Jump to content

Moto Zajednica

MDS Lace Up / OnOff kros kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Qingqi 200GY

Video sam ove dve kacige na popustu, 5800 za Lace up i 5300 za OnOff. Puna cena im je oko 14k. Čitao sam da ovaj brend proizvodi AGV. Treba mi ovaj tip kacige jer je u fulface-u teško izdržati i 5 minuta u offroadu bez vizira. Najviše me je privukla cena na popustu. Da li neko ima iskustva sa ovim brendom ili još bolje istim kacigama? Da li ima bolja off kaciga u ovom cenovnom rangu?

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova

Prvo da se zahvalim Pavletu za info!

 

Posle kratke potrage na netu (nepoznat mi i model i proizvođač),poručim je juče i stigla mi malo pre.

Imam ovih dana jako puno obaveza,motor u petak ide kod Bokilića-tako da ništa od nekog detaljnijeg testiranja do sredine ili kraja sledeće nedelje.

 

Kutija i unutrašnjost:

 

IMG_20160907_143031.jpg

 

IMG_20160907_143251.jpg

 

U kutiji sem kacige,vrećice i kratkog uputstva nema ničega (poklon ne očekujte).

 

Slike kacige:

 

 

 
IMG_20160907_143317.jpg
 
 
IMG_20160907_143337.jpg
 
IMG_20160907_143353.jpg
 
IMG_20160907_143415.jpg
 
Kvalitet izrade pod rukom deluje OK...kalup je pogođen (nosim M veličinu i ova M mi odgovara)...nigde ne škripi i ne uvija se...fiksne luftere ima na bradi i poleđini, i ima dva na vrhu kacige koja mogu da se zatvore...postava može da se vadi...ima brzu kopču...nagib ili ugao kačketa može da se pomera...
 
Težina:
 
IMG_20160907_144347.jpg

 

(Vaga nije toliko precizna i težina varira od 1350 do 1400 grama.)

 

Postoje i dve negativne stvari koje sam do sad primetio,mada jedna može da bude potpuno subjektivna stvar,a druga samo do modela koji je mene zapao:

 

-Nos ili onaj špic na delu kod brade je po meni višlji nego što bi trebalo.Recimo,ako treba da vam je pogled fokusiran tik ispred prednjeg točka-moguće da će te promeranjem glave tražiti pravi ugao.(Ovo moguće da nekom (ili drugima) neće predstavljati problem,jer ne leže svaka kaciga na svaku glavu isto.Probajte ako možete pre kupovine)

 

 IMG_20160907_143924.jpg

 

-Kačket i njegov ugao (o kome sam pisao) kod mene i ne radi kako bi trebalo i kako je zamišljeno.Šraf koji se popušta i kasnije zateže kada se namesti ugao ne hvata do kraja i kačket se uvek vrati u sredinu,a pritom guli zadnji deo kačketa,gde se šraf i nalazi.(Moguće da je problem samo kod modela koji je mene zapao.)

 

Toliko za sad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Qingqi 200GY

Kupio sam danas kacigu, 15 minuta sam razmišljao koju boju da uzmem. Uzeo sam čistu crnu, jedino crna je mat boja. Solidna je plastika i kvalitet izrade. Koliko para, toliko i muzike. I ja sam imao problema sa kačketom, trebao je šraf malo više da se zategne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova

Danas sam se konačno provozao motorom sa novom kacigom.Napravio nekih 70-80km i on i off road-a i utisci su krajne pozitivni.I pored težine od 1350-1400g,smatram da je dobro izbalansirana i nisam je osećao na glavi i pored više od 3 sata na glavi.Uglavnom sam prašinario po ataru,ali sam izašao i na asvalt,pa i tamo da je isprobam.

 

Na 80 km/h-utisak je kao sa full face.

Na 100-tki-i dalje sasvim udobno.

Na 120-blizu krajne granice.

Na 140-izdržao samo nekoliko sekundi i odmah smanjio.Sve,samo ne bezbedno...

 

Moram da napomenem da sam je testirao između naseljenih mesta i da je duvao baš jak bočni vetar.Možda bi bez vetra krajne brzine bile veće i udobnija vožnja,ali ovo što sam danas vozio u takvim uslovima je krajna granica. 

 

Na netu,cena ove kacige je od 80 do 110e.Mislim da je ovo neka realna cena i da za te pare nema mnogo boljih kaciga.Za pare koje sam ja dao je "poklonjena"...

 

p.s.kačket za koji sam napisao da pravi problem je rešen.Samo treba jače da se stegne.Ja sam se bojao da ne oštetim navoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja