Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xj6N

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

EE ovako drugarii danas sam pazario ovaj motor uu zameni za piaggio liberty i moja neka doplata, nije registrovan 94 godiste na satu 50000 sto se kaze pravi pocetnici motor, a ja sam taj ovo mi je prvi ozbiljniji motor ii mislim da cu se navozati sa njim. vodi se na 37 kw ima ulaganja jedan top je istrulio aa vidim da je i drugi poceo zadnji lancanik ja pod hitno za zamenu ii malo mi frisuje ulje na dekli od kvacila kolko sam primetio ee sad mene zanima jel ima neko da mi predlozi sta sa tim mislim da je dihtung ali mozda gresim ne znam stvarno ii jel mi moze neko reci gde bih mogao naci zadnji lancanik? IMG_20160111_162128.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ajd ja da probam da ti pomognem, Ako je zadnji lancanik za "hitnu" zamenu onda su ti sigurno i za zamenu i predmnji lancanik i lanac, to pod 1. A pod 2. kupi dihtung dekle kvacila i zameni nemoj da trpas diht masu...naravno ako curi na njemu

 

Na pitanje gde kupiti, to ti nece biti problem posto nije star i redak motor i model...Imas ovde ljude po forumu koji donose od preko (Bera, Sekula) a mozes malo i da pojuris i po Srbiji...al bolje od preko (uglavnom jeftinije) npr. louis.de

 

Ako imas para idi da ti neko uradi druge lonce...npr Robert

 

Ako nije tajna koliko € xj-ka placena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Dihtung dekle da kupiš fabrički ti je podosta skupo. Mozes slobodno da odradiš od klingerita, ima da se kupi tanak baš kao taj na motoru samo precrtač i izrežeš, koštaće te par stotine dinara, radio sam na svom motoru znači provereno drži. Za lanac i lančanike se slažem sa kolegom iz prethodnog posta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Kupio si moj bivsi motor  :)

 

Lanac i lancanici su bili za zamenu jos pre 2 godine... Mislim da bi trebalo i karburatore prestelovati. Od tada i curi ulje pomalo, samo ne mogu da se setim odakle. Dihtung mozes i napraviti, kolega Strasilo je to lepo objasnio u jednoj temi. Auspusi su takodje bili pomalo losi, sad su verovatno jos losiji, tako da ih zameni ako mozes za neke sto prave nasi ljudi (Darko iz NS, Robert iz Ade) ili mozda naletis i na dobre polovne, a mozes i da prepravis u 4u1.

 

Lanac i lancanike (a i ostale potrosne delove) mozes poruciti iz Sente ( http://www.motodelovi.com ), ja porucio za svoj sadasnji motor.

 

Sve u svemu, motor je extra za pocetnika! Ako ti treba neki savet sobodno pitaj... Ako nije tajna, koliko si doplatio?

Srecna voznja!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dobro motorce, probao sam ga jednom prililkom, nije los, uz malo ljubavi, rada i ulaganja moze da se dovede u red :takoje: 

 i ko sto rece kolega gore, u svakom slucaju bolji izbor od onog CB 450

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

otishao konchno kikindjanski XJ! :) negde smo spominjali skoro taj motor, i ponovicju shta sam i tamo napisao. Tom XJu je agregat bio definitivno u najboljem stanju od svih koje sam ishao da vidim kad sam ja vijao motor pre pola godine. Bivshi vlasnik nije ulagao, tako da tom motoru treba zamena potroshnih delova,shminke i malo ljubavi i ima da predje josh km i km...ako si rad da mu to podarish, mislim da se nisi nikako zeznuo sa shopingom...

 

nashao sam i kompletnu prepisku sa bivshim vlasnicikom kad sam pregovarao za taj motor, gde smo nabrojali i sve nedostatke...ja sam tad imao apriliu leonardo, i nismo se uspeli dogovoriti oko doplate...nedugo zatim sam prodao lea, stavio sav kesh na sto, neshto pozajmio i kupio bandita, tako da mi nije bila yamaha sudjena :)

 

vidim sad na tom spisku nedostataka da smo pored ovih nedostataka koje si ti spomenuo,  naveli i zadnji disk, i prednje i zadnje plochice, i usisne gume...tako da baci pogleda na stanje toga...

 

komplet lanac i lanchanika u guevari je tada bio oko 110e, zadnji disk oko 80. usisne gume na ebayu 20ak eura...

 

kakve su mu gume? jedino se toga ne secjam? i one su na spisku, ali ja imam trip da na svako svoje vozilo stavim nove gume, tako da nisam siguran da li su na spisku zbog tog mog tripa, ili su loshe, ili samo matore...

 

i da te ne uplashi sve ovo, i dalje mislim da je to motor sa odlichnim potencijalom...samo polako, i do sezone ima da bude bombona :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

Evo sve sam sad procitao da odgovorim dao sam liberty i dao sam decku jos 300e ja mislim da je to do nekle ispao dobar posao, jako mi je drago sto sam upoznao bivseg vlasnika. Za dihtung ja mislim da cu kupiti nov mislim da mi je to bolje evo i pitanja. Jel problem to sam da zamenim ili da odnesem kod nekog majstora u ns alata imam znanja imam onog osnovnog ali ako je nesto komplikovano ipak bi prepustio nekom strucnijem to je isto pitanje i za lanac i lancanike jel ima neka specijalna metoda zamene ili je klasicno ? Gume ce terati jos ovu sezonu i zamena mislim da je malo uska nazad 130ka ? za sad mi ostaje za prvo registracija pa  lancanici lanac pa polako sve ostalo.. jel neko zna kolko je otprilike stelovanje tih karburatora i ko je majstor za njih u ns ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Dihtung 8 eura, lanac lancanici 100-120e, usisne 20-40e, diskovi 80+e, plocice 20+e.

 

Lonce, 100-200e mozes da biras za dva.

 

Stelovanje karbova (ajd necu da pisem cene majstora) imas Pazovu (bokilic) ili Temerin (MSM Racing) sta ti volja, dovoljno su ozbiljni da nece biti problem gde god se odlucis da odes (ovo je jedino bilo posteno da napisem iz licnog iskustva).

 

Ako je kao iz prica ne odrzavan zzadnjih par godina ima tu jos stvari sigurno...

 

Ako ti nesto treba komso cimaj, imamo garazu pa cemo pregledati, zapisati zasrafiti i sl :) jbg ozbiljniji motor ozbiljniji troskovi.

 

Ili ces da ga sredjujes sto ce te kostati ili ces kao i prethodnih par vlasnika da odrzavas u zivotu pa prodaji dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

Dihtung 8 eura, lanac lancanici 100-120e, usisne 20-40e, diskovi 80+e, plocice 20+e.

 

Lonce, 100-200e mozes da biras za dva.

 

Stelovanje karbova (ajd necu da pisem cene majstora) imas Pazovu (bokilic) ili Temerin (MSM Racing) sta ti volja, dovoljno su ozbiljni da nece biti problem gde god se odlucis da odes (ovo je jedino bilo posteno da napisem iz licnog iskustva).

 

Ako je kao iz prica ne odrzavan zzadnjih par godina ima tu jos stvari sigurno...

 

Ako ti nesto treba komso cimaj, imamo garazu pa cemo pregledati, zapisati zasrafiti i sl :) jbg ozbiljniji motor ozbiljniji troskovi.

 

Ili ces da ga sredjujes sto ce te kostati ili ces kao i prethodnih par vlasnika da odrzavas u zivotu pa prodaji dalje...

Hvala druze ako nesto zatreba tu smo.. sta mislis za auspuh jel bolje da vijam 2 topa ili da se prepravi na jedan sta bi bilo bolje i jeftinije? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Verovatno jeftinije da se prepravi na jedan, ali onda moras paziti da se uradi tako da centralni nogar ostane na motoru ( mnogi ga skidaju kad stavljaju 4u1)... A od veoma velike koristi je imati centralni nogar... Kontaktiraj Roberta iz Ade preko e-maila, on ce ti najbolje reci sta moze da se uradi... Sa Robertom samo pozitivna iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ma da, Robert je po meni prva adresa za auspuhe...i meni su bash kul ta dva auspuha i ne bih prepravljao u jedan...no to je moje mishljenje...

inache, prepravi i naziv teme i tvoj motor, Yamaha XJ6N nije motor koji si kupio, mada bih voleo da jesi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Hehe, to sam ja pravio nalepnice  :D

 

Imam dosta slika motora dok je bio kod mene, pa ti mogu poslati da vidis sta je radjeno na njemu ako zelis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

Evo kontaktirao sam roberta preko maila nazalost covek vise ne radi to evo sta mi je odgovorio "Postovani Nemanja.

XJ 600n N sam radio vec vise puta montirao dva auspuha ,ali mi komsija bio tu i pomogao mi oko montaze i izrade grane.
On vec pre par godina naso svoj posao radi stalno ,a ja sam ostao u radionici u invalidskim kolicima.
Neke modele auspuhe grane na koju sam imao kalup znam da uradim jos .ali Vama neznam pomoci nazalost.
Preradu sabirne grane 2 > 1 na XJ 600 nikad nisam radio ,verovatno moze da se uradi kvalitetno i lepo da ne iden na racun rezima rada agregata Yamahe.
Kako sam pretrazio na internetu ima kompletne izduve sa   jednim auspuhom,  a da ostane i srednji nogar za to nisam nasao informaciju. 
Pitajte Darka iz Maglica ili Dragon Ada oni su na nogama i mogu da rade ispod motora i da Vam daju kalkulaciju za auspuh i prepravku.
Hvala Vam za Poverenje i Zelim Vam Sretnu i Uspesnu Novu 2016 Godinu.
Sa Postovanjem Robert" stvarno po ovom odgovoru ljubazan covek poslao mi je sliku cak kako je u radionici i sedi u kolicima i jos po nesto radi svaka mu cast! 
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Robert je veliki profesionalac, ja sam prezadovoljan sa saradnjom sa njim, medjutim bolest ne bira tako da... 

 

Zasto bi se cimao sa prepravljanjem grana i neznam sta, cimni Darka nek ti ili sredi te tvoje topove ili nadji na KP ili zovi elvisa ili neki otpad nadji dva druga i mir. Dok prepravis grane neces nista ustedeti na ceni jednog topa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Ja sam kod Munje u Beloj Crkvi radio auspuh 2u1.Imao sam top a on je uradio preradu za 20evrica lepo i kvalitetno.Zadnja guma moze sira,kod mene je bila 160ka ali na felni od FZRa.Izgleda mnogo,mnogo lepse,kao pravi motor  ;) .I moja Bivsa Yamaha je sada u Kikindi i okolini,izgleda ih vole tamo :)

post-4526-0-84390500-1452977242.jpg

post-4526-0-40886900-1452977275.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

ahaa lepo bas izgleda odranjen auspuh, a i motor :)) videcu sta cu jos za auspuh nasao sam oba topa za 70e pritom da kaze da se vidi malo rdja na njima i ti sad kazes da za 20e odradio i top mislim da bih nasao za 50e i da bi bio miran.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Evo da se i ja upisem u raspravu: svojevremeno sam i ja razmisljao da kupim jedan top i preradim 4u1 . Medjutim, procitao sam kako su neki momci na xjrider.com prepravljali sve i svasta i ipak dosli do zakljucka da je najbolje sacuvati originalne auspuhe. Kazu najbolje radi sa njima. Isto tako filter za vazduh mora samo originalna konfiguracija. Nece drugacije. Zato ti preporucujem da ne prepravljas 4u1 nego ostavis 4u2, pa makar stavio i 2 topa. Licno smatram da motori sa 2 auspuha i bolje izgledaju. Nekako su mi simetricni.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja