Jump to content

Moto Zajednica

Albanija (Gusinje-Teth-Skadar-Uz Koman jezero-Valbona-Ada Bojana-Gusinje)

Recommended Posts

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Kao i svi luzeri, ovih dana sam uglavnom na poslu. Na sreću vikendom nekako uspem da pobegnem iz vrelog, stresnog i prljavog grada.

Ipak mi se čini da ću sredinom avgusta imati slobodnu nedelju, pa će je verovatno provesti u Prokletijama (malo sa Crnogorske, više sa Albanske strane).

Tura iz naslova nije nova, mislim da je više članova ovog foruma prošlo istu pa bih hteo da uhvatim nešto od enduro mirisa dok nisu sve asfaltirali po planinama.

Ako ima zainteresovanih, biće mi drago da se družimo.

Potreban je enduro motor (sve klase ulaze u obzir), kamp oprema i entuzijazam.

 

 

post-30465-0-82217700-1437733842.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ako sredim još par stvari na motoru (zamena reglera i hidrauličnog ulja kvačila), polazim za vikend (svaka cigara = 5 min života manje, svaki dan na poslu = 8 sati života manje...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

U Plavu ti je poslednje gorivo sa crnogorske strane. Prvo u Albaniji je u mestu Hani i Hotit. Nova pumpa na kružnom toku gde se uključuješ na glavni put. Ima posle nekoliko majnih al' ova je ok. Svuda primaju Eure, kurs je 140lek za 1€. Kada se isključiš sa glavnog puta i kreneš prema Theth-u goriva nema. U Theth-u ima lep vodopad, pitaj lokalce ili turiste gde je. Oko pola sata šetnje u jednom pravcu, vredi (ja sam uspeo da ga promašim, na kraju video samo iz daljine...).

 

Trajekt preko jezera Koman kreće ujtru u 9:00 (realno bude 9:45). Tada imaju dva polaska. Onaj koji se zove Berisha kreće malo kasnije ali je dosta brži i veći. Ima i oko podneva jedan veliki trajekt, popodne ništa. Ja sam se tu pojavio oko 5 popodne, platio kartu (25€) i dobio mogućnost besplatnog noćenja na brodu što je skroz ok (to je na Berishi). Ima i kamp neposredno posle mosta sa desne strane, ne znam koliko košta. Kod trajketa ima par kafića/restorana gde se da ubiti veče :)

 

Put do Volbone je komplet asfaltiran i ima saobraćaja. Kada stigneš do kraja asfalta možeš produžiti još koji km koritom reke (ima put, lepo se vozi), čisto da se malo protegnu točkovi. Takođe, par km pre Volbone ima odvajanje sa desne strane (42°26'29.57"N    19°57'31.34"E početak odvajanja). Super makadam nekih 10-ak km a posle zemljani put. Mene je na tom zemljanom uhvatila pretnja pljuskom pa sam se okrenuo, sad vidim da izlazi na neke vrhove sa lepim pogledom a prolazi i 200-ak metara od crnogorske granice. Put je jako prometan, gomila dzipova, kamiona. Ne znam kuda dalje vodi...

 

 

Lep provod :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

U Plavu ti je poslednje gorivo sa crnogorske strane. Prvo u Albaniji je u mestu Hani i Hotit. Nova pumpa na kružnom toku gde se uključuješ na glavni put. Ima posle nekoliko majnih al' ova je ok. Svuda primaju Eure, kurs je 140lek za 1€. Kada se isključiš sa glavnog puta i kreneš prema Theth-u goriva nema. U Theth-u ima lep vodopad, pitaj lokalce ili turiste gde je. Oko pola sata šetnje u jednom pravcu, vredi (ja sam uspeo da ga promašim, na kraju video samo iz daljine...).

 

Trajekt preko jezera Koman kreće ujtru u 9:00 (realno bude 9:45). Tada imaju dva polaska. Onaj koji se zove Berisha kreće malo kasnije ali je dosta brži i veći. Ima i oko podneva jedan veliki trajekt, popodne ništa. Ja sam se tu pojavio oko 5 popodne, platio kartu (25€) i dobio mogućnost besplatnog noćenja na brodu što je skroz ok (to je na Berishi). Ima i kamp neposredno posle mosta sa desne strane, ne znam koliko košta. Kod trajketa ima par kafića/restorana gde se da ubiti veče :)

 

Put do Volbone je komplet asfaltiran i ima saobraćaja. Kada stigneš do kraja asfalta možeš produžiti još koji km koritom reke (ima put, lepo se vozi), čisto da se malo protegnu točkovi. Takođe, par km pre Volbone ima odvajanje sa desne strane (42°26'29.57"N    19°57'31.34"E početak odvajanja). Super makadam nekih 10-ak km a posle zemljani put. Mene je na tom zemljanom uhvatila pretnja pljuskom pa sam se okrenuo, sad vidim da izlazi na neke vrhove sa lepim pogledom a prolazi i 200-ak metara od crnogorske granice. Put je jako prometan, gomila dzipova, kamiona. Ne znam kuda dalje vodi...

 

 

Lep provod :)

 

Mislim da su te za trajekt odrali (možda su uračunali spavanje), normalne cene su oko 10 eu. Kamp posle mosta sa desne strane planiram na kraju dana, logistički je bolji.

Šteta što je valbona asfaltirana, nismo stigli na vreme...

Put koji spominješ ide preko granice (ne-legalno), i možeš da siđeš u Plav. Druga varijanta je da nastaviš na istok i vratiš se drugim kanjonom (samo peške), gde imaju starinski sistem vodosnabdevanja koji vredi videti, ali samo ako imam višak dana..

Hvala za info.., sobzirom na trenutnu zajebanciju sa motorom (struja), možda i pomerim za koji dan. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja