Jump to content

Moto Zajednica

Fat boy ili Sportster

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Veliki pozdrav svima na forumu, clan sam oddavno, ali se nisam predstavljao do sada, mada cesto kada su mi trebali saveti, i kada sam kupovao svoj prvi motor virio sam ovde i trazio odgovore, savete i sugestije.

Trenutno vozim Jamahu Virago535 1991 god, i sasvim sam zadovoljan sa njom, jer uz malo ulaganje i trud od nje moze da se napravi vrlo pristojan, udoban i zahvalan motor za sve one koji vole, voze i zive "Easy Ride" fazon

Medjutim posle nekoliko godina moji apetiti su porasli i spletom okolnosti idem na privremeni rad u inostranstvo sa primarnim ciljem da sebi priustim motor koji cu voziti ako ne celog zivota onda bar dugi niz godina.

Moje dvoumljena su izmedju HD sportster i Fat boy-a, razlika u ceni je otprilike negde oko 2000 evra u korist Fat boy-a, ali imao sam priliku da vidim sta vredne ruke i ulaganje urade i od Sportstera.

Zanima me vase misljenje, posebno ljudi koji voze jednog ili drugog.

 

Unapred hvala, i veliki pozdrav iz Novog Sada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Slazem se, otprilike to je i moje vidjenje stvari, ali opet kad vidim neke sta su napravili od sportstera....nije mi ni malo za podcenjivanje.

Kao sto rekoh razlika je oko 2000 evra u ceni... e sad da li je bolje kupiti fat boy-a za 7000 evra ili sportstera za 4500-5000 pa u njega uloziti 2000-2500 evra.... i napraviti jedinstvenu zver... tu je moja najveca nedoumica.(?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Slazem se, otprilike to je i moje vidjenje stvari, ali opet kad vidim neke sta su napravili od sportstera....nije mi ni malo za podcenjivanje.

Kao sto rekoh razlika je oko 2000 evra u ceni... e sad da li je bolje kupiti fat boy-a za 7000 evra ili sportstera za 4500-5000 pa u njega uloziti 2000-2500 evra.... i napraviti jedinstvenu zver... tu je moja najveca nedoumica.(?)

Fat boy a je vozio Svarceneger u Terminatoru...i tu bi svaka diskusija na temu Fat boy vs Sporster trebala biti zavrsena....mislim ako vec oces Harlija nemoj se stiskas nego uzmi pravi muski gvozdeni motor.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja vozim sportstera i jako sam zadovoljan.883. i mogu reci da je okretniji laksi za voznju od fat.b. i íde bogami lepo.i bolje koci.jurim 883je jako dobar motor.ne drnda ne trese neklati se itd.njega imam pa eto iz prve ruke mogu to da kazem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja vozim sportstera i jako sam zadovoljan.883. i mogu reci da je okretniji laksi za voznju od fat.b. i íde bogami lepo.i bolje koci. 883je jako dobar motor.ne drnda ne trese neklati se itd.njega imam pa eto iz prve ruke mogu to da kazem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ameri vele da sportster 883 nije harli i da je za devojcice. Znam da je jedno vreme kostao nov u salonu 6500$ sto mu dodje jeftinije od najjeftinije kawe kod nas. Kod nas naravno toliko traze za 20 godina star. E sad naspram yamahe to je mnogo bolji motor ali sa fb nije za poredjenje. Kao da poredis punto i mecku S klasu. Opet ako se odlucis za punta...pardon ,za sportstera onda je Bokilicev pravi izbor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Mislim da treba da uzmeš Fat boja, evo zašto -

Tebi je životni san da voziš Harlija, da ga imaš dugo, možda do kraja. Ako uzmeš ovog manjeg, čak i kad ga nabudžiš, uživaćeš neko vreme, ali počećeš da razmišljaš da to nije to. Ti si zapravo hteo HARLIJA, kojem svi klimnu glavom kad ga vide. Ništa loše, svi želimo da vozimo ozbiljne motore. Zato ćeš posle kraćeg vremena poželeti da menjaš Sportstera za Fat boja.

 

A pošto možeš da se nategneš sa parama, ne vidim razlog da ga ne kupiš odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kolko para imas tolko se opuzi,u americi auto od 2000cm je isto za devojcice...njihovo i nase shvatanje kubikaze nije bas isto...

nekazem da je 883 bolji ali nije ni za bacanje...meni dobar,bar ga imam i vozim se sa njim..za bolje nemam ako para imas kupi nekog vec sredjenog doradjenog i nemas zezanja oko prerade..budzenja itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Daleko od toga da je sportster slab. Nekad davno sam sa en 500 pokusao da stignem lika sa devojkom na sportsteru. Sve se zavrsilo na pokusaju i ako je njih bilo dvoje ,a ja sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma i fatic je ...uh..duplo jaci,i duplo...ali i skuplji...pa sad,kolko para toliko muzike...

p.s. probaj i jedan i drugi,pa vidi koji ce ti lepse leci na prvi pogled, sto se kaze prvi utisak..dali ti lezi dali ti je pretezak,dali ti je odgovarajuci polozaj itd..dok neprobas nemozes znati..

ja bi v rod...ali..ona zmija u novcaniku nikako da izadje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

Moraš sam odlučiti,ja sam mojim 883 prezadovoljan.Napravio šta sam hteo od fabrike,kakav je bio kad sam ga uzeo.I da,883 je isto skroz gvozden kao što treba.Za prepravke te razumem skroz.Evo ti moj pa pogledaj šta može u Srbiji da ispadne od 883.

link HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Vau, svaka cast, zaista jedinstveno ostvarenje, mada licno meni choperi ne leze zato sto su krutasi i zaebaniji su za upravljanje, drugar i ja smo preradili onog kineza Reggal Raptor-a, skinuli mu fabricku 125cc masinu i ubacili u njega Kawasaki GPZ 500s od 500cc, ide kao blesav, mnogo vise snage, ali rizikuje voznju jer ga je registrovao na 125cc jer nije uspeo da ga registruje na tu kubikazu, ne moze da prodje atest i tako to, ali veliki respekt za sve koji voze chopere jer oni su mahom custom masine.

A to sam bas diskutovao sa njim, jbt Fat Boy-a je vozio Svarc u Terminatoru :D

Saznacu za pola godine ili devet meseci, idem u subotu a vracam se na prolece ili leto pa cu videti sta trziste nudi i sta mi je ciniti. Custom Sportstera, sa monkey kormanom, izduzenim komandama i malo izduzenim vilama sam imao priliku da probam na kratko, i mogu reci da sam odusevljen, e sada da li je to zbog toga sto je moja Jamaha Virago 535 sitna i slaba naspram njega pa mi je utisak bio takav kakav jeste saznacu kada isprobam i jednog i drugog. Fabricki Sportster je zaista smesan, to stoji, i tu dajem svi prednost Fat Boy-u, ali cenim da je masina ipak nosilac Harley kvaliteta, a sve ostalo se da promeniti. Mozda gresim ali Sportster mi deluje kao zahvalniji za prepravke, dok mi je "debeli" u fazonu, sedi, vozi i ne filozofiraj previse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja