Jump to content

Moto Zajednica

TOMOS - poklon za caleta

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Pzdrav svima!

Posto od skora posedujem Vespu LML Star 150 2T, malo sam caleta vratio u vreme kad je on posedovao Tomosa. O tom periodu znam veoma malo ali pamtim deo iz price kada su ga prodali kada sam se ja rodio kako bi pokrili neke troskove. To je bilo davne 1985, sada sam ja "mator konj" pa mi je palo na pamet da caleta iznenadim kupovinom ovog motora za njega, Imamo neki plac u Sremu, 20-ak km od Batajnice, u mestu zvanom Surduk gde cale ide svakog vikenda da ga odrzava, shisha i tako dalje... Moj cale ima 63 godine, ne poseduje vozacku ali se u porodici najvise razume oko mehanike i odrzavanja voila. Ovo motorce bi mu sluzilo da ode do centra sela po pivo/hranu, da ode na pecanje a mozda cak i da prevali put od Batajnice do Surduka ako se usudi sto je oko 22km.

Izbegao bih svaku pricu sa njim oko toga jer bi me provalio pa mi treba pomoc nekog blogera odavde oko saveta.

Ako neko ima visak vremena, voleo bih da mi neko napise par saveta sta da gledam. Da li moze da se uzme neki Tomos do 300eura (ovo sam lupio), da bude lagan za odrzavanje i lagan za voznju.

Bas ne znam nista o ovim motorima, da li treba da se registruju i sl...

Hvala unapred na savetima! :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Naravno da treba da se registruju i potrebna mu je kategorija(AM ili A1 za neke starije koji prelaze 45kmh, tj vode se na 48kmh), a sto se tice modela...pa neki ATX, BT, neki APN itd... mislim da moze da se nadje u proistojnom stanju za te pare, pretrazi malo oglase, ako i ne bude savrsen neka ga cale malo sredjuje, uzivace u tome sigurno :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja