Jump to content

Moto Zajednica

Kamperski priručnik

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bali

Zdravo svima :)

 

Nisam bajker ali mogu da doprinesem ovoj temi. Od 2011. kotrljam se oko sveta biciklom. Putujem sa vrlo skromnim sredstvima i zbog toga uglavnom kampujem. Tako sam za četiri godine sabrala preko 1000 noći pod otvorenim nebom.

 

Kampovala sam na 'poljima smrti' u Kambodži, u džunglama Burme, u torovima po Gobi pustinji... Preživela sam najrazličitije vremenske nepogode: grad veličine oraha koji mi je polomio konstrukciju šatora, monsunske pljuskove nakon kojih sam plutala na podlozi, pustinjske oluje kada sam bila zatrpana slojem peska, snegove i snežne oluje...  

 

A kada sam krenula u svoju avanturu, nisam znala skoro ništa. Moje iskustvo u kampovanju sastojalo se od dve-tri godine vikend-planinarenja, u grupi i uglavnom po lepom vremenu. 

Srećom, moj prvi saputnik bio je prekaljeni kamper i cikloputnik. Prvo sam učila od njega, a kasnije i od drugih kampera i putnika koje sam sretala, a najviše na sopstvenim greškama.

 

Sada imam veliko iskustvo. I zato sam sela i sve što znam o opremi i kampovanju stavila na papir.

 

Tako je nastao Kamperski priručnik sa mini kuvarom.

11188179_10204846662461159_2035856362837

Knjiga je namenjena svima koji bi da se upuste u avanturu a ne znaju odakle da počnu sa pripremama ili ne znaju dovoljno o svemu što bi trebalo i što ih može zadesiti na kampovanju.

 

U prvom delu priručnika obrađena su sva tehnička pitanja u vezi opreme -- namena, kvalitet, izbor, odnosno, sve što treba znati da biste se što bolje pripremili za kampovanje. U drugom delu su praktični saveti kada se već nađete na kampovanju.

 

Neka od poglavlja su:

    • Kako da izaberete odgovarajući šator
    • Koja podloga vam treba
    • Perjana ili sintetička vreća?
    • Kako se računa temeraturni opseg vreće
    • U čemu se razlikuju pojedini gorionici, kako rade i za koje situacije su najfunkcionalniji
    • Šta obavezno treba da ponesete na svako kampovanje (check-liste)
    • Kako da se zaštite od opasnosti i nepogoda
    • Šta je termoizolaciona vrednost podloge
    • Kako da zakrpite probušenu podlogu ili pocepan šator
    • Saveti za devojke / žene na kampovanju
    • Kako da se okupate kada je hladno ili sa nedovoljno vode
    • Šta da kuvate osim paste i pirinča

i još mnogo toga...

 

Da bi knjiga bila što bolja, doprineo je i recezent - Vanja Ćirić, ljubitelj prirode, istrazivač, trener polarnih pasa za vuču, alpinista, speleolog, menadžer u prodavnici outdoor opreme. 

 

 

Knjiga izlazi u prvoj polovini juna.

 

U toku je pretprodaja kako bih obezbedila sredstva za njeno štampanje. Pola novca sam već sakupila za nepuna četiri dana od početka moje kampanje na Indiegogo platformi. 

 

Do do 31. maja cena knjige je 4 $ ili 3,5  ili 420 din plus poštarina.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja