Jump to content

Moto Zajednica

Zimske gume 235 60 ZR 16 u okolini Bg

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Gde mogu da se kupe zimske gume u dimenziji 235 60 ZR 16 u okolini beograda i jel ima neko predstavu koliko mogu da kostaju?

 

Poz.

 

Edit: da dodam da je akcenat na indeksu za brzinu, oznaci 'Z'. Same mere kao mere nisu tako posebne i ima ih 'na svakom cosku' :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na autu su mi bas te dimenzije, kupovao sam pre 2 godine 4 nove gume....najjeftinija varijanta pocinje od nekih 110e po gumi pa nadalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Jel ti trebaju nove? U ponedeljak kad dodjem na posao mogu ti proveriti sta se moze nabaviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Može. Treba mi za sledeću subotu. Nove, ne stavljaju mi se neke polovne a potom da razmišljam jel dobra na 200+ km/h :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Otvorio sam 2 linka i na oba su ih imali. Možda nije baš na svakom ćošku ali to je bilo figurativno za da se lako daju nabaviti :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima sigurno kod vecih i ozbiljnijih dobavljaca posto kod nas ovi mali drze na stanju samo ono sto je bas standard. npr 205/55-16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Gledao sam na oba sajte i nemaju online ponudu za doticnu gumu. Poslao sam mail pa cemo videti sutra ko ce odgovoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

H je 2 koraka niže a to nije dozvoljeno. Mora bude bar V oznaka, i onda oficijelno trebaš staviti nalepnicu iza soferke da je ograničena maks brzina na niže od stvarne maks brzine.

 

Ne da ću ja vozim brže od 210 ali pravila su takva.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

auu brate sta je civilizacija

 

mi smo odprilike 48godina iza evrope,a sto je najgore nismo ni svesni koliko to ima prednosti sto smo osim sveta,jer smo godinama uceni pogresno ,a to sad treba bar 5 generacija da ispravlja :sampion::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Cisto da ne bude zabune...na mnogim nasim site-ovima ne funkcionise on-line prodaja...jednostavno pozoves telefonom (mail, na zalost, jos uvek nije za komunikaciju sa trgovcima u Srbiji) i narucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

auu brate sta je civilizacija

 

mi smo odprilike 48godina iza evrope,a sto je najgore nismo ni svesni koliko to ima prednosti sto smo osim sveta,jer smo godinama uceni pogresno ,a to sad treba bar 5 generacija da ispravlja :sampion::jee1:

Otkrih da ni na NL sajtovima index ne ide dalje od H tj 210. Takodje ovde nije regulisano 100% kao npr što je u De ili A ili Be. Ovde postoji samo pravilo da zimska guma mora da zadovolji Q index tj 160km. Ali jbg meni baš treba da prodjem nemačku i austriju popreko sledeći vikend a trebaće i posle toga. Pa ako postoji mogućnost montirao bih radje 'ispravne' gume a ako to ne bude moglo onda će da legnu H-ice sa sve nalepnicom na dashboardu :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Cisto da ne bude zabune...na mnogim nasim site-ovima ne funkcionise on-line prodaja...jednostavno pozoves telefonom (mail, na zalost, jos uvek nije za komunikaciju sa trgovcima u Srbiji) i narucis.

Sad cu ih pozvati.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Coning kaže jok zimska guma brže od 210. Mislim da je to to..iako mi je jako nelogično, ne znam kako to onda švabe kontrolišu i sprovode ako uopste ne postoje.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A kako ide povrat pdv-a? Jel to izvodivo, ili taj smer kretanja novca nije poznat kod nasih ustanova? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vidjao sam po trznim centrima kod nas da neke radnje imaju mogucnost povratka PDV-a...nalepnica na izlogu, valjda popune formular...tako da bi kod nas trebalo da postoji ta mogucnost. Sto se tice gumarskih radnji, nisam siguran da su imali interesovanja, mada vredi pitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

nije u bg ni u srbiji,ali evo ako mogu malo da pomognem

 

ako ti nije problem da odes do bijeljine (BIH) tj odmah malo posle Pavlovica cuprije kad predjes granicu 3-4km ima firma koja se zove Timko. Mozes da izguglas broj telefona da zoves i pitas za dimenziju guma, da ti kazu sta imaju u ponudi od proizvodjaca i cene.

 

Ako ti nesto odgovara,odes do njih i imas 2 solucije.

 

Prva je da kupis gume i da ti ih gratis namontiraju (po meni najbolja solucija)

 

Druga,da odes,kupis gume,urade ti zahtev za povracaj PDV-a (17%) sve super,dok nedodjes na granicu sa tim gumama u gepeku(ako namontiras,nema povracaja PDV).Na bosanskoj strani predajes papire za povracaj,oni ti overe i posle moras u firmu gde si kupio da ti daju taj iznos PDV-a.Imas rok od 90dana da uzmes pare od pdv.

E sad iznos do 100e=200km(konvertibilnih maraka) se necarini,preko tog iznosa,ti trazis pdv od 17% nazad,a onda na srpskoj granici traze carinu od 20% ili da sa sobom povedes jos nekog pa da radite na dve licne karte po dve gume,da nepredje tih 200maraka.

 

U svakom slucaju drkanje nevidjeno koje nevredi tog povracaja pdv-a,nevredi cak ni ko sve cetiri gume,jer se svi izdrkavaju na sve strane i ponasaju se kao da si krenuo da preneses tonu droge a ne usrane cetiri gume.

 

Pisem ovako zato sto me drugar navratio prosle nedelje da odemo tamo da ja kupim 4 gume za kombi.Uradili sve kako sam gore napisao(solucija br 2) dosli na bosansku granicu,treba da potpisem taj zahtev kod carinika,trazim olovku,on mi kaze imam al nedam.Misleci da se zeza,zatrazim ponovo,on kaze druze kad se krece na put nosi se olovka sa sobom.Onda sam ko poslednji klosar cekao na kisi,promaju i snegu,da neko naidje da uzmem olovku da se potpisem.Onda cekanje od oko sat vremena,da drugi gospodin otvori salter i uzme papire da prokuca u kompjuter.Kad je dosao red i na to kaze mi covek,STAS OVO VAKO IZMESO,DAJ POPAKUJ OVO LEPO PA MI ONDA PREDAJ,AJMO SLEDECI.....

 

Na sve to,lepo uzmem one papire iscepam,serem vam se na pdv i vasih 40maraka povrata pdv-a,pobacam ona sranja,vise vredi moje zdravlje,vreme i zivci od tih jebenih guma i pdv-a.Tako da ja i kad pomislim ponovo na to pocnem da trokiram.I to ovo sto sam napisao je sazeto odprilike 10% od svega kako je bilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Za koji je to auto ako nije problem da se zna? Ta guma je poprilican "balon" a treba da bude u zr izvedbi. Jaguar neki ili tako nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

S klasa 600L

 

Gume su kupljene u H varijanti. Ništa 'brže' nije bilo.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja