Jump to content

Moto Zajednica

Grof imao saobraćajku u Novom Sadu

Recommended Posts

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

E moj Branko...odeš kažeš? Marinković je u Čačku, a Mimoto i Petošević u Beogradu.... probaću sa ovim novosadskim Cule-tom, no ne nadam se previše. Posebno što su indicije da osiguranja baš briga za predračune samo račune priznaju i to delimično..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Koliko znam Cule nije ovlasteni serviser, a svaki ovlaseni serviser je duzan napraviti predracun dijelova i radova po zapisniku osiguranja. E sad ako nece to je samo njihova mrskotinja i nekorektno ponasanje prema musteriji, posto si ti u ovom slucaju potencijalna musaterija. Zovnes ih i pitas da ti naprave predracun, a zapisnik im profaksas. Tako sam ja uvijek ( doduse za vrijeme SFRJ ) zavrsavao stetu na mojim vozilima. ;)  Misli da se nisat nije promjenilo do sad, sve je isto samo njega nema. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Bio sam na kontroli gde me je doktor uputio na advokata sa kojim on saradjuje i još napomenuo da je on i sudski veštak. E zemljo Srbijo.......

 

И мене је мајстор Јоца* после саобраћајке саветовао и упутио на једног адвоката из НС.

 

*мајстор Јоца је гипсар који меће лонгете и крагне у Ургентном, а доктори га тако зову од миља.

 

 

 

Сутрадан ме звала једна агенција из Новог Сада која се бави наплатама штете и сама нудила своје услуге. Нудили се још и сами да дођу из НС до Темерина код мене да покупе документацију и склопимо уговор. Као 15% од исплате њима (адвокати тражили 20-25%)

 

И ја наиван пристао...

И добро прошао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Danas sam se čuo sa Culetom, kaže čovek kada dobijem procenu od osiguranja (sutra) da mu se javim i napraviće mi predračun za cenu 5% od iznosa predračuna  :staa2:, no ako kupim kod njega delove neplaćam tih 5%.

Videću sutra kakva je situacija sa Mimotom, Petoševićem ili Marinkovićem.

 

Za advokata/agenciju mi nije problem aliii sve se nadam da može proći i bez potezanja "teške artiljerije" u vidu sudstva jer će to da trajeeee...

 

E sada ako se osiguranje pokaže kao veoma škrto u vansudskom poravnanju, ne ostaje mi ništa drugo do "artiljerija".... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

@Robin Hood: Ni najmanje :jok:  sada zamisli da je faktura (koliko sam gledao na nekim sajtovima 1700 eura , znači ja treba da platim 85 eura za papir koji osiguranje može da odbaci olako (koliko sam shvatio)....

mada ako kupim materijal kod njih ne plaćam predračun....

 

Zovem danas Mimoto, Petoševića i Marinkovića pa šta mi bog da sreće junačke.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5829 postova

Imao sam slicnu situaciju sa Cvijicem za Renault pre 20 god zapravo jos goru nije hteo da mi izda predracun ni da mu platim. Kao znamo se ne treba da platis ali sam u guzvi zovu sutra pa se ne javlja pa sledece nedelje....

 

Jedino sto mi je palo na pamet zasto ne da predracun je da svu robu ima na crno. Doduse to je bila 96-ta pa mi je donekle to i bilo jasno.

 

E kad sve ovo vidim popizdim sto nisam otisao iz ove jebene zemlje. Pa umesto da se trkaju ko ce da ti da povoljniju ponudu odnosno predracun kako bi imali posla oni ce da se zadovolje da nekom ukradu 80-90€ i da ne rade nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5829 postova

Moj savet je da saznas u osiguravajucem drustvu sa kim imaju potpisan ugovor i da mjih kontaktiras. Zaboravi varijantu da nesto "zaradis" na delovima koje bi sam nabavio jeftinije jer ces to jako tesko izgurati. Recimo za kola znam da odes kod Stojanova a i kod mnogih drugih sa zapisnikom u kojem pise sta je za zamenu a st za opravku i oni sve zavrse (bar je tako bilo do skoro). Cak oni zovu procenitelja ako treba nesto dodatno da se radi i oni direkt salju racun u osiguranje koje njima prebacuje pare. Ti ne vidis ni pare niti se cimas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Da, logično bi bilo da ti daju svoju ponudu za popravku tvog vozila i da to nije problem i da je besplatno.... ali ovo je Srbija.... ovde je gazdi servisa manje više jasno da ti nećeš popravljati motor kod njega već ćeš sa drugarima pokušati da to uradiš što jeftinije.... jer ti standard (opet ono "ovo je Srbija") ne dozvoljava da ladne vode oteraš motor u ovlašćeni servis (kao što bog zapoveda) platiš fakturu, odeš u osiguranje i oni ti isplate novac koji si uložio u popravku svog vozila ili direktno uplate fakturu servisu.

 

U Srbiji čak i kada bi bio dovoljno naivan da oteraš motor u ovlašćeni servis, moraš da platiš fakturu iz sopstvenog džepa i tu kreće tvoj hod po mukama, jer osiguranje ima Majstor Mileta koji kaže da je farbanje i rad ovlašćenog servisa po fabričkim normama preskup, pa osiguranje želi da ti plati samo visinu fakture gore pomenutog Mileta (uzeo sam ime za primer, radi se o izmišljenom liku a ne stvarnoj ličnosti da se neko ne nadje prozvan). Pa kreće sud i advokati i veštaci i sto troškova da bi ti dobio svoj novac za dve do šest godina nazad (možda) a možda ga i ne vidiš više....

Prošao sam ovu školu pre desetak godina kada mi se čovek izlazeći sa parkinga u svadji sa ženom zabio u 5 godina starog mercedesa pa osiguranje (Dunav) nije htelo da plati fakturu ovlašćenog servisa jer je bila velika a procenitelj je smatrao da se ubijena zadnja vrata trebaju popravljati a ne zameniti novim jer po njegovim rečima "vrata su preskupa" i da "ga ne zanima što su vrata strukturno kriva i zaštitna šipka u njima takodje kriva jer se ona ispravlja" da napomenem udarac je bio tako "blag" da je i podizač stakla pukao.... na kraju sam našao solomonsko rešenje da mi je auto popravljen u servisu kod prijatelja koji je imao ugovor sa Dunavom, dobio sam polovna vrata a on se preganjao sa njima oko para....

Toliko o bitkama sa osiguranjima....  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5829 postova

Znam da je tako ali upravo kao u tom slucaju za Mercedesom pokusaj da saznas ko od servisera ima ugovor jer oni mnogo lakse nadju zajednicki jezik sa proceniteljima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza
Dobio sam (tj platio pa dobio :() predračun od Marinkovića iz Čačka, našao predračun za kacigu, jaknu i telefon. Predračun za telefon je bio puki pakao dobiti. 

 

Sve sam predao osiguranju, da bi mi gospodin likvidator rekao da nisam trebao ni da vadim predračune i da to što mi je njihov procenitelj rekao da mi trebaju predračuni ne znači ništa ako nije napismeno, kada mu se nisam načestitao napismeno nove godine   :grr:  :lud: .

 

 Kaže baja oni imaju rok od 45 dana da reše štetu, i da sada čekaju izjavu ovog što me je udario iz tužilaštva pa će me obavestiti šta i kako.... 

 

Naravno lečenje teče dalje a zahtev za odštetu za povrede ne mogu da podnesem dok ne završim lečenje.... znači ne lipši magarče do zelene trave. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Uzmi ti nekog advokata koji ce da radi za procenat, ali samo za procenat a ne za sudske troskove + procenat. To ce najmanje da te kosta a najvise ces da dobijes. Izbegavaj ove sto hoce da rade samo nematerijalnu stetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Većina advokata i agencija želi da radi samo nematerijalnu štetu, a procenti su im od 10-25% naravno u slučaju sudskog spora oni naplaćuju svoje troškove u sporu od strane koja izgubi spor (u ovom slučaju dajbože osiguranja) mada se većina stvari završi vansudskim poravnanjem.

 

U medjuvremenu mi je stiglo pismo od osiguranja da im dostavim izjave učesnika, pa ću to da vijam od ponedeljka.

 

Mada mi nije jasno zašto oni to ako im treba pored zapisnika ne zahtevaju od MUP-a. U svakom slučaju bitka se nastavlja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja bi otisao u policiju kod Nacelnika MUP-a i svata rekao da su iz osiguranja napricali protiv njih i njihovog Zapisnika, te da ti traze svjedoke, pa neka oni reaguju, ako im je stalo do ugleda. ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Čitam ovu temu i ne verujem....

 

Grofe, mnogo sreće, nadam se da ćeš uspeti da ipak nekako naplatiš štetu. Stoke jedne, samo gledaju kako da se izvuku i ne plate ništa! Sve ja to razumem, cilj osiguravajućih kuća je da plate što manje, ali brate ovo BAŠ nema smisla!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Uvek osiguranje isplati, a jos bolje i pre ako imas advokata. Materijalnu stetu sam odradi odma, tj probaj. Uvek trazis duplo vise nego sto izlazi steta jer kao po nekom nepisanom zakonu na prvu loptu nude duplo manje. I verujem da ces resiti materijalnu. Nemoj slusati ove gore da uzimas advokata za materijalnu, OSIM ako stvarno ne postoji mogucnost dogovora sa osiguravajucom kucom. Jer ce ti advokat uzeti procenat pa ces ostati bez npr nogostupa. Dok za povrede trazi advokata i svaki papir ces mu dostavljati sa svakog pregleda. Zahtev za naknadu mozes podneti tj advokat tek nakon zatvaranja bolovanja. Onda je rok mislim 3 meseca za isplati ako ide sve kako treba. Vise puta prosao. Kragna ti je 1000e plus ostale sitnice. Pretrpljeni strah ne mozes vise da naplatis kao pre osim ako nemas povrede, dok ih ti imas u ovom slucaju. Advokati uglavnom traze 20% i po meni to je sasvim fer, jer sve odrade i idu na sto vecu sumu jer im je procenat veci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Savršeno je jasno da su ciljevi osiguravajućih društava i nas koji imamo štetu suprotstavljeni, ipak ne rezumem zašto umesto da se natežemo ko pijan sa gaćama ne možemo da sve rešimo mirnim putem i u najkraćem roku. 

 

Advokat je po meni u ovim slučajevima nužno zlo koje ako se može treba izbeći, ne zato što uzima procenat (čovek radi svoj posao i za isti treba da bude plaćen), već zato što advokati ponekada znaju nepotrebno da zakomplikuju stvar (probao-iskusio).

 

Ja se ne brinem ja ću štetu naplatiti ali mi ide na živce celo rastezanje procedure. A posebno to što ti prvo traže predračun pa kada ga PLATIŠ!!!!! kažu niste ga trebali vaditi.... i još objašnjenje da policija u zapisnik o uviđaju nije upisala opremu koju sam imao.... tu sam tek pukao. Kulturno sam (koliko sam bio u stanju) objasnio čoveku7likvidatoru da sam u momentu sačinjavanja zapisnika bio u uregntnom centru pa sam bio na neki način sprečem da sugreišem policajcima šta da slikaju i stave u zapisnik >:(    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

 

U medjuvremenu mi je stiglo pismo od osiguranja da im dostavim izjave učesnika, pa ću to da vijam od ponedeljka.

 

Mada mi nije jasno zašto oni to ako im treba pored zapisnika ne zahtevaju od MUP-a. U svakom slučaju bitka se nastavlja.....

     Posalji ti njima pismo i u njemu napisi da lezis kod kuce i ne smes da se pomeras - zbog kragne i povreda te da nisi u mogucnosti da juris ucesnike i da im trazis izjave. Takodje im napisi da je policija vec uzela izjave ucesnika pa nek se po tom pitanju obrate policiji da im dostavi kopije ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

..... pošto mi je pun ćošak i osiguranja i sve zajebancije, prepuštam sve advokatu. Lepo mi kaže čovek završi lečenje i sa svim papirima dodji pa ćemo da im ispostavimo račun. Tako da.... od danas idem na trapije i čekam momenat da im se načestitiam mile nove godine..... 

Vidim da ne može ništa prosto i jednostavno pa prelazim na tehniku totalnog rata.....

 

P.S. Jesam vam rekao da je likvidator iz Pirota? ..... kontam da su ga tu ko slučajno postavili :P  ....

Inače jel znate kako je nastao Pirot? Pa od zbog šktričluka raseljenih Škota :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Канда смо ми имали доста среће са осигуравајућом кућом и агенцијом. 

 

Уплата за материјалну штету у року 2 недеље након предавања све документације у "Дунав" и након неких 90ак дана од уговора уплата од стране агенције за нематеријалну штету.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja