Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS instrument tabla

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Prijatelji,

Nedavno sam kupio GS-a iz 2007 god, sa nazalost, razbijenim displejem instrument table. Posto sam nasao celu tablu u Rumuniji odem lepo i kupim je, uz obecanje prodavca da je sto posto ispravna sto mi je covek i pokazao ustekavsi je na svoj motor. Moja instrument tabla je pokazivala samo extemperaturu, gorivo, sat, temp.motora, i RANGE samo kad je gorivo na rezervi(po recima bivseg vlasnika). Zamenim tablu, sada pokazuje sve to, i jos prosecnu brzinu, potrosnju i i ostatak kilometraze. Ono sto me buni, sada pokazuje recimo Range 540km, sija mi zuti trougao i upozorenje za kocnicu non stop. Verovatno je tabla od Adv-a jer mi je prilicno nemoguce da moze preci 540km, kako da resim taj problem? Usput, na displeju jos svetli ESA, koji ja nemam itd. Ima li svrhe da kod nekog elektronicara zamenim samo displej na svojoj tabli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Zvao Radulovica oni ne ugradjuju polovnu instrument tablu vec samo novu i kosta 98.000 din "sa ugradnjom". E danas sam cuo za majstor Spaleta koji moze to da uradi pa molim njegov broj ako neko ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Obrati se Boban iz Zemuna (sedista) da te savetuje gde da odvezes motor. Mislim da je Mladenovac u pitanju!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Delimicno...Boban mi je dao broj coveka, zvao sam ga...trenutno nema kabl za motor pa ce videti da pozajmi negde. Medjutim...rece mi da sumnja da ce uspeti. Tako da ako neko ima jos neko resenje neka iznese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Pa verovatno bi mogao, medjutim, znas ono...prvo sam jurio da nadjem kakvu takvu instrument tablu, e sad kad sam nasao ovu koja pokazuje i potrosnju i prosecnu brzinu i svasta nesto sad bih rado zadrzao ovu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Prvo češ morati zameniti instrument tablu sa drugom odgovarajučom....Tvoj motor nema ESA, zato ti ta tabla ne dolazi u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ma druze displej je univerzalan, i na mom starom displeju ima esa i pdc opcija koja se vidi po odredjenim uglom ali ne svetli, a kod ove koju sam ugradio svetli, mora da postoji mogucnost da to neko softverski ugasi i prilagodi mom motoru. U medjuvremenu, danas sam se cuo i sa covekom iz Arada, koji mi je rekao da samo treba da odem kod njegai da ce mi on to zavrsiti sve...ako niko u Srbiji to ne moze da zavrsi onda jbg...selim se u Rumuniju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4345 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Šta se čudiš što je tabla 98.000, kad su amortizeri za SKUTER star 13 godina tričavih 700€ (nova dva komada)...bez ugradnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ma druze displej je univerzalan, i na mom starom displeju ima esa i pdc opcija koja se vidi po odredjenim uglom ali ne svetli, a kod ove koju sam ugradio svetli, mora da postoji mogucnost da to neko softverski ugasi i prilagodi mom motoru. U medjuvremenu, danas sam se cuo i sa covekom iz Arada, koji mi je rekao da samo treba da odem kod njegai da ce mi on to zavrsiti sve...ako niko u Srbiji to ne moze da zavrsi onda jbg...selim se u Rumuniju...

Može biti da je displej univerzalan, ali zato instrument tabla NIJE univerzalna......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Slazem se naravno...potrebno je softverski prilagoditi tablu mom motoru, nadam se da cu uspeti. Nesto smo vec uradili, iscitali sofver iz stare i ubacili u novu i to sad sljaka...ali nema potrosnje ni prosecne brzine pa cemo se time jos pozabaviti. U svakom slucaju hvala na savetima! Molio bih i brojeve telefona majstora kod kojih odrzavate motore. Od skoro sam vlasnik bmw-a pa zaista nemam pojma kod koga da odem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja