Jump to content

Moto Zajednica

E-Oiler by Arakis

Recommended Posts

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Jel ovo klasični Srb ojler ili ima neku elektroniku koja ga kontroliše?

 

P.S. Roštilj znam šta je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Miljane svaka cast za trud i Arakisu za izum ali da si izbegao to secenje plastike, ipak mozda je bilo bolje staviti scottoiler koji bi se bez problema smestio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odlično spakovano, možda si mogao malo drugačije da sprovedeš crevo od ventila do kapalice da ne bude previše izloženo i slobodno izvadi elektroniku iz kese - zaštićena je od vode :)

 

A za roštilj...biće lepih dana ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

He he...

Mrva, crevo uopste nije debelo.Silikonsko spoljni pr 6mm nego je slikano dobrim aparatom i iz bliza pa ti se cini.

 

Grof , procitaj naslov ...

 

Neso,za ovako nesto samo malo lepse a nista funkcionalnije treba dati 270 .Kostalo je70 radi besprekorno ne moram vijati posebno ulje a za 200 e cu provesti sjajnih 5 dana npr po Rumuniji.I vodim se logikom kupuj domace ;) .A ono malo plastikice sto sam recnuo ispod suvozaskog sedista nista mi ne znaci.Nije kupljeno za preprodaju nego da se uteraju kilometri.Tamo je dupla plastika tako da ne moze odozdo nista da ulazi.

 

Rajko,verovatno cu menjati putanju creva ali brate nije se moglo docekati da se proba!!Malo je zadnja viljuska specificna ali meni je dobro i ovako.Nije to previse izlozeno nego sam se trudio da uhvatim iz tog ugla da se vidi na slici.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bilo bi lepo da neko napise o tom E-Oileru neko slovce, kakve su mogucnosti, podesavanja, cena, mogucnost nabavke i sve o tome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Slažem se sa Lalajkom. Iskustva i želje za nečim novim nikad dosta.

 

Samo lalajko koliko vidim tebi nije potreban e oiler ili prelaziš ponovo na lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Bilo bi lepo da neko napise o tom E-Oileru neko slovce, kakve su mogucnosti, podesavanja, cena, mogucnost nabavke i sve o tome :)

 

 

Slažem se sa Lalajkom. Iskustva i želje za nečim novim nikad dosta.

 

Samo lalajko koliko vidim tebi nije potreban e oiler ili prelaziš ponovo na lanac.

 

 

Takodje zainteresovan, dajte vise info

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81819-podmazivac-lanca/?p=1780525

 

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To je samo jedna poruka - ovde, u rubrici sam svoj majstor, ocekuje se malo vise podataka, vrste kapaljki, nacin rada, mozda mogucnost samogradnje, cene i jos sto sta. Ipak je ovo tema posvecena tom uredjaju. Ako sam ja kao neko ko svakodnevno prati forum tu poruku potpuno izgubio iz vida, sta je onda sa ljudima koji su ovde povremeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Слажем се са Лалајком у потпуности.

 

Ништа није речено, само приказан готов производ из чиме се наздравило након тога :)

 

Такође ме занима поред тога како ради електроника и то каква је капаљка, купљена или прављена од нечега. То је главно питање кад се ради о самоградњи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Arakis ceka da mu administracija odobi :) Mozda nije platio reklamu :)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Odlicno. Stavi crno crevo !!!

 

Da stavicu crno crevo samo da naletim na adekvatno i kvalitetno.

Evo ja cu reci par reci a Arakis neka dopuni i ispravi ako sta treba.Sa celom stvari upravlja ona mala crna kutijica sa elektronikom i preklopnikom na sebi gde podesavas kako hoces da ti kaplje ulje na lanac.Mogu reci da za kratko vreme koliko sam stigao sve probati prilicno precizno odradjuje.Npr prva dva polozaja je najjace i to je recimo za neku voznju po kisi.Ako je jaca kisa prvi polozaj a ako je voznja npr po mokrom onda drugi polozaj..Treci stepen otprilike neka brza voznje po autoputu a cetvrti je najpodesniji za ovakva neka zujanja i normalnu voznju.Peti stepen nisam ni probao.Posudu za ulje verovatno poznate ja mislim da je od lade i na kraju elekro ventil sa kojim upravlja elektronika.Znaci kad elektronika njemu posalje signal ( struju) on propusti kap ulja na lanac.Obicni elektroventil sto se koristi u auto gas instalaciji.Mogu reci da stoji drugi dan motor na mestu i nema ispod lancanika ni kapljice znaci da dobro drzi kad je ugaseno.Struju sam uzeo sa pozicije znaci kada dam kontakt stavlja se u funciju i eoiler.Na trecem stepenu sam imao po koju tackicu ulja na felni ( potpuno zanemarljivo ) a na cetvrtom je bas ono pravo.kapalica je od bakarne cevcice od 3 mm na kraju ukoso zasecena da usmeri kap na lancanik.Nosac kapalice sam sam napravip od parceta prohromskog lima za 15 min.

Meni je bocica i elektronika lepo legla ispod suvozackog sedista cak sam i alat vratio na svoje mesto.A pored alata moze da stane lepo i bocica od 2dcl rezerve ulja.Suvozacko sedista se podigne jednim okretom kljuca .Naravno SAE 90 se sipa 400 din l (sa PDV om) i ima ga gde god se zadesis.

Napisacu utiske posle nekog prvog putovanja ali nema tu nista nepoznato.

I ne kosta 270 e.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Evo ja cu reci par reci a Arakis neka dopuni i ispravi ako sta treba.

Da li kaplje u mestu, dok stojiš? Gde stoji i kako izgleda preklopnik brzine kapljanja? Brzinu kapljanja bi valjalo izraziti u periodi, npr. 30s, 60s, 90s...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dali se moze uzeti struja ili nesto kao pobuda sa copave da ne kaplje dok se motor zagreva ili nesto cacka,steluje... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kad se vec poredi sa uredjajem koji kosta 270e, ima li nesto od naprednih mogucnosti Pro-Oilera? Recimo, da ubrzava kapljanje sa povecanjem brzine motocikla? Nije isto vozis li 40km/h i 140km/h, bar sto se kolicine ulja tice? Kako utice temperatura na kolicinu iscurelog ulja, opet, ne curi isto na 5 stepeni i na 35? Pro-Oiler ima senzor za vlagu i automatski koriguje protok ulja za voznju po kisi, postoji li ovde tako nesto?

 

BTW, taj od 270e ima u sebi GPS pa pomocu njega meri brzinu, model sa senzorom na tocku se vise ne proizvodi, a kosta(o) je  manje od 200e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Postoji opcija, da se informacija o brzini uzima iz menjača, što snižava cenu za cca 70€. 

Uređaj je u oba slučja isti, samo što se razlikuje izvor informacije o brzini (GPS ili menjač). 

Treba istači jednostavnost montaže u kombinaciji sa GPS koji se stavi ispod sedišta i tamo prima signal. U slučaju, da signala nema (tunel, uske i visoke klisure, kanjoni) uređaj prelazi na rezervni mod, što znači da režim podmazivanja nije više "broj kapi (impulsa)

na pređeni kilometar" nego "broj kapi u minuti". Čim se GPS signal pojavi, uređaj Pro-Oiler vraća se na osnovni princip podmazivanja.

U režimu rada "broj kapi na pređeni kilometar" svo vreme lanac je optimalno podmazivan, bez obzira na brzinu. Za jednu kap kako je vidimo očima, potrebno je 20-30 impulsa. Ulje je motorno, ono što ga sipamo u karter (15-50).

Za vreme stajanja na mestu, podmazivać ne dozira ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja