Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora motora.

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Pozdrav svim bajkerima. :) :) :) .Treba mi pomoc od iskusnijih bajkera. U dilemi sam, da li da kupim kineski kros od 200-250ccm- Qingqi ili sprint-orion rx250, koji kostaju do 500 evra od 2007 pa i mladji, ili pak da kupim proverenu masinu, tipa Yamahu xt 600, Hondu dominator 650 koje su bar 3x skuplje i starije od 15 godina. Voleo bih misljenje od vozaca Kineza i Xt ili Dominatora ili slicnih .pozzzz

Promenio član MAREMAX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Bolje japanac star 15 godina nego nov kinez. Vozim Hondu transalp 600 '94 godište. Kupio polovnu pre 5 sezona, samo sipaj benzin i vozi, nikakav kvar do sada, i ne razmišljaj... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

 

Promenio sam 13 dvotockasa do sada. 4 su bila kineska, ukljucujuci ovaj sto sada vozim. Nikada kvar, ne racunam sajle gasa i poneku sijalicu. Kad god sam uzeo neki markiran, normalno star 10+ godina, imao sam samo ulaganja i popravke.

Moj savet, uzmi kineza ali ne bilo kog,proguglaj malo po forumu dosta je pisano, pulser je dobar. Samo tesko je naci kineza do 500e a da je dobar, treba izdvojiti bar 200e preko.

 

Ako hoces jaci motor da moze na duzi put biraj neki preko 500cc, i ja bas gledam da promenim kineza za neki jaci.

Ja nesto merkam Freewinda 650cc, ali videcemo...

 

Uglavnom, kinez,ako ti ne treba veca putna brzina od 80km , i ako ne ides na duza putovanja.... ako hoces jacu ozbiljniju masinu obidji kineze

 

 

 

 

 

 

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Xt 600 sam vozio, kao i jednog kineza, pomenuti Qinqgi, jedino sto mi se nije svidelo kod kineza i razlika u odnosu na XT je sto motor ne moze da se vozi pod malim gasom, vec samo na visokim obrtajima, naravno xt je 600 a kinez 200ccm, tako da je malo tesko bilo sta drugo porediti. E sada da li je to do bas tog motora ili kinezi tako rade nemam pojma. Xt mi se jako svideo, nije mnogo visok i odgovara mi za voznju, ali ih nema mnogo na sajtovima. Zato sam postavio temu. Vidim do sada da vecina nije za kineze. Kinezima je cena od 500-800 evra. I ima ih dosta, ali na sajtovima vidim da stoje, nisu prodati. Plasim se da se ne vencam sa njim. :)  :)  :)  Hvala svima na odgovorima i nadam se da ce imati jos komentara.Pozzzz bajkeri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Pa šta'š jadan ne bio u Maxiskuter delu? :zbunjen: ... Sa' ću te prebacim u Motocikle  :takoje:

Komplikovan sajt...hehehehe... Rekoh daj da napisem pa gde bilo...Sorry ako sam napravio zabunu.pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Zaboravio sam da napisem: Visina 178, tezina 95kg, veliki borac. :) :) :) . Znam da su kros i enduro motori za malo vise momke ali i mi mali volimo da vozimo. Ima li jos ko da ima iskustva sa kinezima? Xt600?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Ja sam u istoj dilemi. S obzirom na budzet, verovatno cu uzeti Sprint Apollo rx250 jer ih ima za ispod 1000e. Nesto me ne privlaci da dajem 1500e (a ni nemam toliko) za masinu koja je starija od mene. Ionako planiram da predjem na nesto jace i novije ali kasnije kada se bude zavrsio faks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ja sam u istoj dilemi. S obzirom na budzet, verovatno cu uzeti Sprint Apollo rx250 jer ih ima za ispod 1000e. Nesto me ne privlaci da dajem 1500e (a ni nemam toliko) za masinu koja je starija od mene. Ionako planiram da predjem na nesto jace i novije ali kasnije kada se bude zavrsio faks.

 

Vise ces preci sa raspalim japancom koji je stariji od tebe nego sa tim apolom...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

 

Ja sam u istoj dilemi. S obzirom na budzet, verovatno cu uzeti Sprint Apollo rx250 jer ih ima za ispod 1000e. Nesto me ne privlaci da dajem 1500e (a ni nemam toliko) za masinu koja je starija od mene. Ionako planiram da predjem na nesto jace i novije ali kasnije kada se bude zavrsio faks.

 

Vise ces preci sa raspalim japancom koji je stariji od tebe nego sa tim apolom...

 

Toga se i brinem i iskreno se nadam da nisi u pravu. Sve u svemu, kako vreme odmice, sve mi se vise cini da ce morati da se stedi za japanca :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ako vec ides na kineza onda uzmi sprint pulser ili qingqi 200 to je otprilike isti motor, qingqi ima SM i Enduro verziju. Ljudi sa foruma su prelazili po 20-35 000km bez vecih problema, za razliku od apola koji ima gomilu fabrickih gresaka i retko ko je prelazio vise od 10 000km...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Ako vec ides na kineza onda uzmi sprint pulser ili qingqi 200 to je otprilike isti motor, qingqi ima SM i Enduro verziju. Ljudi sa foruma su prelazili po 20-35 000km bez vecih problema, za razliku od apola koji ima gomilu fabrickih gresaka i retko ko je prelazio vise od 10 000km...

Ima li sprint pulser 200 ili 250ccm ili samo 125ccm? Qingqi od 200ccm sam vozio i extra je.Malo trosi, vuce kao sumanut, mala registracija, sada znam da i delova ima svuda, tako da ce vrv kinez da padne. A za 600-700 evra se i ne moze ocekivati nista vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo ja sam presao 21.000 km sa Pulserom 125cc...Isao svuda, putna brzina oko 90 kmh...3l potrosnja...zajebancija

E sad pitanje je sta ti ocekujes od motora, na sta ce ti se svoditi voznja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Meni iskreno motor treba za kratke relacije, max do 100 km. Za sada. A iskreno vise bi isao van puta, asfalt me ne zanima mnogo. Tako da i brzina veca od 90-100 nije potrebna. Danas sam polozio za A. Tako da ako neko prodaje ili ima nekog da prodaje kineza od 200-250ccm neka mi javi ali u Sumadiji, nemam sada vremena da jurim po celoj Srbiji motor. Prednost qingqi jer mi se on bas svidja.pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A zar nije 250ccm mali agregat za off pogotovo ako je 4t?! Bolje pogledaj ti Xt ili Freewind-a, to su dobre masine, Dominator je isto valjan motor, mozda ces zazaliti u nekom trenutku sto si stedeo 500-600evra sad, kada ti taj kinez od 250ccm dosadi jer je nejak i treba mu dadilja.. Ja postujem Kineze, koliko para toliko muzike, nisu oni losi ali im treba mnooogo vise paznje i osecaja u voznji nego nekom od gore pomenutih Japanaca koji su rage..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Za kineza je registracija 6000-9000 a za bilo koji od 600-650ccm je 16000-20000. O potrosnji da ne govorimo, oni ispod 7 ne trose, obucavao sam se na suzuki sv-u 650. Za nase uslove-standard zivota, kinezi su najisplativiji a i zavrsavaju isti posao uz malo manji uzitak. To je moje misljenje. Zato sam i izbacio temu, da bi dobio misljenja od drugih ljudi koji vole da voze ali nemaju uslove da voze sta hoce, vec sta mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

E vidis tu gresis, uzitak je isti! :) samo sto sa Kinezom imas vise situacija "sta mu je sad, sto sad nece da upali?" ili "kako je bre ovo puklo, pa nisam ni u sta udario kako je naprslo" pa onda nervoza oko popravke i sekiracija.. Eto to je razlika, sa Japancima tih situaija takodje ima ali mnogo mnogo manje. Mozda jednom u 2 godine ti se desi nesto ako lepo vodis racuna o svom motorcetu a mozda ni tad (podrazumeva se da ne kupis neku razlokanu kantu) a kad je Kinez ispravan i kad ide, zadovoljstvo je isto na svakom motoru zato sto ne potice od motora vec iz glave vozaca :) nije bitno ko ga je napravio, bitno je da ide, i da se musice lepe za zube :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ove cifre za registraciju su istinite ali za potrosnju si u zabludi. Moj motor ima 850ccm i trosi 5l u gradu, vozim ga normalno u skladu sa uslovima u saobracaju tako da ako je karburator dobar i dobro nastelovan trosice ti oko 4-5l bilo koji od gore pomenutih modela.

Inace meni se pre par godina svidao onaj Apolo, slican Pulseru ali nisam ga kupio jer nisam tada nasao valjan primerak pa sam kupio neku Apriliju i mogu ti reci da sam je kasnije jedva prodao iako je bila u super stanju i mehanicki i estetski, jednostavno niko je nije hteo zato sto je Aprilija, a posle nje sam imao par japanskih motocikala i veruj mnogo je lakse prodadi ih jer su trazeni. Tako da razmisljaj i o tome, neces ga zauvek voziti, moraces jednom na jaci, veci, brzi :) droga je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

 "sta mu je sad, sto sad nece da upali?" ili "kako je bre ovo puklo, pa nisam ni u sta udario kako je naprslo" 

 

Ovo mi se za mojih 20K nikad nije desilo...tj. naprslo je kad mi je pao...

 

 

Meni iskreno motor treba za kratke relacije, max do 100 km. Za sada. A iskreno vise bi isao van puta, asfalt me ne zanima mnogo. Tako da i brzina veca od 90-100 nije potrebna. Danas sam polozio za A. Tako da ako neko prodaje ili ima nekog da prodaje kineza od 200-250ccm neka mi javi ali u Sumadiji, nemam sada vremena da jurim po celoj Srbiji motor. Prednost qingqi jer mi se on bas svidja.pozzzzz

 

Sto se asfalta tice sasvim je ok, ti bi vozio nesto do 100 km...otprilike vecina mojih voznji je tako nesto, ali  bilo je slucajeva da predjem za dan do 350 km bez problema... 

 

Sad sto ti trazis off road motor jedino od kineza dolazi u obzir enduro varijanta qingqija od 200cc, ali zavsi kako bi ti vozio jer je to dosta slab motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Ne bih se slozio da je slab. Ja imam 100kg, mene i jos jednu osobu od 60kg vuce bez problema gde god. Najvise bih vozio po makadamu i zemljanom putu, veoma malo po asfaltu. Svidja mi se komentar oko prodaje, o tome sam i sam razmisljao da ako kupim kineza vrv zavrsava karijeru kod mene, jer gledam po oglasima se vrte isti motori-stoje. A oko potrosnje, malo mi je neverovatno da motor od 850 ccm trosi 4l po gradu? Ok da je motor u dobrom stanju i vrv je noviji, ali tesko mi je da poverujem ali iskreno  imam skromno iskustvo sa razlicitim tipovima motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne 4 nego 5L. Veruj tako je.. Al to sad nikako nije bitno. Rekao bih da si se ti vec odlucio za Kineza, zelim ti srecu u potrazi! Gledaj da pazaris sto novije godiste, mada su oni koliko sam ja gledao svi poprilicno novog godista.. Povedi majstora sa sobom obavezno, gledaj da to bude majstor koji ce ti kasnije i odrzavati taj motor. Srecna potraga kolega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Problem je sto obozavam motore, vozim apenca od 6 godina, nisam posao u skolu kada sam prvi put vozio. Zaljubljenik sam. Ali realnost je da nemam para prvo da kupim dobrog japanca a posle toga nemam para za registraciju i pratece stvari jer moram auto da registrujem itd da ne smaram. O plati ni reci. Kinez mi odgovara 70%. Kinez nikada ne moze da bude kao japanac, svestan sam toga. Ali mi je drago sto sam dobio ovoliko razlicitih misljenja. Nisam jos odlucio ali sam blizu. Hvala kolega. Nadam se da se vidimo na nekom skupu sl.godine. Ove godine je u Topoli bilo 500 motora, extra je bilo ali ja nazalost nisam imao konja zbog A kategorije. Sledecu cu spremno docekati pa se hvala Bogu vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja