Jump to content

Moto Zajednica

Plivajući diskovi održavanje?

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

U  poslednje vreme primetio sam da kada polako kočim tj. jedva dodirujem ručicu prednje kočnice pri veoma malim brzinama osetim da motor ne koči konstantno,već se javlja jedva primetno pulsiranje.

 

E sada to je nekada izraženije a nekad ne...malo sam googlao po netu i došao sam do ovog videa i posle pregleda mojih diskova koji nisu previše istošeni tj. nisu ispod minimuma i nemaju riseve ali je slično "zapeklo".

.

Pa mene sada interesuje mišljenja vas iskusnijih da li ima smisla raditi ovo tj. da li je to znak da će diskovi uskoro morati da se menjaju ili ovo spada u "održavanje"?

 

 

P.S. Ako ima slična tema ja se izvinjavam pošto nisam mogao da je nađem,pa reko možda nekom bude ovo od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Ti verovatno nemas plivajuje diskove....nego polu-plivajuce. To sto lik radi na snimku nema veze sa odrzavanjem i te nitne se inace ne okrecu. Polu-plivajuci diskovi su zanitovani ali im nitna dozvoljava da ipak malo "rade". Kad su novi samo na silu ih mozes pomeriti za nijansu levo/desno i napred/nazad.Kod polovnih diskova malo vise se pomeraju na tim nitnama.

Plivajuci diskovi "landaraju" na sve strane kao nove kad ih kupis i te nitne imaju sa zadnje strane osigurac koji ih drzi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Aham da,evo našao sam snimak gde je lepo objašnjena razlika izmedju polu plivajućih i plivajućih diskova...nisam ni znao da postoji tako nešto,hvala na informaciji . :)

 

 

Inače uzeo sam malo pre očistio diskove i to,provrtio ih bilo je par koji su se jedva mrdnuli.Posle sam iskočio par puta žešće i ima razlike,nije baš da je skroz nestalo ali i ja jedva primetim sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja