Jump to content

Moto Zajednica

Hocu i ja da se valjam u blatu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Pozdrav ljudi, malo bi se vozao i po blatu ali mi treba pomoc oko odabira motorceta. Trenutno imam TDM i ER5 za ceste i mislio sam prodati kawu i kupiti nesto za livadu. E sad caka, posto mi se i ljepsa polovina zeli ubaciti u moto svijet pokuavam da nadjem nesto sto bi ona mogla da vozika po gradu, a ja off. 

 

Za nju me malo muci visina i tezina motora, ucio sam je da vozi moju ER5cu i nesto joj ne lezi. Nije nesto drasticno niska ima 170cm ali ne moze punim stopalom da se spusti na zemlju kad sjede na njega i malo joj je tezak za drzati kad se zaustavi. 

 

Kubikaze od 250 do 600, nesto me strah da ce se 250cc muciti sa mojih 90+ kg ali mozda je za pocetak ok. Ne bi mi ni smetalo da moram svaki put podesavati amontizere i mjenjati gume kad hocu ja da ga vozim.

 

Da li neko ima neku ideju sta se moglo pazariti do nekih 3k evropskih?   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Probaj Kawasaki KLE 500,  ima isti agregat kao ER5, provereno dobra masina, mada nije bas za neki hard core off road, ali sa dobrim gumama  moze da odradi posao  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Koliko ozbiljno valjanje u blatu ?

KLE je tezak kao i er5, pride se vislje sedi. I nije basupotrebljiv za bilo sta teze od makadama, blato nikako.

 

DRZ/KLX su sposobniji, sa dva seta guma/tockova moze se i u blato i u grad. I laksi su, ali ostaje problem visokog sedista, malo sta sposobno za enduro ima nisku poziciju sedenja... mozda i nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Da da problematika je visoko sjediste. Sada kada se sunce pojavilo malo cmo obidjemo koji oglas da vidimo kako joj sta sjedi. KLE sam nekad davno provozao on je sigurno prevelik za nju. Generalno sam krenuo za nju da razmisljam u pravcu cross/enduro jer imaju manju kilazu, a nadao sam se da se moze igrati sa suspenzijom da se spusti jos koji cm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako joj je ER5 "preveliki" ili "previsok" za sedenje, bilo kakav enduro/kros će joj biti još gora opcija. Najniži enduro koji sam ja probao bio je BMW F650ST, ali ni on nije ništa niži niti lakši od ER5...

 

Nego ti druže kupi bilo šta što misliš da ti može rešiti potrebe koje si naveo, a žena neka se navikne. Ako joj i padne u mestu neki put, pa nije smak sveta. Kome nije ispadao motor taj nije ni vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Enduro nizi od er-5 ne postoji, nemoj dzaba da trazis. Mada mi nije jasno kako na er-5 ne moze lepo da dohvati nogama sa visinom 170 kad je prilicno nizak motor... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1455 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pokusaj da izbunaris Dominatora 250 ili eventualno 500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Enduro nizi od er-5 ne postoji, nemoj dzaba da trazis. Mada mi nije jasno kako na er-5 ne moze lepo da dohvati nogama sa visinom 170 kad je prilicno nizak motor... 

 

Znam da nema nizi, mislim da je problem sa ER5 bio sirina. Prvo sam je ucio da pedala nogama u leru sto joj je bio problem, non stop je zapinjala za nesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Sto rekose kolege, svaki enduro je visok.

Sa SM tockovima je ludilo u gradu, ali dobar je i na originalnim felnama sa dual sport gumama.

 

DRZ ili bilo sta slicno sa 250-450ccm.

 

Sve preko toga je tesko i postaje problem u blatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Najniže sedište imaju pomenuti mali dominator, NX 250, i suzuki DR 200, oko 80cm ... Što mu dođe otprilike kao i ER5, ali su puno vitkiji i laganiji od njega ... samo ne znam kako bi se ta dva ponašala u blatu ...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Prvo mora sam iskristalisati sta on trazi od enduro motora. Koliko snage, da li planira sa njim nesto i malo da putuje, koliko tezak off ima u planu.

Moze da proba neki tako manji dominator ili dr, moze da razmotri neku malu cvaju, svi su tezine 100-110kg, sto je stvarno lako i za gospodzu :). Sa druge strane, ako juri klasu 650, Freewind mislim da ima jedno od najnizih sedista, 83cm (ja sa 179 dohvatam sa obe pete na srednjem polozaju), pritom je u grupi sa najlaksima. Ali nema 21 prednji tocak, ima dosta tvrdje vesanje od neke XT600 ili nekog drugog konkretnijeg enduro motora.

 

Najpre se on mora izjasniti sta bi zeleo, koliko novca ima, pa da se onda prica o izboru.

 

btw. - DRZ odlican :D, samo malo hardcore za nju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Od cvaje sam odustao, malo sam citao teme po forumima i obicno ih ne preporucuju pocetnicima.

Ono za sto cu ga ja koristiti su vikend voznje po Fruskoj Gori, ili neka malo duza voznjica (tipa 200km, mozda je to i previse za off ne vozih pa ne znam) po lokalnim mjestima. Bez saputnice, bez prtljaga. Za duza putovnja ove jos se drzim asfalta i TDMa, posle ako djavo ne bude dao mira uzeti nekog ozbiljnog Adventure Endura. Napisah snagu i cifru, ne bih preko 600cc radi nje, a ispod 250cc ne bi radi sebe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ja sam imao taj problem, nizak sam a volem enduro, :)

Kupio Freewinda , i spustio ga na 800mm, prilicno lak motor,

sad mi odgovara bas ..

Nego da pogledas Hondu cb 500x, malo skuplja ali mi deluje bas za to sto ti treba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Jesi razmisljao mozda o XT600? Zadovoljavajuce laka, ne puca od snage, a opet ima dovoljno i prilicno lepo i lako se vozi. Kontam da je dovoljno pitoma za lepsu polovinu, a opet dovoljno sposobna da ti prodjes bilo kojim prosecno zahtevnim terenom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja