Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Jurio sam pokemona pa sam pao u krivini hahahaha.

Sto je najgore ima tu istine,jer ne znam zasto sam pao.Isto kao prvi put,skrecem na desno,prednji tocak ode u levo i bam.Nisam kocio,menjao prenos,jedino znam da sam stisno kvacilo.I debeo sloj sljunka je tu lezao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Sad znaš kako ne bi trebalo ulaziti u krivinu, tako da ćeš eliminacijom doći do pravog načina. :jee:

A što uopšte pritiskaš kvačilo u krivini? Samo motoru daješ ubrzanje. Prešaltuješ u brzinu koja odgovara krivini, brzinu regulišeš gasom i lagano.Možeš slobodno i da oduzmeš gas, (ovo je zbog onih postova oko kočenja motorom, Strašilo i Konstruktor su ti već objasnili),

A sada će Bocca detaljno... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

A ne znam sto sam dirao kvacilo,valjda sam umislio da ce da mi se ugasi jer sam dosta morao da usporim tu.Da,verovatno je ubrzao naglo po sljunku zbog kvacila i proklizo u stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ma moram da nadjem neki napusten put,il neki djavo kao poligon,da ucim osnove,ne moze to ovako,u saobracaju da ucim osnovne stvari.A bas volim da ga vozikam,ono kad izlazis iz krivine i gas,uffff.Dobar osecaj.I trazi da se salta stalno pa je zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto se tice ogibljenja, ljudi kupe ganc novi motor pa pobacaju sve sa njega i stave drugo ogibljenje koje je dobro :)

U tvom slučaju je motor ušao u neke skromne godine te postoji šansa da su opruge malo oslabile ili ulje malo se razredilo itd itd.

 

Rešava se lakim zahvatom koji možeš opsirno naći na YouTube. Kako vidim tebi ponestaje malo i drugih vozackih kvaliteta pa cenim da to tebi ovog momenta nije od nekog presudnog faktora, ali eto da znaš kad malo driving skills upgrejdujes, remont prednjih vila je nešto sto nije preterano skupo a poboljsava dosta upravljivost.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Lose vozim,tek sam poceo da ucim,i to sam.Teoriju procitam,al fali praksa.I preskocio sam neke bitne stepenice.Nije dzabe u skoli prvo poligon pa sve ostalo.To sam preskocio al ispravicu.Sledeci put prazan parking pa da naucim osmicu.Posle toga ne bi trebalo biti problem ostro skretanje u maloj brzini.I jos uvek nisam ovladao kvacilom savrseno pa mi to doziranje crpi mnogo paznje.

Pa na neku uzbrdicu pa kretanje uzbrdo...Mora ovo ozbiljnije da se shvati,nije samo krenuli smo ajmooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

na tom motoru možeš u vožnji šaltati sve brzine osim prve bez kvačila.. ;) ... nije da je to nešto prepametno raditi, ali može i ništa se strašno neće desiti ako prešaltaš kojubez kvačila... ;) 

 

taj motor ustvari poprilično slabo (gotovo nikako) ne koči mašinom ... kad pustiš gas, on samo više ne vuče, ali nema nekog znatnog usporavanja.. ide koliko ga inercija nosi ... na cvajama se puno više koriste kočnice nego na fironjama .. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaš kako, na poligonu ćeš savladati handling motora, sto je itekako bitno, ali ujedno treba i voznja da se ući gde ćeš primeniti neke vezbe.

 

Za pocetak probaj taj put sa sljunkom da izbegnes, jer to je posebna kategorija :)

 

Drugo, pred krivinom/raskrsnicom dosta ranije sagledaj situaciji, jel ima nekog ko ti dolazi u susret i jel možeš da prodjes. Ako je pregledno i možeš da voziš, probaj da lagano usporiš i pre saltas jednu brzinu nize, neposredno pre krivine. Kad pustiš kvačilo sa laganim gasom ulazis u krivinu, i jako bitna stavka koju moras da uvezbas je da pogled mora biti na izlasku krivine. Nikako ispred motora gde tog momenta voziš.

 

I kao i autom prolazis krivinu u jednom cugu bez korigovanja, ako moras da koriguješ znaci da nešto nisi dobro uradio.

 

Znaci:

 

1) pregledati situaciju

2) smanjiti brzinu i presaltati nize menjac

3) laganim gasom sa pogledom ka izlasku iz krivine proći kroz krivinu.

 

PS: ovako su mene ucili i ogradjujem se od svake odgovornosti ako negde zalivadis, pa da me ne bi jurila tvoja zena ili drugi neki :)

 

PS2: izvinjavam se bocci sto reagujem preko reda, ali desilo se da sam danas kuci, sa neverovatnom glavoboljom, izgleda da imam upalu sinusa/uveta pa sam nesposoban da napravim i jedan korak a da me ne zaboli lobanja. A rezultat toga je da imam visak vremena pa sam se raspisao.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

E super sto imas glav...vremena☺Salim se,stavi cuvarkucu u uvo i kacigu na glavu i kad si u kuci☺.

Ako sam dobro shvatio,cim sam ja nesto ispravljao u samoj krivini,kvacilom,kocnicom nebitno,znaci losa priprema.Sad kad razmislim i jeste tako bilo.Ponajvise los ugao ulaska,pogresan stepen prenosa i ono kvacilo.

Svidja mi se kako ti to lepo rasclanis i objasnis,da se razume.

Iskustvo,km,to meni fali.Moram vise da vozim.

A oko pogleda nisam gledao u tocak,tako da kad sam pao iznenadih se fazon koji k sad bi☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

na tom motoru možeš u vožnji šaltati sve brzine osim prve bez kvačila.. ;) ... nije da je to nešto prepametno raditi, ali može i ništa se strašno neće desiti ako prešaltaš kojubez kvačila... ;) 

 

taj motor ustvari poprilično slabo (gotovo nikako) ne koči mašinom ... kad pustiš gas, on samo više ne vuče, ali nema nekog znatnog usporavanja.. ide koliko ga inercija nosi ... na cvajama se puno više koriste kočnice nego na fironjama .. ;)

 

Hvala na ovoj informaciji,mada nije meni tesko da stiskam kvacilo kad saltam u voznji,vec sam se privikao.Meni je problem sto to radim u krivini.Recimo usao sam u sporednu ulicu u 2 brzini,lagano jer brze ne moze il ode u levu stranu.Onda ako ne stisnem kvacilo ima se ugasi.To je srz problema.Sta vi radite tu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Spusti brzinu nize u prvu i dodaj gas.

 

Ako se ugasi onda znaci da nemaš goriva.

 

Prskao sam neki sprej u nos jer mi nešto sa sluhom nije bilo u redu..ustvari ovo je za temu sta me je danas iznerviralo :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Danas sam vozio automatika citavih 49cc,koje olaksanje :) .Ide 50,i 60 ako zalegnes.Samo prednji tocak manji nego na gradjevinskim kolicima,ne uliva bas samopouzdanje pri tim brzinama sa ovim rupama i kolotrazima na nasim putevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Sredili smo motor,pa ce mo i tebe nauciti da vozis,ima ovde dobrih i strpljivih ljudi koji ce ti sve objasniti da ne bude vise :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Naucicu ne sekiram se.Mozda nisam talenat da vozim ko neki al za neke normalne brzine i voznju snaci cu se.Samo praksa.

Sto je cudno,kad idem na nocne voznje bolje mi ide,nekako sam opusteniji,brze i bolje savladavam i krivine.Razmisljao sam o tome i mislim da znam zasto.Danju vidim svaku zajebanciju po putu(pesak,sljunak,udubljenja) pa sam u grchu,nisam opusten.Nocu vozim i opusten sam i nemam problema.Ocigledno je problem poverenja u sam motocikl kao prevozno sredstvo,koliko te gume drze i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

I jos za koji djavo uzo da citam ovde o kontra-upravljanju.Mislim jasno mi je sve,fizika cista al mi napravi neku tremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I jos za koji djavo uzo da citam ovde o kontra-upravljanju.Mislim jasno mi je sve,fizika cista al mi napravi neku tremu.

treba da citas, sta fali :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Naucicu ne sekiram se.Mozda nisam talenat da vozim ko neki al za neke normalne brzine i voznju snaci cu se.Samo praksa.

Sto je cudno,kad idem na nocne voznje bolje mi ide,nekako sam opusteniji,brze i bolje savladavam i krivine.Razmisljao sam o tome i mislim da znam zasto.Danju vidim svaku zajebanciju po putu(pesak,sljunak,udubljenja) pa sam u grchu,nisam opusten.Nocu vozim i opusten sam i nemam problema.Ocigledno je problem poverenja u sam motocikl kao prevozno sredstvo,koliko te gume drze i tako to.

A da voziš vezanih očiju? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Jedan je Misko.Ma cekam da malo popusti ovo sunce pa odo da vezbam.Kako vi vozite po vrucini,ja imam neku tanku koznu jaknu,bas tanku,farmerke i kacigu od te opreme i ocu crknem☺

Snimim lika u jakni kakvu ja ni zimi ne nosim,sva oprema vozi neki choper.Zaboga,kako to?Dobice toplotni udar na semaforu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U mestu kad stojiš onda jeste malo vruce :) možda ima rashkadni prsluk ispod.

post-32893-1469888864389.png

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Hahaha,bas to,opisao si bas situaciju.

Meni se tintara najvise znoji,to lije,tece,ide u oci,udahnem kapljicu znoja kroz nozdrvu.

I dobro si se javio vise,poceo sam da brinem☺

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Malo vruceTaj prsluk kosta verujem 1000e.Zalepis za sebe one uloske od rucnih frizidera i teraj.

Ovaj košta 120eurica ali imaš i koju su pola te cene od malo skromnije marke. A imaš i skroz jeftine. Pomaže kazu i ako obuces vodom natopljenu majicu ispod opreme.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2375 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ma jebo vrucinu☺Samo da kisa ne pada.

Sad sam se izvozao.Mnogo toga sam shvatio.Opustio se i shvatio voznju kao trening.

Pa ljudi,motor sve sam kaze!!!

Kaze kad mu fali gasa,kaze kad hoce visu il nizu brzinu.Samo sto ga ja do sada nisam najbolje slusao.Sad ga razumem hahahha.

A kontra upravljanje,pa to je ustvari tako normalno i prirodno da mi je izmamilo samo osmehe tokom voznje.To radimo instinktivno pri brzini vecoj od recimo 30km/h.Pa samim tim sto izvirujemo u krivinu,glavom i gornjim telom unapred,na dole(virimo),guramo rucicu kormana u suprotnu stranu.

I motor skrece sa takvom lakocom i balansom.Samo sto do sada nisam obracao paznju,sad sam toga svestan i krivine su zabavne,zanimljive.

Ne kazem da ja sad to odjednom jurcam kroz njih,da sam postao Rossi odjednom,ali sam uvideo cilj vezbe,i u kom pravcu treba dalje uciti.

Samo lagano i stizemo gde naumimo☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja