Jump to content

Moto Zajednica

Put u Slovacku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Planiram put do Slovacke da vidim Visoke i Niske Tatre. Da li neko od forumasa ima neku korisnu informaciju o ovoj zemlji ili savet sta obavezno pogledati, gde proci i sta obici.

Hvala unapred.

PS ako put bude zanimljiv bice i dosta slika za forum  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Planiram put do Slovacke da vidim Visoke i Niske Tatre. Da li neko od forumasa ima neku korisnu informaciju o ovoj zemlji ili savet sta obavezno pogledati, gde proci i sta obici.

Hvala unapred.

PS ako put bude zanimljiv bice i dosta slika za forum  :)

 

Slovackaje je zemlja slikovitih krajolika..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Slovakia

Caos...Reci sta ti sve treba od informacija .. Pomocu ti ... 8)

 

Ja sam tamo bila na praxi i nije bilo veselo..

isli smo 3 dana x 25km peske po planini..  htela sam u jednom momentu da izvrsim samoubistvo jer su nas vodili u nemogucu misiju a bilo ih briga dal smo spremni za to jer profa iz botanike je hteo da uslika visoko-planinske biljke  >:(

Sad radim u Bratislavi , imam pauzu u studiranju ...

Planiraj bolje put za 13-16-.3 jer ce biti tad moto sajam u bratislavi ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Pa ja sam napravio neku okvirnu rutu koja je podlozna izmenama.

Osnovni kostur je otprilike:

Beograd - Budimpesta - Levice

Levice - Zvolen - Banska Bistrica

Pa onda cepam na istok i uzbrdo do Strpske pleso

Dalje Tatarska Lomnica - Spiska Nove Ves - Kosice

Kosice - Budimppesta - Beograd

1. dan Bgd - pa dok mogu...

2. dan Tatre

3. dan od negde pa do Bgd.

 

Spavao bih u nekim pansionima nocenje i dorucak. Rucao i vecerao usput gde se zateknem.

Poenta puta je priroda (planine, jezero, suma), i obilazak gradica na koje usput naidjem...

 

@ MotoBarbi

Svaki savet je dobrodosao: gde prenociti, sta klopati, koje pivo obavezno probat,i kojim putem ici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Slovakia

Prvo da ti pomognem u vezi piva  8)

Najbolje je pivo "Zlaty bazant"(zlatni fazan) ali vredi probati i "Corgon" ostale ne pijem. ima da se kupi povoljno i ceskog piva , plzensko , krusovice(ako se tako pise  ;D  )

cene cu ti saznati da te ne bi negde odrali  ;)

ako ti bude nedostajala Srbija ima da se kupi i "Guarana" i "Voda Voda" , cak sam videla i sudje "Metalac"  ;D

Sutra cu ti napisati o necem drugom da bi pomoglo i ostalim bjb ako se nekad odluce na put u "nedodjiju"  :P

za kad planiras put ??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

za kad planiras put ??

Pa mislio sam jul-avgust, ali negde sam procitao da su to meseci sa najvise kisnih dana i da je septembar najsusniji mesec, pa sad ispada da cu da putujem u septembru. Ako mozes da mi das info iz prve ruke o kisi, ja bih ti bio veoma zahvalan. Nesto mi se ne tusira po Tatrama  ;D

Mada ti kisni dani mogu da se provedu u nekoj pivnici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Dobra ideja za put i koliko vidim jos nije iskoriscena u potpunosti od clanova naseg foruma.Tatre su kao i sve druge PRAVE planine cudljive,iznenadjujuce,omamljive...Vreme nema sanse da ti se tacno isprognozira.Npr.ja sam bio u junu,julu i na Niskim Tatrama,pazi niskim,na vrhu termometar u autu je izmerio 2 stepena,doduse tada nije bilo kise.Ja sam u Bratislavi,pa ako nesto treba...Slovackim krunama se placa,kurs je 1 evro= 32.20 Skk.Moze da ti se rezervise nocenje telefonom kad tacno odredis vreme i mesto,cene su pristupacne.Koliko vidim planiras put 3 dana,ne bi bilo lose 4 da ne bude sve na brzaka,da malo uzivas a ne samo da vozis.Ides na granicni prelaz Sahi(vise ga nema) tu je put malo krivudav,nisam bio pricali mi.Inace putevi u SK nisu losi-magistralni,dok po gradovima su malo losiji.Trebalo bi da malo obidjes Bansku Bistricu(kandidat za evropski grad kulture '08)uostalom i na putu ti je,takodje je i zanimljiva Banska Stiavnica.Tamo imas dva jezera(vestacka doduse) Liptovska Mara i Orava,prvo ti je blize i to je njihovo najvece.Pivo ti je barbi nabrojala(nije pogresila - fazan je zakon,jeste da nema rogove) a ako hoces da probas tradicionalno njihova jela:brindzove haluski(testo sa nekim sirom i odozgo slanina-tamo su najbolje) i neka corba - kapustnica.U povratku obidji obavezno Kosice,njihov mozda i najlepsi grad(takodje kandidat za evr.grad kulture'08).Taj put kojim se vracas je skroz OK nije auto put ali je dobar.Ne znam sta jos ...Toliko pa pisi ako nesto treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Da, izgleda da ce se put produziti za dan-dva. Ionaku cu da uzmem 7 dana odmora, pa nije frka za povratak.

Ako me posluzi vreme, obisao bih i ta jezera. Banska Bistrica mi je bila prva u izboru nocenja, ali mi se cini da je malo skuplja obzirom da je turisticki centar. Pa je izbor pao na Ruzomberok koji je malo dalje ali nekoliko puta jeftiniji. Plan B je da nocim u Levicama ili Zvolenu, ako mi se put iz nekog razloga produzi. Videcu da uradim rezervaciju i za Ruzomberok i za Zvolen pa kako ispadne. U Kosice planiram da stignem rano popodne i da se malo prosetam po centru + spavanje.

Malo me brine ta temperatura, jer nece biti bas prijatno voziti na tako niskim temperaturama, a i rizicno je zbog leda na putu... Valjda nece u sred jula meseca da tako zaladi...

U svakom slucaju hvala ti na informacijama iz prve ruke! Javicu se pred polazak kad budem odredio tacan datum. Ove informacije su mi od neprocenjive vrednosti u planiranju (kapustnica, haluski i fazan)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija

Ma temperatura ce da bude OK u nizim predelima ali u visim moguce kao sto sam ti rekao iako ne mora da znaci.Kad odredis tacan datum puta javi pa cemo proveriti ovde lokalnu prognozu na Tatrama.Naravno da od leda na putu nema nista,nije severni pol.A sto se tice nocenja mozes i B.Bistrici nisu to bas tolike razlike,a ako vreme u putu bude dobro,ne bude kise mislim da mozes da stignes i do Ruzomberka,ali u svakom slucaju po mojoj proceni stizes do B.Bistrice.Poz,javi ako nesto treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja