdravo svima...zamolio me drug da postavim temu pa cisto da pitam malo bolje upucene ljude. 
naime on je kupio auto koji mu se svidjao dosta dugo , koji je bio registrovan od 2004 pa sve do ove godine kada je istekla registracija pa ga je taj i prodavao zbog toga neregistrovanog...On je kupio auto ali nisu napravili ugovor jer je bilo kasno i vratio se u gradu pa mu je poslao preko agencije ugovor i sve da on zavrsi tamo i overi  u sudu sa saobracajnom itd i to je sve uradjeno, izbusena saobracajna itd.. E sada kada je otisao na tehnicki u svome gradu proverili su broj motora i zadnje 3 ili 4 cifre nisu iste kao sto pise u saobracajno(kada se ocita)...on se zacudio i pozvao tog coveka koji kaze da nema pojma kako to moze kada ga registrovao sve vreme...e sada sta moze da se odradi u ovoj glupoj situaciji jer i ja sam pogledao prvih 5-6 cifre su iste kao broj sasije ali zadnjih 4 broja nisu isti...i to se jedva vidi dole kada ides u kanal ili na dizalici ovako nema sanse jer ipak je auto 95god pa je i rdja odradila svoje...
Da li je moguce nekako da se kupi drugi motor a ovaj izvadi i stavi taj drugi i da se promeni u saobracajnoj ili sta je najbolje sada uraditi?

Hvala svima unapred.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pustiti rdju da odradi posao do kraja (ako treba i pomoci joj) i traziti PUS,ukucavanje broja prema uputi sup-a.

Ako bude menjao motor šifra mora biti ista kao u postojeceg,ako ne bude ista mora traziti saglasnost proizvodjaca i raditi atest bez obzira sto je ista marka,ccm i kw isti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Može da bude i glupost, tj greška prilikom ukucavanja broja u saobraćajnu. Meni se to desilo na jednom motoru. Bio je registrovan dva, tri puta, bez provera brojeva, samo su prenošeni. Kada sam otišao da ga registrujem, sve smo lepo završili, upisali pravi broj (ukucan na motoru), a u SUP-u su se potrudili da nađu prethodne registracije (pre izdavanje saobraćajne sa pogrešnim brojem). Sve smo rešili tako što je upisan broj koji je ukucan, pošto je motor bio registrovan bar deset puta sa tim brojem, pa onda sa pogrešnim, kada sam prijavio grešku.

 

Isto tako, na jednom Falkoncu, koji je bio vojni motor, pa prodat na otpadu, registrovan na osnovu papira sa otpada, sve vreme je kao broj rama bio ukucavan broj koji vojska stavlja kao inventarski broj (ili tako nešto). Pored je bio fabrički broj rama. To sam saznao tako što sam prodao čoveku motor koji sam ja registrovao bar pet puta. Još su to bila vremena kad su ozbiljno pregledali motore. I to se rešilo ukucavanjem nekog broja (PUS, valjda), pošto nije napravljen, suštinski, nikakav prekršaj. Samo se od prvog dana vodio pogrešan broj rama.

 

Sve zavisi ko je šta petljao. niko neće da prizna da je prodao falš vozilo, ako ga je prodao kao regularno. Ali, kažem, postoji mogućnost greške u kucanju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Treba otici u sup sa nekim papirom sa tehnickog i obratiti se sefu salterske sluzbe za registraciju. On, ili sluzbenik silaze u kartoteku i nadju dosije od tog auta sa kompletnim papirima. Moze da bude greska u kucanju, a mozda je neko menjao motor i registrovao na kvarno. Ako je greska salterskog sluzbenika, shef pise i pecatira potvrdu o datoj grsci i radis tehnicki normalno. Bivsem vlasniku ne mozes nista, jer si pri kupovini bio duzan to da proveris. Ako uradis tehnicki preko veze kao tvoj predhodnik, rizikujes da ti pri prvom vanrednom tehnickom oduzmu auto i ko zna jos sta. Imas i mogucnost da brojeve premazes nekom kiselinom i da zbog nemogucnosti ocitavanja dobijes uputstvo od sup-a za masinski fax gde ti ukucaju brojeve iz saobracajne, ali obavezno prvo proveri svu papirologiju auta takodje u sup-u. Gubljenje vremena i zivaca, ali sta da se radi. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 445 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Kao što su već napisali , proveri da nije greška u papirologiji .

 Jednom su komšiji hteli da oduzmu auto zbog neslaganja broja motora sa saobraćajnom...   

odneo policiji  originalnu dokumentaciju , garanciju i račun kupovine ,  ovi ga  natrćili što nije uočio grešku prilikom preuzimanja saobraćajne 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Taj sto ga je prodao zbog toga ga je i prodao jer nije mogao proci tehnicki .Lepo izbacio grbu pa ko veli mozda kad ode u drugi grad tamo i provuce  nekako a posle godinu dana bas ga briga ko ce sta reci.Bilo koji motor koji je isao u tu sasiju moze da ubaci potpuno legalno , naravno , kostace .I nece ici na atest nego ce doci iz AMSS da pregledaju na tehnickom .pregledu .6000 din pregled i ne punih 6000 din potvrda da je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 871 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Posto sam ja imao slican problem prosle god sa motorciklom, da ne davim... ja bih ti preporucio da  taj broj motora toliko zardja da vise nije moguce normalno ga procitati, uveravam te da je to najlaksi nacin da resi problem. sve ostalo je bas peripetija koja ce ga kostati nervoze vremena i nesto para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Izvinite sto ulecem u diskusiju ali imam problem slicne prirode  pa mozda je neko imao slicna iskustva pa bi voleo da cujem savet.Imao sam udes sa motorom .klizanje i pad motor se tumbao i ostetio desnu stranu agregata bas gde se nalazi broj motora. Sta mi je ciniti osposobio bi taj motor za voznju al to me koci u pitanju je Jamha virago pet tri pet . Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4524 postova
4 minutes ago, miske87kv said:

Izvinite sto ulecem u diskusiju ali imam problem slicne prirode  pa mozda je neko imao slicna iskustva pa bi voleo da cujem savet.Imao sam udes sa motorom .klizanje i pad motor se tumbao i ostetio desnu stranu agregata bas gde se nalazi broj motora. Sta mi je ciniti osposobio bi taj motor za voznju al to me koci u pitanju je Jamha virago pet tri pet . Hvala

Slikaj ostecenje pa cemo ti reci.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Može da se reši ako je u predmetu ispravan broj. Imao sam isti problem na prvom tehničkom na novom autu, posle 2 godine, proverili u dosijeu vozila i izdali novu saobraćajnu sa ispravnim brojem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja