Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Ruzveltovoj, 30.8. (sinoc)

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam seo i odvagao za i protiv motora...

Percepcija: vetar u kosi, sloboda, priroda, druženje

Stvarnost: grozničavo izbegavanje džipova sa folijama, žena sa mobilnim, ludaka u belim kombijima i Poštinim pikapovima a posebno bahatih vozača hitne pomoći koji žure na burek. Pre vožnje oblačenje sto tona opreme da bih eventualno preživeo bliski susret sa nekim od nabrojanih. Sezona koja traje par meseci na proleće i par meseci na jesen. Znojenje, smrzavanje, plaćanje garaže i registracije, znojenje, smtzavanje...

Fala lepo. Ako u sledećem životu budem živeo u Kaliforniji imaću motor, ovde je to van pameti.

 

Ti mu dodjes ko onaj lik sto je izracunao, mislim da je u Japanu to bilo, koliko puta ce se skinuti i oblaciti u zivotu tj. presvlaciti i kada je dobio neku nenormalnu cifru, covek se ubio. Mislim, bez uvrede, malo ti je bezveze logika i gledanje na stvari, no, postujem jer je to tvoj stav.

 

Sto kaze Vicsa, a bugsy je primer, ovde je nekada greska kada hoces da podelis neke stvari, stavove, budes pristojan, normalan i sl.

 

Srecne kilometre zelim :)

 

Bem li ga, ja nisam išao kroz takav račun ko Miloš A, niti mi je skupa registracija, a skuplja je nego u SRB, niti mi smeta oprema, imamo možda koji mjesec više finog vremena za vožnju.

 

Ali meni se motor iz nekog nepoznatog razloga više ne vozi :neznam:

 

Kumovao je tu dosta i sudar, pa taman pošto sam se oporavio pogine momak u Baošićima, isti sudar ko moj. Pa taman zaboravim a lika u Đenovićima čeono pogodi auto koje je u sred krivine prešlo na njegovu stranu. Pa prođe i to a čiča s Tamićem umalo nije prešao preko lika na skuteru, razbio se čovjek ko kanta a ovaj se još pravda "ma samo je sekunda falila da se mimoiđemo".

 

A što je najjače nemam ni strah od motora, vozio sam možda 40-50 dana poslje sudara skuter, išao za Budvu zimi sa skuterom od drugara, bilo malo frka od ovih što mi dolaze u susret i skreću u ljevo, al i to je prošlo, uzmem povremeno skuter da odem nešto kroz gužvu do grada, Kantasakija još nisam sastavio, a nešto nemam ni volje.

 

Znači nemam neki opipljiv strah, niti neki da kažemo racionalan razlog, jednostavno se meni motor više ne vozi, ta neka potreba, želja, ljubav ili kako je ko već zove je nekud nestala. Nestala na način da ni meni nije baš najjasnije šta se desilo,

 

A recimo imam ali neđe baš u daljini, želju da nabavim neki supermoto, čisto za potrebe staze, pa da malo điram, ali svakodnevno, u saobraćaju, u gužvi, đe nema ni parkinga, đe te svaki idiot zadržava po 5minuta jer ne zna ni sam kud je krenuo, đe svako napravi zastoj bez po muke, dok motori slobodno prolaze, a ja se kuvam u autu, meni ne pada na pamet ono "e da mi je sada motor" ko što je znalo prethodnih godina kada se uvalim u sličnu situaciju. Jednostavno ćutim i sjedim u mojoj maloj limenki i ne pada mi na pamet da tu nešto promjenim :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pozdrav kolege,

 

Sinoc prolazim Ruzveltovom i na raskrsnici te ulice i ulice Svetog Nikole, odmah kod groblja, oborena zuta yamaha, r1 je bio u pitanju. Pitah neku dvojicu sta je bilo, ispostavilo se da je jedan od njih ocevidac i hvala bogu jos ima takvih ljudi, ostao je da da podatke policiji jer je vozac automobila pobegao!!!

 

Rekao je da je decko bio u opremi, srecom, stajao na semaforu i da ga je baja pokupio sa nekih 80km/h minimum, od pozadi ga zveknuo i odmah pobegao. Ta dvojica su videla, koliko sam razumeo znaju i tablicu, no to nisam siguran. Dve patrole, radili uvidjaj. Uzas. Decko je, kako kazu, u svesnom stanju prevezen u urgentni, to je sve sto sam cuo.

 

 

 

Radi potpune info,motor je bio zuti K7 1000,decko je kacigom razbio soferku,ugruvan,potres mozga..vozac i suvozac,deda i baba pronadjeni,dalje sud radi svoj posao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Hvala Spajk, meni se ucinilo da je bio kec, jos jednom hvala na pravo jinformaciji sto se tice modela motora. Oprema je oprema, hvala bogu da je decko ok, a za te fosile sto voze ne znam da li iko to proverava kako treba sto se tice sposobnosti reagovanja i refleksa jer zaista vidjam ljude koji voze sa garant preko 80,85 pa i 90g, sto ipak, nije normalno.
Sto se tice suda, to da pisemo propalo.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja