Jump to content

Moto Zajednica

XT 600 Z Tenere - PROBLEM

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Imam problem da upalim motor kad je hladan. To je mučilo i vlasnika pre mene, kao i predhodnog vlasnika. Hronično, što bi rekli. Ja sam motor kupio neispravan, zamenio karike, premerio cilindar, sve je u odličnom stanju. Menjao sam i lanac bregaste, uradio glavu, naštelovao ventile, novo ulje, filter, filter vazduha, očišćen rezervoar, sita slavina za gorivo. I karburatori su sredjeni, ali.... Kurblam ga nekad po 15 minuta, na sve moguće fore sa sauhom, bez, sa malo suha, bla, bla... i ništa. Onda prsnem malo start spreja u filter vazduha on upali na pola kurble?? Čitajući manual vidim da ovi karburatori što su na njemu, nisu originalni, nego od predhodnog modela 43F. Na njima treba da budu dizne 130 - 130, ali su kod mene 150 - 130, ako to ima uopšte nekakve veze.

Inače, motor radi kao sat i vuče kao lud... Jedino je problem upaliti ga hladnog. Ima li ko ideju šta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Moje skromno misljenje je da nema dovoljno goriva kad je hladan tj ima previse vazduha u smesi. Cudno je da na sauh nece da upali sto znaci da je bas bas mrsava smesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

Pucanje iz auspuha je simptom jace smjese, tj viska goriva, valjda... :neznam:

Pokusaj da zakurblas dva puta sa sauhom, ali bez kontakta, nakon toga vrati sauh daj kontakt i pokusaj, trebalo bi da upali.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Imao sam pre oko 3 godine yamahu xt 600 43f i bila je kod mene oko doginu i po..Jeste da je trebalo da se ulaze ali je palila manje-vise dobro,bez problema.Kad je bilo bas hladno,sneg,minus,samo povucem sauh i zakurblam 2-3 puta i upali bez problema i tako uvek.Zagrejana je palila na prvi a nekad i na drugu,kako kad.

 

 

Ako je dobar akumulator onda je skoro sigurno problem karburator..Mozda je najbolje da skines karburato i sve lepo ocistis i pregledas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Akumulator mi je loš, ali totalno je crko. Ali nema to neke veze jer on ima špulnu u namotajima koja mu daje struju direktno na bobinu kad kurblaš, tako da mu u suštini akumulator i nije potreban za paljenje....Što se tiče karburatora, i njih sam pregledao i očistio detaljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I ja sumnjam na to... Inače, mi se dešava u vožnji kad na višim obrtajima oduzmem gas, puca iz auspuha (koji je otvoren)...

 

Hoće da puca i ako falšira vazduh negde na auspuhu ( možda je loš dihtung, a možda je i auspuh previše otvoren ) . Probaj nečim da mu malo " pritvoriš " auspuh . Takođe možeš, ako imaš nekog prijatelja sa istim motorom - da pozajmiš njegove karburatore pa probaš da vidiš kako će se ponašati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

Nema svezeg goriva u komori, skini svecicu i ubrizgaj malo goriva direktno u komoru. Ako tada pali na 1-2 kurble, onda je to to, zeza karb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

 

O tome se i radi,špulna je nagorela i skratila se.Sad nemaš dovoljno struje za bobinu.

Impedansa(otpor)te špulne je čini mi se oko 400 oma,najbolje bi bilo da neko izmeri na ispravnom motociklu pa da uporediš.

 

Video sam već baš takav identičan problem,motocill je palio samo na gurku i to na povelikoj nizbrdici...Kad je premotana špulna palio je lako...

 

 

Probao sam da prikačim akumulator od auta... Struje i na izvoz, ali ista priča...

Sumnjam na karburator... videću još..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Svi simptomi koje si naveo ukazuju na manjak goriva. Karburatori od Tenere 600 nisu previše komplikovani ali nisu ni najjednostavniji za rad. Kad si čistio karbove, da li si kompresorom dobro izduvao sve kanale? Da li si siguran da je dobar nivo goriva u lončetu? Da li si proverio da negde ne vuče falš vazduh? Teško paljenje može još biti uzrokovano pretegnutim ventilima, lošim zupčenjem itd... Ja ipak tipujem na karb. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

I ja sumnjam na to... Inače, mi se dešava u vožnji kad na višim obrtajima oduzmem gas, puca iz auspuha (koji je otvoren)...

 

Hoće da puca i ako falšira vazduh negde na auspuhu ( možda je loš dihtung, a možda je i auspuh previše otvoren ) . Probaj nečim da mu malo " pritvoriš " auspuh . Takođe možeš, ako imaš nekog prijatelja sa istim motorom - da pozajmiš njegove karburatore pa probaš da vidiš kako će se ponašati.

Ovo se meni desavalo kada auspuh nije bio dobro namesten.

Kontam ako su i prethodna dva vlasnika imali problem, nema nikakve veze sa akumulatorom i sl. Karburator najverovatnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Ovako... Svećica koja je bila na motoru nije bila originalna već DR8-EA, pogledam u manual vidim treba DPR8EA-9. Odem, kupim i namontiram i upalim motor posle možda 15- 20 pokušaja... vruć upali iz prve. Ono što sam danas uradio je da sam povećao gorivo na šrafu za smešu. Sa fabričkih 2,5 kruga sam digao na 3,25 i mnogo je bolja situacija. Upalio je iz 5 pokušaja hladan, što i nije tako loše. Videćemo da li ću još malo probati da korigujem smešu, možda dobijem još bolji rezultat....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ovako... Svećica koja je bila na motoru nije bila originalna već DR8-EA, pogledam u manual vidim treba DPR8EA-9. Odem, kupim i namontiram i upalim motor posle možda 15- 20 pokušaja... vruć upali iz prve. Ono što sam danas uradio je da sam povećao gorivo na šrafu za smešu. Sa fabričkih 2,5 kruga sam digao na 3,25 i mnogo je bolja situacija. Upalio je iz 5 pokušaja hladan, što i nije tako loše. Videćemo da li ću još malo probati da korigujem smešu, možda dobijem još bolji rezultat....

 

rekoh t ja,,odvijaj :) nemas goriva,zasto,gde kako,nemogu reci...ALI DA FALI FALI...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

rekoh t ja,,odvijaj :) nemas goriva,zasto,gde kako,nemogu reci...ALI DA FALI FALI...

 

Hvala puno na savetu ;) još malo sam dodao gorivo i to je to :aha: . Sad hladan na drugu kurblu i vruć iz prve...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja