Jump to content

Moto Zajednica

Problem Sa Yamahom Tdr 125 95'

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Foča
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Imam problem sa yamahom tdr ,radi na vecem broju obrtaja a kada pokusam da smanjim stangas ona se ugasi. Palim na guranje na alnaser ne vrijedi nece pa nece , nece da odrzi turu na malom gasu. Ako neko zna ista o ovome neka kaze svako misljenje he dobrodoslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Od kad ti se javljaju ti problemi,jel ti se to dogadjalo i dok je akumulator bio dobar? Jel ti odradi test i otvori ypvs kad das kontakt? Moze biti ili da nema dovoljno struje ili ocisti karburator,ako je samo na leru onda je ler dizna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Meni lici na fals vazduh ako je kompresija ok ili karburator kako rece kolega iznad, zapusene dizne itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1661 postova
  • Lokacija: Paracin

Moze da bude kompresija, karburator, struja, dihtum na glavi, zapusen auspuh itd zato napisi kako je doslo do toga, kako je ranije radio, jos po neki podatak daj pa ce ti neko pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Foča
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

E ovako. Motor pali na guranje i ne mogu da ga nastelijem tj. pri manjem broju obrtaja ne moze da odrzi turu. Ne baca bas dobru varnicu kada ga palim na alnaser. Motor sam kupio prije 7 dana, kada sam ga upalio prvi put, i nastelovao radio je ko sat bukvalno se nije cuo ( na malom broju obrtaja bez problema) ali je postojao i tad "problem" gdje bi motor do pola gasa isao "mrtvo" a posle bi "procepio" tako da bi me skoro zbacio sa njega znaci na pola gasa dobije nenormalnu snagu odjednom. E sad tog dana sam ga vozao i nakon 50-ak kilometara motor se samo izgasio na jednom pravcu, nismo mogli tog dana da ga upalimo. Zvao sam majstora misleci da je do karburatora, koga je on ocistio svaku diznu sve sve, rezervoar je skidao mulj isprao, filter zraka ocistio, raskopcao uljnu pumpu da ne vuce fals zrak i nazalost mi se opet isto desava. Sad mi se ne deava kao prije da mi se samo odjednom strese i ugasi pri voznji pa da ne mogu da palim to smo moglo bi se reci i napravili, al postoji taj problem sto se motor ne moze nastelovati da radi "mirno" na malom broju obrtaja a da se ne ugasi. Sto se tice masine ona je relativno dobra, nedavno je radjena specijala novi klip kompresija je odlicna u 2. brzini pali u prvoj da ne pomisljam.Sad mi jedino ostaje da narucim namotaje i da probam da nisu slucajno oni, ali opet tesko ih mogu naci.
Eto toliko nadam se da sam vam pojasnio, ako ko ima neki prijedlog i rijesenje bio bih mu zahvalan kada bi pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja