Jump to content

Moto Zajednica

Problem s fz6s 2006 godiste

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Rijeka
  • Motocikl: FZ6 S

pozdrav ekipo, novi sam biker pa se puno ni ne kuzim u motor ( jos). Uglavnom imam problem s motorom, nedavno mi se pocelo desavat da u voznji jednostavno izgubim gas i onda ga nakon par sekundi uhvati ili pak skroz nece dok ne stanem i ugasim motor i nanovo ga upalim, i primjetio sam da mi se zna ugasit u leru. isto tako  mi se desilo da kod kretanja dam gasa krene i jednostavno najedanput ostane bez gasa i nece reagirat a cuje se se onako malo dublji zvuk ko da bi htio povuc a nemoze.. dali to ima kakve veze s akumulatorom ili je pak nes drugo u pitanju? 

 

Akumulator je jos uvjek original na njemu punjen je bio 2 puta, ali on normalno vergla i pali..

 

zna mi se takoder desit da kad ostanem bez gasa i moram stat i ugasit ga i na ponovno upalit da mi nece uvjek od prve da odradi ono zujanje sto se cuje prije paljenja i onda ne reagira uopce nego zna tek koji put iz druge ili trece. 

 

ako je ko imo kakav slican problem. pomagajte! Hvala ! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 771 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Prvi dio posta me podsjeća na moj problem sa fejzerom a to je bio TPS senzor, senzor položaja gasa (tako nekako). 

Ovo drugo da pumpa neće da odradi nije mi se u tom periodu dešavalo.

Mislim da bi svaki Yamahin ovlašteni majstor pomoću dijagnostike utvrdio u čemu je problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

.. novi sam biker pa se puno ni ne kuzim u motor ( jos).  ....

 

Zaista liči na problem sa TPS-om. Proveri sa prethodnim vlasnikom da li je TPS (Throttle Position Sensor) menjan - to godište je imalo preventivnu zamenu - opoziv.

A s'obzirom na napisano u tvom postu, saznaj koji servis je kvalitetan u tvom širem komšiluku pa ga oteraj na pregled. Takav problem se ne rešava po forumima, posebno bez iskustva sa mehanikom/elektrikom.

Ono što možeš sam i prvo uradi - (..a cuje se se onako malo dublji zvuk ko da bi htio povuc a nemoze..)  vidi kakav ti je filter za vazduh.

Ajd, pa javi šta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Rijeka
  • Motocikl: FZ6 S

moze javim sto sam napravio. 

 

ono sto znam o motoru da je prethodni vlasnik u 5 godina napravio 6000 km s njim a kupio ga je od jednog pomorca sa 16000 km ja sam ga  uzeo od njega sa 22000 vidio sam takoder da su na njemu bile original tvornicke gume koje je trebalo pod hitno zamjenit.

 

nista otic cu prvo do yamahinog servisa da  vidim ako mogu napravit dijagnozu i rec sto ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Druze imao isti problem.

Meni se motor gasio iz cista mira . Sumnjao na senzor copave. Govorili mi da je pumpa. Cak mi motor stao negde na Jadranskoj .

Na kraju se ispostavilo da zeza killswitch.

Rastavis kutijicu gde se nalazi isti kupis neki kontakt sprej i poprskas. Zatvoris i gas .

Od problema presao 7000km nije stucnuo

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Proveri i kontakte na akumulatoru za svaki slucaj . Pozz

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@ mAkinJo ; @ kinggotcha

 

Kada se motor gasi "iz čista mira" ili usred vožnje to može da bude kill-switch tj. ESS (naziv u dokumentaciji Engine Stop Switch). Imao skoro isti problem.

Inicijalni opis problema nije bio gašenje, nego "voznji jednostavno izgubim gas i onda ga nakon par sekundi uhvati ili pak skroz nece dok ne stanem i ugasim motor i nanovo ga upalim". Nisam 100% siguran u tvrdnju, ali ne verujem da je primarni problem rešen. 

 

A'propo ESS-a, a pričam o svom slučaju: kada sam otvorio kućište pa zavirio u prekidač (iz ptičije perspektive) prekidač je delovao ispravno - bradavice nisu delovale potrošeno, a naleganje je bilo OK - potpuno drugačija slika se dobila rasturanjem dotičnog na sastavne elemente. Jedna bradavica je izgledala kao vulkansko grotlo. Spolja, naizgled OK, ali je kontaktna površina u stvari bila pojedena a kontaktna pločica na toj strani je takođe bila oštećena. Sve to se ne može videti bez rasturanja prekidača. Lek je nov prekidač. Možda može i reparacija, a kao prelazno rešenje prelemiti žice - tj. izbaciti prekidač iz jednačine.

 

Ulaskom u Self-Diagnostic Mode, mogu se proveriti neki parametri (np. signal TPS-a), objašnjenje je u 7 poglavlju servisnog uputstva.

 

Šta god radili, srećna vam rabota - ja sam samo imao potrebu ovo da vam kažem. I gašenje motora u vožnji i nagli gubitak vuče su jebena situacija u sred nekog preticanja - pa ko razume, shvati će.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja