Jump to content

Moto Zajednica

Snezana011

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Profile Information

  • Lokacija
    Bali

Poslednji posetioci profila

340 profile views

Snezana011's Achievements

U prolazu

U prolazu (1/6)

23

Reputacija u zajednici

  1. Jeste, ja sam prvo mislila da je jednoslojan (tako izgleda) ali sam posle na video snimku videla da je dvoslojan i zato sam izmenila post.
  2. Nemam iskustva sa tim modelom, ali znam ponešto o šatorima. Specifikacija kaže da mu je vodonepropusnost kape (WP) 2000 mm. To je visoka neporpusnost i ne bi trebalo da prokišnjava. I pod je dobro impregniran. Srećno!
  3. Doritos čips je odličan kao potpaljivač. Bez zezanja A nešto što svako može lako da pripremi: komadići pamuka od kojih se naprave loptice, to se obavije vazelinom i umota u kuhinjsku foliju. Kad treba potpaliti vatru, samo se nožem secne folija, izvuče se vrh krpice i zapali. To gori oko 10 min - dovoljno da se vatra raspali i sa vlažnim drvima.
  4. Druže, gde ima ovo za 130usd (ili, još bolje za manje )? To je najbolji gorionik koji sam ikada koristio (imaju ga dva moja drugara, stranci). Neverovatno funkcionalno, pogotovo kada kao taj moj drugar imaš i slavinicu za gorivo . Na dva gorionika smo pravili večeru za trojicu (pastu, kafu, supice) za 10-ak min ukupno! Ja sam viđao do sada za oko >150e (gorionik i boca za gorivo), bilo mi uvek skupo... Videh na aliexpress-u. Ne moras uzeti bas primus. Ima jos firmi koje prave gorionike. Kada sam pre četiri godine kretala na put oko sveta biciklom, platila sam 150 evra za Primus. Posle šest meseci sam ga bacila. Radio je samo na čist benzin. Nije pomagalo ni rasklapanje i temeljno čišćenje svakog dana. (Dobra strana toga je što sam postala nesoporni majstor za multifuel gorionike - a svaki zanat je zlata vredan ) Na sve moje žalbe, iz Primusa su mi odgovorili da je predviđen za čista goriva. WTF! Ako kupuješ multifuel i plaćaš 150 evra, onda očekuješ da radi na sva tečna goriva, bila ona kupljena u EU ili u Kazahstanu. Srela sam mnoge putnike sa sličnim problemom. Preskočiću razne gorionike koje sam nakon njega koristila i skočiti na 2013. kada sam u Kini kupila BRS-8. Kopiju Primusa ali za 60$. Koristim ga i danas i čistim jednom u mesec dana ili ređe. Napominjem da gorionik koristim svaki dan, najmanje dva puta dnevno. Pored multifuel BRS-8, vrlo praktičan pogotovu kad vam je važan svaki gram je alkoholni gorionik. Alkohol gori na vrlo niskim temperaturama kad sva druga goriva otkažu. U Srbiji se prodaju Trangia sistemi -- imaju gorionik, štitnik za vetar, posudu za kuvanje, sve u istom setu, minijaturno.
  5. Zdravo svima Nisam bajker ali mogu da doprinesem ovoj temi. Od 2011. kotrljam se oko sveta biciklom. Putujem sa vrlo skromnim sredstvima i zbog toga uglavnom kampujem. Tako sam za četiri godine sabrala preko 1000 noći pod otvorenim nebom. Kampovala sam na 'poljima smrti' u Kambodži, u džunglama Burme, u torovima po Gobi pustinji... Preživela sam najrazličitije vremenske nepogode: grad veličine oraha koji mi je polomio konstrukciju šatora, monsunske pljuskove nakon kojih sam plutala na podlozi, pustinjske oluje kada sam bila zatrpana slojem peska, snegove i snežne oluje... A kada sam krenula u svoju avanturu, nisam znala skoro ništa. Moje iskustvo u kampovanju sastojalo se od dve-tri godine vikend-planinarenja, u grupi i uglavnom po lepom vremenu. Srećom, moj prvi saputnik bio je prekaljeni kamper i cikloputnik. Prvo sam učila od njega, a kasnije i od drugih kampera i putnika koje sam sretala, a najviše na sopstvenim greškama. Sada imam veliko iskustvo. I zato sam sela i sve što znam o opremi i kampovanju stavila na papir. Tako je nastao Kamperski priručnik sa mini kuvarom. Knjiga je namenjena svima koji bi da se upuste u avanturu a ne znaju odakle da počnu sa pripremama ili ne znaju dovoljno o svemu što bi trebalo i što ih može zadesiti na kampovanju. U prvom delu priručnika obrađena su sva tehnička pitanja u vezi opreme -- namena, kvalitet, izbor, odnosno, sve što treba znati da biste se što bolje pripremili za kampovanje. U drugom delu su praktični saveti kada se već nađete na kampovanju. Neka od poglavlja su: Kako da izaberete odgovarajući šator Koja podloga vam treba Perjana ili sintetička vreća? Kako se računa temeraturni opseg vreće U čemu se razlikuju pojedini gorionici, kako rade i za koje situacije su najfunkcionalniji Šta obavezno treba da ponesete na svako kampovanje (check-liste) Kako da se zaštite od opasnosti i nepogoda Šta je termoizolaciona vrednost podloge Kako da zakrpite probušenu podlogu ili pocepan šator Saveti za devojke / žene na kampovanju Kako da se okupate kada je hladno ili sa nedovoljno vode Šta da kuvate osim paste i pirinča i još mnogo toga... Da bi knjiga bila što bolja, doprineo je i recezent - Vanja Ćirić, ljubitelj prirode, istrazivač, trener polarnih pasa za vuču, alpinista, speleolog, menadžer u prodavnici outdoor opreme. Knjiga izlazi u prvoj polovini juna. U toku je pretprodaja kako bih obezbedila sredstva za njeno štampanje. Pola novca sam već sakupila za nepuna četiri dana od početka moje kampanje na Indiegogo platformi. Do do 31. maja cena knjige je 4 $ ili 3,5 € ili 420 din plus poštarina.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja