Jump to content

Moto Zajednica

kawasaki gpz 305

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Ukratko mojom nemarnošću ( ima i do istegnutosti lanca)pukao ventil,oštetio klip. Ako neko ima ove delove ili možda ceo agregat bio bih zahvalan da mi se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1981 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ima dosta toga da se nadje na e-bay, a na forumu ima nekoliko clanova koji nabavljaju delove i opremu sa e-bay-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Evo posle duzeg vremena nabavio sam ceo agregat za moju 305 gpz. Mislio sam da prepakivam na staru masinu stubline,klipove i glavu ali sam odustao i stavio novonabavljen agregat. Medjutim upalio iz prve i radi ok ali nece preko 6000 obrtaja. Zatim je usledilo stelovanje ventila,promena klackalica,ciscenje karburatora( promenjena 1igla na loncetu jer je prelivalo gorivo),menjanje ulja i filtera,zatezanje spanera,ciscenje slavine ali problem nije resen. Kad dodajem gas malo strucne ali dobro puni do 5000-6000 obrtaja i tu pocinje da trokira i promeni zvuk ali ostaje na obrtajima i samo malo opadne brzina a pri oduzimanju gasa puca na izduve. Zanimljivo je da na leru se ta pojava javlja na 3000 obrtaja!? Da napomenem da mi je motor 90 god a nabavljeni agregat 84god.da li je moguce da ima neke razlike u struji(namotajima) zbog razlicitog godista pa da se ne slaze sa instalacijom na ramu(cdi,bombine itd)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Druze u pitanju je gpz 305 a ne 500. Redak motor u Srbiji a tek naci delove je nemoguca misija. Samo preko

post-37554-0-27337100-1461822362.jpg

post-37554-0-59893000-1461822554.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Prvi put vidim 305 sa lancem. kolko sam upoznat on ima pogon preko kaisa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Prvi put vidim 305 sa lancem. kolko sam upoznat on ima pogon preko kaisa. 

 

 

Ovo je Kawa 305 SSE. ;)

-Serbian Special Edition

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Fabricki ide sa kaisem ali kasnije stavljaju lanac i lancanike. Solidan motorcic da gradske uslove a moze i za dalje. Potrosnja na otvorenom i grad 3 l-4 l. Max 150km/h. Neko je pre mene menjao lanac bregaste i zaboravio da otpusti spaner. Lanac je pojeo skoro po 1cm kuciste i stublinu na obe strane tako da mi je bilo najbolje da promenim celu masinu ali se javio navedeni problem. Probao bih sa drugim karb. ali gde ih naci u zemlji Srbiji!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovde na forumu, kolega ima isti motor, mislim da je u pitanju " Cefa ", pogledaj u oglasima, prodavao ga je. Mozda moze on da ti pomogne ( mozda ima vise iskustva sa njim ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja