Jump to content

Moto Zajednica

Nije za crnu hroniku fala bogu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Veceras, ugao Vojislava Ilica i Mis Iribijeve bela alfa iz pravca grada radi polukruzno, Yamaha, momak idevojka na motoru kako kazu ocevidci velikom brzinom, iz pravca konjarnika ka gradu udaraju u alfu. Oboje su zivi, momak je sedeo na kolovozu u momentu kad sam prolazio a devojku je zbrinjavala hitna pomoc.Nadam se da su OK!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Brzina,najveci nas neprijatelj...

Ovo je neverovatno... kao sastanak Saveza komunista sa temom - samokritika...

 

Sad nije najveci problem kreten u autu za koga se zna da je okretao polukruzno, nego motociklista za koga se jos ni ne zna kojom se brzinom kretao pri cemu je imao i pravo prvenstva prolaza.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Brzina,najveci nas neprijatelj...

Ovo je neverovatno... kao sastanak Saveza komunista sa temom - samokritika...

Sad nije najveci problem kreten u autu za koga se zna da je okretao polukruzno, nego motociklista za koga se jos ni ne zna kojom se brzinom kretao pri cemu je imao i pravo prvenstva prolaza.

Očigledno ne shvataš ispravno ni tuđe komentare, a ni događaje u saobraćaju.

Spajk u svom komentaru nije rekao da je krivac za udes motorista niti je vozača Alfe proglasio nevinim.

Poenta je u sledećem: Vozač automobila napravi grešku, a vozač motora (zbog veće brzine) ne uspe da ukoči ili izbegne budalu, pa se unesreći (i što je brzina veća to su i posledice po motociklist teže, bez obzira što nije skrivio udes).

A nakon uviđaja vozač automobila uglavnom ode kući, a vozač motocikla uglavnom završi na urgentnom ili na groblju.

Komentari na brzinu ne okrivljiju motociklistu nititi amnestiraju automobilistu nego samo ukazuju na posledice koje pretrpi motociklista.

Jednostavno: Manja brzina nam daje vremena (i prostora) da budalu koja nas ugrozi ili zaobiđemo, ili se zaustavimo, ili makar usporimo pre udara.

Povređenima želim brz i potpun oporavak, a krivac da da bude adekvatno kažnjen za ono što je učinio.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ako ispratimo polozaj sudara,o kakvom polukruznom vi ovde pricate?Ovo,kao da je covek doleteo sa strane puta i zabio se u auto.Dve duple saobracajne trake,odvojene ostrvom.O kom polukruznom pricamo,maaaajke vam...Covek sa alfom u svojoj traci,a motocikl zabijen pod uglom od 90 stepeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Ljudi, ne mozemo da gledamo na sebe kao na bogove i kao da nam je sve dozvoljeno!! Bez obzira ko je kriv, niko nam ne daje za pravo da jurcamo kao muve bez glave i uvek krivimo druge!! Naravno da ima ljudi koji su manje spretniji u saobracaju i manje vode računa i toga smo svi svesni, isto tako za par sekundi motor razvije za cas brzinu od 80 - 100 km/h gde su ograničenja 50 km/h ali toga očigledno većina nije svesna i uvek mu je drugi kriv!!

Ako se sami ne sačuvamo niko nas neće sačuvati, pogotovo ako imamo suvozača na motoru!!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Sashac

Na onako vlaznom kolovozu je motor kao udarna sila bez problema mogao da zarotira Alfu za tih 90 stepeni. U suprotnom da ga je pokupio sa strane u njegovoj traci gurnuo bi ga na ostrvo. Obrati paznju koliko je motor usao u auto pa preracunaj kolika je otprilike bila udarna sila pa u to jos ubaci vlazan asfalt.

 

Jbg. Krivi su obojica. Alfa svakako, ali i da je vozac motora sporije vozio mozda bi ga ovaj u Alfi bolje video ili bi on sam mogao da ga izbegne.

Ne branim vozaca automobila ali moramo da budemo svesni da pri takvim brzinama u gradu motor moze da se stvori u trenutku dok npr. pogledamo drugu traku koju prvu secemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ja mislim da je alfa na tom semaforu radila levo polukruzno a motor je prilikom udara zarotirao za 90 stepeni, tako da ispada da je alfa u svojoj traci... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja mislim da je alfa na tom semaforu radila levo polukruzno a motor je prilikom udara zarotirao za 90 stepeni, tako da ispada da je alfa u svojoj traci... 

Ispratite polozaj srče na asfaltu...ako je uradio polukružno,srča bi bila na mestu udarca,ne može i ona da se zarotira...Glasno razmišljam,pokušavam da dokučim situaciju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Po opisu situacije napisane u prvom postu, oni su isli jedan drugom u susret i jedini moguci uzrok udesa je polukruzno okretanje Alfe. A sto se srce tice kolko vidim i nema je, na automobilu su sva stakla cela. A i same slike prikazuju vozila kako stoje, a ocigledno je da to nije mesto udesa . Takodje, da je motor isao iz Mis Irbijeve, ne bi ni dosao na tu raskrsnicu jer pre nje ima ono odvajanje za skretanje desno te bi se u V. Ilica ukljucio posle 15 - tak metara . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Naravno, svi pokusavamo da dokucimo i kometarisemo. Ali mislim da nema sanse da se tako zakuca u alfu a da ona ostane apsolutno u pravcu kretanja. Osim ako alfa nema 5t i ai vozac bi refleksno smotao ulevo pa se popeo na ostrvo... Srce ima iza zadnjed tocka motora. Ako zabodes osovinu u dupe alfe vidis da udarac je mogao da bude tu , tj da je sve po inerciji otislo malo napred...A ako i vizir ukazuje na mesto pada vozaca ili suvozaca motora onda mislim da je alfa definitivno isekla coveka...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Mnogi u ovoj temi su zeznuli i Serloka Holmsa... U prvom postu je covek lepo napisao ko je isao iz kog pravca tj. isli su istim pravcem a razlicitim smerovima, a ovde se tupi ko je isao odakle.

 

I kako, bre, obojica su su krivi??? Pa kad te lopov izdzepari, onda ste krivi oboje - on sto je krao, ti sto si imao pare? Brzina motora je jos nepoznata. Za ocevidce u 95% slucajeva motor ide velikom brzinom cak i kad ide 50-60 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Alfa definitivno jeste isekla motor (radeci polukruzno) koji se zabo izmedju vrata i prednje gume i tu se zaglavio. U momentu sudara kolovoz je bio suv ili delimicno mokar jer u momentu kad sam tu prosao pocinjala je kisa (razlog vise da se uspori),  vozac motora sedeo je na kolovozu  uz ivicu trotoara tik do trolejbuske stanice (strana Vera) i bio je u svesnom stanju a devojku je zbrinjavala hitna koja je slucajno tuda prolazila. 20tak min. kasnije kada sam se vratio na raskrsnicu, napravio ove slike cikica pod kisobranom mi je ispricao da je vozac motora bio priseban,svestan dok je devojka davala znake zivota i bila je polusvesna, nadam se nista ozbiljno. Ne znam ali me strasno iritira kurcenje i brza voznja na dva ali i na cetiri tocka. Razlog postavljanja ove teme nije ko je u krivu a ko je u pravu i ko je komsiji otrov'o kravu vec upozorenje na posledice brze i ne prilagodjene voznje svih ucesnika u saobracaju. Mozemo do sutra da razglabamo ko je tu kriv a ko prav ko je imao prednost a ko ne steta je vec napravljena. A vi kolege obuzdajte malo testosteron naucite kako se tera i uziva na dva tocka a brzinu i krajnje granice vaseg ljubimca testirajte tamo gde je tome mesto (Navak na pr.) <_<

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

. Mozemo do sutra da razglabamo ko je tu kriv a ko prav ko je imao prednost a ko ne steta je vec napravljena. <_<

O tome ne moramo da razglabamo ni sekund!

Jasno je kao dan ko je kriv.

A mi treba da se zalazemo za sto rigoroznije kaznjavanje ovakvih kretena, kako bi se time smanjio broj oduzimanja prednosti motociklistima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Zelje m kolegi i saputnici brz oporavak. Dušebrižnicima da nešto nauče, a sudijama i saobraćajnim genijalcima da pametno iskoriste svoje znanje i, napokon, urade nešto korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Vozite 50km/h u naselju i imacete manje problema.

Jedan od najmudrijih postova ikada napisan na forumu...

 

To je najbezbednije, vozis 50 u bulevaru sa vise traka, a i sa leve i sa desne strane te preticu i automobili i autobusi, ubacuju se ispred... milina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Činjenica stoji - sa 50-60kmh ćemo lakše da odreagujemo na ove budale koje uleću i seku motore. Sa 80-90kmh, to je već teže. Sa preko 100kmh neću ni da komentarišem. Ovde svi odmah reaguju emotivno i padaju u vatru, a niko nije vozača Alfe proglasio nevinim, koliko ja vidim.

 

A lično sam testirao na pravcu, i to sa mojim malim skuterom, razliku u kočenju sa 60kmh i sa 110kmh. Zaustavni trag je mnoooogo duži, a ponekad i santimetri prave razliku izmedju života i smrti!

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Vozite 50km/h u naselju i imacete manje problema.

Jedan od najmudrijih postova ikada napisan na forumu...

 

To je najbezbednije, vozis 50 u bulevaru sa vise traka, a i sa leve i sa desne strane te preticu i automobili i autobusi, ubacuju se ispred... milina.

 

 

Dobro ti vozi 80  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

. Mozemo do sutra da razglabamo ko je tu kriv a ko prav ko je imao prednost a ko ne steta je vec napravljena. <_<

O tome ne moramo da razglabamo ni sekund!

Jasno je kao dan ko je kriv.

A mi treba da se zalazemo za sto rigoroznije kaznjavanje ovakvih kretena, kako bi se time smanjio broj oduzimanja prednosti motociklistima.

 

Iako sam motociklista,nekad zaista nemam vremena da odreagujem dok vozim auto, na motociklistu koji nailazi sa 150 na sat.Cista sreca da nije bilo par puta sranje.To su milisekunde,niko ne zeli da ubije motociklistu,vec jednostavno nema vremena da ga vidi.On zato nekad nije kreten,O bahatim vozacima ne zelim da komentarisem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja