Jump to content

Moto Zajednica

S02 E04 - Kacige

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Nastavljamo sa serijalom o moto opremi pričom o kacigama. Obradili smo sve tipove kaciga, kao i razlike između njih, a dali smo vam i savete kako odabrati odgovarajuću kacigu. Čujte i naše iskustvo sa održavanjem kaciga, možda vam bude korisno. 

 

Uživajte!

 

 

Kakva su vaša iskustva sa kacigama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Htedoh da dam prilog i "prikacim" test 16 aktuelnih kaciga ali ovde nemam pravo da dajem priloge, steta.

:'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ja stvarno ne vidim svrhu ovakvih kaciga. Ako želiš full, koristi full face, a ako želiš da se luftiraš onda samo jat. Po meni je flip up kaciga mnogo ozbiljnija nego ova. Mislim da bi mi bilo cimanje da stalno skidam/stavljam zaštitu za bradu. Nisam koristio ovakve vrste da bih rekao valja ili ne, ali kažem ono na pogled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Htedoh da dam prilog i "prikacim" test 16 aktuelnih kaciga ali ovde nemam pravo da dajem priloge, steta.

:'(

 

Zorane, hajde probaj ponovo.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Samo jedan dodatak na "pobjednika testa" C3 pro (sa čim se inače očigledno, iz ličnog izbora, i sam slažem): ima preterano jaku ventilaciju sa vrha glave, što se onda u zimskim mesecima svede na nemanje ventilacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Samo jedan dodatak na "pobjednika testa" C3 pro (sa čim se inače očigledno, iz ličnog izbora, i sam slažem): ima preterano jaku ventilaciju sa vrha glave, što se onda u zimskim mesecima svede na nemanje ventilacije.

secas se druze da to meni nije smetalo! e sad na ovo vreme testiram, nekada je i meni premnogo, opcija

1. podkapa

2. jako precizno doziranje na vent tasteru, moze da se regulise!

 

kad se doda na zatvorene ventove i dodatak (cicak) ispod brade, tisina je skoro savrsena, trazi da se naviknes. zvuk motora je drugaciji?

tada komunikacija radi tako da te sagovornik na 160km/h savrseno te cuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Mozda navesti da je i boja kacige bitna. Tamnije kacige se brze zagrevaju pa je samim tim i voznja neudobnija. Sarene kacige su uocljivije itd. Takodje ne bi bilo lose reci na koliko ili kada se kaciga menja.

Inace sjajna epizoda :takoje:

 

P.S. Ja svaki put pre ili posle voznje prebrisem unutrasnjost kacige vlaznom maramicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Mozda navesti da je i boja kacige bitna. Tamnije kacige se brze zagrevaju pa je samim tim i voznja neudobnija. Sarene kacige su uocljivije itd. 

 

Takodje ne bi bilo lose reci na koliko ili kada se kaciga menja.

Inace sjajna epizoda :takoje:

 

 

 

Upravo tako kako si naveo: svetle kacige značajno su bolje na visokim temperaturama i po direktnom Suncu, iz očiglednih razloga. U tom smislu i po ovom pitanju (uz ono što je već rečeno u podcastu) kacigu treba birati u odnosu na planiranu upotrebu! Razmislite gde, kada i za šta ćete pretežno upotrebljavati kacigu i onda dajte tom zaključku prednost u odnosu na to koja vam je "šara" po ukusu. Npr, budući da živimo u regionu sa žarkim i dugim letima, ja lično oduvek prednost dajem svetlijim kacigama, potpuno dosadnog dizajna.  :D

 

Fluoroscentne kacige značajno su vidljivije od ostalih, uvek i bez obzira na okolnosti, a naročito u uslovima smanjene vidljivosti. Upravo iz tog razloga u današnje vreme gotovo svi renomirani proizvođači imaju kacige u nekoj od fluoroscentnih boja. Koga ne zanima izgled, a pametne slabo zanima, daje prednost ovoj "šari". Jedina mana, koja će vremenom biti sve manja i manja, je činjenica da takve kacige privlače dosta pažnje, a većina nas u toj pažnji posmatrača ne uživa... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja imam jedno drugo pitanje :) Naime, ja recimo ni sa pin-lockom ni bez njega uglavnom nisam imao posebnih problema oko maglenja samog vizira (dobro projektovan i dobro pozicioniran nosni deflektor čini 90% posla)... Međutim, uvek sam imao problem sa maglenjem naočara za vid. Tu pin lock ne pomaže, a nisam primetio ni da bilo šta drugo pomaže osim da se odškrine vizir (što kad je kiša, magla, sneg ili kad je vrlo hladno zna da bude problem...). Kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Slažem se, teško tu ima prave pomoći. Naočare magle, jer je ispod vizira vazduh vlažan (tvoje disanje), a stakla su hladna. Tu pomoći od posledične kondenzacije na staklu naočara nema, osim donekle izjednačavanjem temperature i provetravanjem (što postižeš odškrinutim vizirom). Trebalo bi da najgore bude na početku, a onda vremenom, kako vreme u vožnji prolazi, ipak podnošljivije.

 

Čak i vizir sa pinlock-om, kada je dovoljno hladno (oko 0C) mora pomalo da magli. Obično počne iznad nosa, pa ide polako na gore (isti razlog: kondenzuje se vlaga iz tvog daha, na hladnom viziru, a pinlock ipak nije pravi termo prekid).

 

No, vožnja sa odškrinutim vizirom nije preveliki problem, čak ni kada je jako, jako hladno. Navikne se čovek i na gore...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja