Jump to content

Moto Zajednica

hladan start , problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: surcin
  • Motocikl: gpz600r

Hehee... Hvala svima na savetima, i izvinite sto sam vas namucio mojim pitanjima... Probacu jos malo da ga cacnem ako mi jos nesto padne na pamet, a ako ne ide kod bokilica :D. I ako jos neko ima beki savet nek slobodno kaze :D

Hvala svima na pomoci i savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ja sve mislim da tebe nesto sasvim drugo zeza,da su kanali za smešu začepljeni nebi radio na leru,nego. . .kako tebi vergla motor. . Jel slučajno neupali u sekundi puštanja dugmeta od alnasera. I jesu li svećice nove ili druge polovne. Ti keiheni su čudne naprave,mogu da budu čisti milion posto i da nerade. . . . . . .saug ti verovatno radi ali te nesto drugo jebava,tesko je vako napamet reći. .donesi mi karbove . Za početak. Dok ne napravis veću štetu. .znas posna smesa gori siceve ventila,previse goriva udara nd karike. .a na internetu nemozes uvek naći resenje.nekad se i ja jebavam po dva dana s nekom olupinom dok nenadjem resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: surcin
  • Motocikl: gpz600r

E ovako opet ja, nije mi djavo dao mira ja skinem karbove stavim ih na sto, napunim gorivom, i dunem na desnu diznu (gledano sa strane filtera), i gorivo izlazi kod one iglice od leptira membrane, a kad dunem na onu levu diznu gorivo izlazi na onu iglicu i rupice do motora i to samo na prvom karbu, a to je onaj cija je izduvna grana bila topla pri verglanju a ostale su bile gladne, i na ostale kabove kad dunem na tu levu diznu ne izlazi gorivo samo kao da ide vazduh skoro bez goriva... Gorivo kad sam ispustao i loncica skoro u svim je bilo isto , razlika je varirala za malo jace od 1mm...predpostavljam da su te leve dizne za hladan start samo ne znam sta da uradim sa njima , da li da ih prosuvam kompresorom ili da nalijem wd...?? Hvala unapred

P.S. Zamolio bih bokilica ako moze da mi ostavi svoj broj telefona, hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Ne mogu a da se ne umesam, citam temu od prvog posta, ali ti ne mogu pomoci, nego me interesuje jel rec o zelenom gpz-u iz Surcina, izvini za offtopic i pozdrav, nadam se da ces srediti masinu do sezone komsija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Znamo se, da, moj je onaj plavi ER5, pa javljaj na pp ako mogu kako pomoci :rolleyes:

 

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: surcin
  • Motocikl: gpz600r

e ovako, da se i ja javim posle ovih par dana... karbove sam odneo kod bokilica jer nisam vise imao zivaca da se patim, covek ih je ocistio , prestelovao , zamenio delove koje je trebalo, pola dizni nisu bile original i karbovi su bili u katastrofa stanju i ko zna sta sve jos,... sve je to besprekorno sredio, vratio sam ih kuci montirao medjutim desavao se slican problem ,.... bokilic je bez reci dosao kod mene proveo je pola dana kod mene i vakumirao mi karbove bez ikakve naknade, samo onako drugarski , imao je zivaca i strpljenja da sedi samnom i cacka oko motora, usput uceci me neke cake oko motora, utvrdio je da motor lose vergla, kada smo ga rasturili ispostavilo se da je totalno razupcena masina, reperi su bili dosta pobegli.... uz njegovu pomoc smo uspeli i to da resimo.... tako da, ne znam sta da kazem, coveku svaka cast sto je imao toliko zivaca za mene i moj motor, dolazio je cak kod mene da vidi sta je sa masinom i dosta saveta i znanja mi je preneo... jos jednom svaka mu cast i svakom bih preporucio da se ne zlopati sam nego da se obrati bokilicu jer covek je stvarno pedantan i hoce da izadje u susret.... hvala Bokilicu, ziveli  :)))))

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Blago vama sa severa kad imate takvog doktora u blizini...mi na jugu uvek se nesto patimo,sve se mora budzi pa oce pa nece...jbg jedan je Bokilic.kad ces do nisa brate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Pa neću skoro.al karbove posaljes poštom i resena stvar

ko zna zna... a bokilić zna...  :takoje:

 

btw ... u drugoj sam državi .. ali se služim istim forama ... evo prije par dana vratio čovjeku poštom karburatore na drugi kraj države i eno ga, pali ...  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

...sto se sinhronizacije tice pomocu sublera svaku klapnu podesio u desetu da bude ista...

 

ovo je tako pogrešno ... jako pogrešno ... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

... i dosetelovao na uvo, to si izbacio ;) Ja se znaci pola sezone vozim na gresci? :stabre:

Znam ja kako je idealno ali u nedostatku alata uz malo srece i vestine radi i ta metoda :)

Pogledaj jos jednom snimak pa onda reci da li mislis da bi sa alatom nesto preterano lepse radio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

gledao sam prije xy godina na nekom stranom forumu kako je neki lik slikom i riječi opisao kako se to radi šublerom .. i tu su svi pokupili to zdravo za gotovo .. nakon kratkog vremena su tom istom liku na tom istom forumu objasnili kako i zašto to nije najbolje rješenje, ali nažalist taj dio nitko nije uzeo kao mjerodavno, iako je i sam lik to priznao .. 

 

Nije moje da tebi govorim da nisi upravu sa svojim motorom  ..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Nisam ja ni rekao da je najbolje vec da moze da posluzi ako znas sta radis a masina nije bas u totalnom autu sa svakim cilindrom drugacije potrosenim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kako li uradite sinhronizaciju na karburatorima koji vam postom stignu...

 

Pozdrav Nenad.

 

P.S. Verujem da popravku izvrsite korektno, cisto da ne bude zabune... Uradis nivoe, zamenis potroseno, ocistis i sklopis ali stelovanje ostane potrebno...

Promenio član N.F.S.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Radimo to jako dugo... i uglavnom vrlo uspješno .. ali nikad nikome nisam radio sinhronizaciju karburatora na "stolu" .. i smatram da je to nemoguće .. ili da se ispravim ... meni je to nemoguće .... što ne znači da nema ljudi koji to znaju i mogu, samo ja još nisam naučio ..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je i poenta... Na "stolu" ih mozes srediti ali onaj kome ih vratis mora biti svestan da je to pola posla, tj, nista sem nivoa nije nastelovano!  Pojedini misle da "majstori" mogu stelovati i preko sms-a.  :moto2:  ;)

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Tako se meni slično dešava na mom gepezeu.isti model,isto sranje.to me zajebava već 20god.čim prođe tjedan dana nebi ga sveta nedelja upalila,bilo ljeti bilo zimi.bio kod 2-3 majstora kažu da ne znaju sto je.da ga palim na wd.al to nije rješenje.i unatoč tome svemu smrad od prošle god.neće da pali kad se ugrije.Ako neko nešto zna pomagajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja